x-kom hosting

crisis i moj komp...

karamba12
utworzono
utworzono

witam!!! procesor AMD PHENOM 9550

płyta główna GIGABYTE GA-M57SLI-S4 nForce 570-SLI

pamięć GEIL DDR2 4096 MB PC 800 2x2 BG CL5 BLACK DRAGON

karta graficzna 280GTX

dysk twardy HDD SEAGATE 500GB

napęd potyczny DVD-REC LGx18 DL

oto moj komp... czytalem na tym forum,ze crisis dziala na max detalach na slabszych grafikach ode mnie... np. 8800gt!!!

to czemu jak ja gram w crisisa na max detalach to mi sie przycina skoro mam 280gtx!!!!!!! co jest grane??? martwi mnie to juz odkąd kupilem tego kompa...

czy to jest wina procesora, karty??? temperatury są ok!! prosze o pomoc!!

Conrack1410
komentarz
komentarz

co masz na myśli mówiąc max detale?

na 8800gt nie ma szans pograć płynnie w wysokich ustawieniach i rozdzielczości i nie zagwarantuje tego nawet 280gtx

3qm
komentarz
komentarz

Oczywiscie ze chodzi dobrze. Na 9600 gt na very high na directx 10. Juz nie przesadzajmy ze Crysis to nie wiadomo co.

Nocturn
komentarz
komentarz
Oczywiscie ze chodzi dobrze. Na 9600 gt na very high na directx 10. Juz nie przesadzajmy ze Crysis to nie wiadomo co.

Chyba na rozdziałce niższej jak 1280x1024 i bez AA

Instalowałeś najnowsze sterowniki?

Gra oryginalna? z najnowszym patchem?

Sprawdzałeś ile robi 3dmarków?

Jaki zasilacz?

DeNeB
komentarz
komentarz
czy to jest wina procesora, karty??? temperatury są ok!! prosze o pomoc!!

Wydaje mi sie ze jest to spowodowane tym procesorem 2.2 ghz do GTX280 :kreciolek: przecież ta karta jest nie wykorzystana i hamowana jak diabli

wojtass
komentarz
komentarz

ja mam 8800 i na 1680x1050 muszę grac bez AA żeby nie cięło ;P a reszta na high ;))

Akahan
komentarz
komentarz

Do tego GTX to z 3,6-3,8GHz, a tu jakiś mało wydajny Phenom 2,2GHz...

karamba12
komentarz
komentarz

to moge ten procek podkrecic!!! tylko do ilu go moge podkrecic zeby sie nie spalił???

zasliacz mam 650w dobrej firmy. napiszcie mi dokładnie jak moge podkrecic ten procek!

// Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

//Saper

Gość
komentarz
komentarz

sebus181 - To raczej tak jak napisal ktos tutaj, procek za slaby i to napewno!

co do podkrecania to wejdz do biosu zmien magistrale ramu na najnizsza (prawdopodobnie to bedzie 533mhz) zmien wtedy FSB procka z 200 na 210 zobacz czy sie normalnie odpali system, jesli nie bedzie problemu zmieniaj FSB np co 2 i tak az sie sytem nie uruchomi albo sie zwiesi, gdy sie zwiesi wyjmij zworke biosu (albo po prostu wyjmij bateryjke) z plyty glownej zapamietaj ostatnie dobre ustawienie np 218 ci sie zwiesilo to wez 216 przy ktorym sie nie zwiesilo (jesli system bedzie ci dobrze dzialal zrob test 3dmark'a06) i jak bedzie gicior to jest gicior ----- jesli sie gdzies pomylilem prosze mnie poprawic :)

pozdrawiam

Akahan
komentarz
komentarz
FSB np co 2

No to sobie podkręcaj co 2 i nam za jakieś 3 lata powiedz jakie są rezultaty, no może przesadziłem, ale jakby zwiększał o 2 to "trochę" mu zajmie...

damib
komentarz
komentarz

mi crysis na HD2600XT przy 1280x1024 high i 2xAA nie tnie sie:)

Walkman
komentarz
komentarz

no raczej nie możliwe :P , mi na 7900gs chodzi bez ścin ale bez aa i 1024 @768 a moja karta troche wydajniejsza w tej grze jest :P niż ta twoja

Duban
komentarz
komentarz

U mnie na Radku 4850 na 1680x1050 na High i chyba 0xAA się jeszcze zacinało (wiem, że rozdziałka za duża ale i tak chwile grałem - głupia gra jak...).

Co do podkręcania tego Phenoma - nie ma sensu jeśle karte chcesz wykorzystywać na 100% ;)

Kto Ci złożył taki "badziewny" zestaw ? Najlepiej by było jakbyś zmienił platformę (ew. kupił Ax2 6400+ BE i podkręcił). Cyba, że kasy brak.

damib
komentarz
komentarz

a sry moj blad mialem rozdzielczosc 1024@768:p i pewnie dlatego ale dalem na 1280@1024 dalej na high ale bez AA i sie nie ciela:)

no raczej nie możliwe :P , mi na 7900gs chodzi bez ścin ale bez aa i 1024 @768 a moja karta troche wydajniejsza w tej grze jest :P niż ta twoja

no fakt moze i ta karta ma 256bit ale ram i procesor ma slabsze taktowanie niz moja karta do tego obsluga tylko directx 9.0c i shadr model 3.0

Walkman
komentarz
komentarz

damib - no niby tak

DObra koniec Offtopa , d otej karty phenom 9550 to naprawde nie porozueminie

najlepiej to kupiće8500 i na 4.0 ghz

ew. x2 6400 i na 3.5

atemlos
komentarz
komentarz

Nie ma obecnie dosc wydajnych kart aby sprostac crysisowi w HD DX10 i max AA i detalach, poczytajcie sobie forum nvidi SLI, nadchodza nowe karty nastepcy 280gtx które maja miec znaczny skok wydajnosci w stosunku do 280gtx , obecnie temu zadaniu z ledwoscia moga sprostac dwie 280gtx przy 30fps co jest jak wiemy nie wystarczajace na plynne granie.

Akahan
komentarz
komentarz
30fps co jest jak wiemy nie wystarczajace na plynne granie.

Nie w ogóle, przecież przy 30fps jest w pełni płynna rozgrywa przynajmniej w Crysisie, poniżej 25fps można powiedzieć, że już może trochę ścinać...

Duban
komentarz
komentarz

~25FPS to granica płynności ;)

350GTX powymiata - ale kto to kupi? Nie każdy se na to pozwoli :P

Walkman
komentarz
komentarz

350GTX ? nowa karta ze stajni nivida ? pierwsze słysze , czy ktoś ma jakiś artykuł o niej ??

olszak
komentarz
komentarz

faktycznie, ktoś był bardzo dowciapny i wsadził taką kartę do takiego zestawu, pewnie osoba składająca napisała że 4x2,5 ghz - 10 ghz i wyszło jej że nie może tej karty spowalniać...

p.s ja gram na max w crysisa( ten mod pod xp) z aax8 na rozdziałce 1280x1024 i chodziło bez prawie bez przycinki na radku 4870, ale te przycinki tylko dla tego że mam 2 gb ramu a crysis do v.high potrzebuje 3 gb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.