x-kom hosting

Problem przy włączaniu komputera

Nexiv
utworzono
utworzono

Mój problem polega na tym że kiedy włączam komputer to podczas wczytywania się Windowsa gaśnie ekran i nie ma żadnego dalszego kontaktu chociaż komputer nadal chodzi. Po powtórzeniu tej czynności (wyłączeniu i włączeniu ponownie) kilkakrotnie to za jakimś razem zaskakuje i komputer jakoś się włącza. Sprawdzałem już dwie karty graficzne i na każdej to samo. Wiem też że monitor jest dobry oraz że nie jest to wina systemu. Uważacie że czym może być to spowodowane? Proszę o pomoc. Dane sprzętu: pentium 4 2.26 gHz, 1gb ram, karta graficzna GeForce 6200.

Mag Magik
komentarz
komentarz

1) Zobacz w środku komputera, czy wszystko dobrze siedzi (po dociskaj wszystko). Spróbuj wyciągnąć kartę graficzną, włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć.

2) Zrób reset biosu, zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na parę minut (wszystko przy odłączonym od sieci komputerze).

3) Wyjmij pamięć i sprawdź czy zacznie "pikać". (To dobra oznaka, zrób reset biosu.)

4) Jak to nie pomaga trzeba by było sprawdzić z inną kartą graficzną oraz z innym zasilaczem. Warto tą kartę wyciągnąć (z boku może być klips, który ją trzyma) i przeczyścić styki, Robisz to zwykłą, białą kartką papieru bez linii/kratek (wpływ ma na przewodzenie prądu).

jaki masz zasilacz?

Nexiv
komentarz
komentarz

Spróbuje zrobić reset BIOSA. A co do modelu zasilacza to jest taki HP-U2106F3.

Zrobiłem reset biosa i nic nie pomogło :( . Ale zauważyłem pewną rzecz ze jeśli komputer trochę pochodzi to później włącza się bez problemu jakby musiał się trochę rozgrzać. Czy jest to coś istotnego?

Mag Magik
komentarz
komentarz

No tak, reset BIOS'u, ale nie tylko o tym pisałem. Czy ten zasilacz to DELL ?

W każdym razie nie wygląda mi to na nic markowego, dlatego:

trzeba by było sprawdzić z innym zasilaczem
Nexiv
komentarz
komentarz

No będę musiał sprawdzić z innym zasilaczem. Tak zasilacz jest dell'a jak i cały komputer.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Tak zasilacz jest dell'a jak i cały komputer.

najwyżej też obudowa ;-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.