x-kom hosting

dobór pamięci

kfasny
utworzono
utworzono

czy dokupując pamięć ram ilość pamięci musi być taka sama jak w pierwszej kości? mam teraz 2gb w jednej kości (goodram pc2-6400 CL5) (kod producenta: GR800D264L5/2G)

planowałem dokupić 4 GB ale z tego co wiem i na Viscie i na XP 64bit sa problemy, wiec zdecydowałem sie na dokupienie 1GB. i teraz pytanie czy kupując tą kość http://allegro.pl/item464509369_strefa_goo...ala_w_dual.html wszystko będzie OK?

JSF
komentarz
komentarz

Systemy 32 bitowe Windows XP i Vista potrafią wykorzystać max. ok. 3,25GB RAMu. Tak kość powinna być dobra. Upewnij się tylko, że timingi też ma CL5. Stara i nowa kość nie będą działały w trybie dual channel. Aby system działał w tym trybie obie kości muszą być jednakowe.

swirek
komentarz
komentarz
czy dokupując pamięć ram ilość pamięci musi być taka sama jak w pierwszej kości?
Nie, moze byc inna wartosc.
planowałem dokupić 4 GB ale z tego co wiem i na Viscie i na XP 64bit sa problemy
Jakie problemy? To wlasnie na Viscie i XP 64-bitowych jest wykrywana wieksza ilosc RAMu przez co jest ona wykorzystywana.
i teraz pytanie czy kupując tą kość http://allegro.pl/item464509369_strefa_goo...ala_w_dual.html wszystko będzie OK?
Powinno byc ok. Zapytaj sprzedawce o timingi tej pamieci bo "zapomnial" napisac, do twojej kosci pasuje CL5. Uwazaj takze na ten napis "STREFA GOODRAM 1GB 800MHz 1024 DZIAŁA W DUAL!" bo to nie jest prawda. Dual Channel polega na wspolpracy ze soba dwoch identycznych kosci pamieci, specjalnie ze soba parowanych.

I jeszcze na koniec taka sugestia, skoro masz juz pamiec z taktowaniem 667MHz to mozesz dokupic takze 667MHz. Ta kosc z aukcji taktowana na 800MHz i tak zwolni do predkosci Twojej starej kosci.

kfasny
komentarz
komentarz

wysłałem maila do firmy goodram i w odpowiedzi dostałem ze najlepiej pasować będzie ten model GR800D264L5/1G ( http://allegro.pl/item464331030_goodram_dd...w_wiecz_fv.html ) po zakupie wystarczy włozyc ja tylko w slota i już będzie wszystko wykrywało czy trzeba coś zmieniać jakieś ustawienia?

swirek
komentarz
komentarz

po zakupie wystarczy włozyc ja tylko w slota i już będzie wszystko wykrywało czy trzeba coś zmieniać jakieś ustawienia?
Teoretycznie to wystarczy :), aczkolwiek lepiej jest zeby wejsc do BIOSu i ustawic ladnie timingi wg zalecen producenta - o ile sie nie myle to 5-5-5-18 oraz napiecie 1,8V.
kfasny
komentarz
komentarz

a gdzie sie dokladnie ustawia te timingi? i co bedzie jesli zle je ustawie? facet w mailu napisał mi takze cos takiego "najlepiej dokupić

moduł zbudowany na 8 układach pamięci." ocb?

JSF
komentarz
komentarz
a gdzie sie dokladnie ustawia te timingi? i co bedzie jesli zle je ustawie?

Co najwyżej komputer komputer się nie uruchomi

facet w mailu napisał mi takze cos takiego "najlepiej dokupić

moduł zbudowany na 8 układach pamięci." ocb?

Czyli moduł jednostronny. Niektóre płyty nieradzą sobie z obsługą modułów dwustronnych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.