x-kom hosting

problem z agp...

aras2391
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio nabylem taki oto zestaw:

athlon 64 3000+

plyta glowna VIA K8M800

karta graficzna- radeon x1600pro

zasilacz 350 delta

wiecej chyba do mojego problemu wymieniac nie musze.

Tak wiec chodzi o to ze gdy zainstaluje stery od grafy, to pol ekranu mam czarne i niema ikon na pulpicie, tylko same nazwy (tak jest na wlaczonym agp) lecz gdy wylacze szybki zapis, zapis i odczyt agp niby jest normalnie, ale tnie sie jak niepowiem co:P w programie dxdiag pisze ze opcja przysp. teksturowania agp jest niedostepna. Probowalem juz formata dysku c i na nowo postawilem system (oczywiscie wraz ze sterami od plyty glownej itp.), chyba z 10 roznych rodzajow sterownikow od tych najnowszych omegi i ati do jakis starych wersji z 2005 roku. Jesli macie jakies pomysly to prosze piszcie, bo mi sie one juz skonczyly..

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Instalowałeś najnowsze dostępne sterowniki do płyty głównej (konkretnie do chipsetu)?

aras2391
komentarz
komentarz

hmm tak, tzn instalowalem te z plyty dolaczonej do plyty glownej. W dziale pomocy technicznej powiedzieli ze to niemoze byc od tego gdyz one sa najnowsze.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
hmm tak, tzn instalowalem te z plyty dolaczonej do plyty glownej. W dziale pomocy technicznej powiedzieli ze to niemoze byc od tego gdyz one sa najnowsze.

To w dziale pomocy technicznej się nie znają. Najnowsze sterowniki znajdziesz w internecie (bodajże www.viaarena.com, mogę się mylić), a nie na CD dołączonym do płyty.

EDIT:

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageI...&CatID=1070 - jeśli masz Windowsa XP, wejdź tu. Pierwsze od góry to najnowsze, z 20 października. Gwarantuję Ci, że na CD masz starsze :lol:

Dodam tylko, że to wcale nie musi być problem związany z tym sterownikiem, ale spróbować warto - nawet jeśli to nic nie da.

aras2391
komentarz
komentarz

no zainstalowalem i niebardzo pomogly.... no moze jedynie tyle ze moge wlaczyc bez zadnych "konsekwencji" odczyt agp, ale niestety dalej opcje takie jak zapis, szybki zapis i przyspieszenie teksturowania sa niedostepne. Ale fakt faktem nowszych sterow niemialem napewno :lol:

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A te opcje włączasz/wyłączasz tylko pod Windowsem, czy może w BIOSie? Jeśli tylko w Windowsie, to poszukaj ich w BIOSie (np. AGP FastWrite i podobne) i zobacz, co się będzie działo.

aras2391
komentarz
komentarz

te opcje wlaczam w windowsie programem ATI tray tools, w biosie jedyna opcja jaka jest zwiazana z agp to ustawienie wielkosci pamieci.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy sterowniki do karty graficznej masz też z CD, czy z neta?

http://ati.amd.com/support/driver.html

aras2391
komentarz
komentarz

pewnie ze z neta, teraz mam wlasnie te co podales w linku tak apropo :D ale co dziwnego zauwazylem wczoraj jeszcze: mianowicie w everescie pisze ze funkcja fast write dla agp jest nieobslugiwana, natomias w instrukcji do plyty pisze ze ta plyta glowna ma ta funkcje rozbudowana :blink: takze sam niewiem co juz myslec. I dzis podpinalem starego radka 9250 pod tego kompa i na nim funkcja przyspieszania teksturowania agp jest dostepna w dxdiag, ale jesli wlacze odczyt i szybki zapis w ati tray tools to na ladowaniu windy komp sie wylacza :blink:

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Kurka to ja już nie mam pomysłów :/ Może to ten ATT coś krzaczy, ale to mało prawdopodobne...

aras2391
komentarz
komentarz

chyba bede sie z tym musial do serwisu przejsc zeby na to zobaczyli....

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Poczekaj jeszcze trochę, może ktoś z forum wpadnie na jakiś dobry pomysł. Serwisy mają to do siebie, że raczej niewiele zna się na kompach na tyle, na ile powinny się znać...

Mag Magik
komentarz
komentarz

Zobacz, czy zmiana magistrali AGP x8 na x4 pomoże.

aras2391
komentarz
komentarz

No jak ktos cos wymysli to ma u mnie piwo normalnie.... chociaz watpie juz troche, tym bardziej ze bios duzo opcji do wyboru tez niema..

Mag Magik - otóż niemozna takiej zmiany dokonac, bo jest tylko agp x8 albo off

Mag Magik
komentarz
komentarz
Mag Magik - otóż niemozna takiej zmiany dokonac, bo jest tylko agp x8 albo off

zastanawiam się, czy tej zmiany nie dałoby rady wprowadzić pod Windows.

Właściwości: Ekran | Ustawienia | Zaawansowane | SMARTGART

czy jakoś inaczej, bo dokładnie nie wiem, masz taką opcję?

aras2391
komentarz
komentarz

noo z poziomu windowsa tez sie nieda... pisalem do obslugi technicznej plyty w tej sprawie i powiedzieli ze wersja biosu na tej plycie niepozwala na zmiane predkosci agp, a pewnie w tym jest problem bo podobnie mialem na starym sprzecie

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A napisali, czy nowszy BIOS pozwala na taką zmianę?

aras2391
komentarz
komentarz

"Obawiam sie że niestety nie da się tak zmienic BIOS'u płyty aby była

mozliwosc zmiany predkosci AGP. Proces ten jest w pełni zautomatyzowany i

obsługiwany przez chipset płyty głownej (płyta główna sama

dopasowywuje

prędkosc portu AGP do danej grafiki).

pozdrawiam

Sebastian Zarach"

to jest dokladnie tresc tego co napisali

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Obawiam sie że niestety nie da się tak zmienic BIOS'u płyty aby była

mozliwosc zmiany predkosci AGP.

Na pewno się da, powstaje przecież cała masa zmodowanych BIOSów do różnych płyt. Tyle, że użycie takiego BIOSu wiąże się z ryzykiem, że coś będzie nie tak.

aras2391
komentarz
komentarz

Jesli wiesz mistrzu gdzie taki bios znalesc i jak go zainstalowac to bylbym wdzieczny. Jesli sie cos spartoli to mam stara plyte glowna i z niej najwyzej bede korzystal.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tu niestety nie pomogę - wiem, że takie BIOSy powstają, ale nigdy z takowych nie korzystałem i za bardzo nie wiem, gdzie je można znaleźć :/ Może ktoś z kolegów z forum będzie wiedział...

Lipton
komentarz
komentarz

Jak byk na stronie VIA jest informacja:

Integrated VIA UniChrome? Pro IGP

- Dual pixel pipelines

- 128-bit 2D/3D engine

- 200MHz engine clock speed

- 16-64MB shared memory

Optional external AGP 8X/4X port

MPEG-2 hardware acceleration

Spróbuj wyjąć kartę i zobaczyć co się będzie działo na zintegrowanej grafice.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Lipton, czasem producenci płyt sztucznie ograniczają możliwości chipsetów (w BIOSach laptopowych to po prostu norma, w pecetach też się zdarza).

Lipton
komentarz
komentarz

Szkoda, że nie ma bardziej popularnej płyty, bo fora (MSI,ASUS itp.) pękają od beta biosów :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.