x-kom hosting

Nowy procesor na ASRock 775-Twins HDTV

Carlos92
utworzono
utworzono

Witam!

Przymierzam się do kupna nowego procesora, poniewaz ten który aktualnie mam, czyli Celeron D 3,06GHz poprostu mi nie wystarcza. Myślę aktualnie nad Core2Duo E6600 2,4GHz 4MB cache 1066MHz. I teraz pytanie dla was, znaczy się 3 pytania:

1. Czy nie będzie problemów z tym procesorem na płycie ASRock 775-Twins HDTV ? Według producenta obsługuje do 1066MHz, lecz wolę się spytać ;)

2. Czy jakbym kupił procesor z FSB 1333 MHz to działałby on normalnie ale obniżył by FSB na 1066 i przy okazji częstoliwość rdzenia?

3. A może polecacie jakiś inny proc w okolicach 280zł ?

Dziękuje za odpowiedzi :)

JSF
komentarz
komentarz

Ad. 1 Wg. producenta ASRock 775-Twins HDTV R2.0 obsługuje procesory z magistralą 1066MHz. Nie widzę powodów aby mu nie wierzyć. Wcześniejsze rewizje nie obsługują tych procesorów.

Ad. 2 Nie będzie działał. Różnią się nie tylko magistralą, ale dodatkowymi instrukcjami oraz procesem technologicznym.

Ad. 3 Chyba nic innego sensownego do tej płyty nie włożysz

Carlos92
komentarz
komentarz

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Jednak mam starszą wersję 775Twins HDTV... więc C2D do niej nie wsadze :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.