x-kom hosting

Wysoka Temperatura Procesora

robert7000
utworzono
utworzono

Witam

Niedawno złożyłem taki zestaw:

Athlon 1800+ -nowy nie używany

Płyta główna ECS K7VTA3 / KT333 -używana

Zasilacz Colorsit 300W -prawie nowy

Grafika GeForce3 Ti 64mb

Dysk 40GB

Windows XP SP2

Ale mam problem z temperaturą procka. Wczoraj temperatura wynosiła między 68-71stopni (przy włączonym winampie gg i operze), na procesorze był średni radiator plus zwykły mały cooler. BEZ PASTY.

Dzisiaj kupiłem paste, posmarowałem, włożyłem większy radiator, zdjąłem pokrywy z obudowy i kompa postawiłem na parapecie przy oknie gdzie jest chłodno.

I tu niespodzianka temperatura BEZ ZMIAN 66-70 przy (włączonym winampie gg i operze)

Komp chodzi wolniej niż athlon 900 którego wcześniej miałem. Robie alttab i musze czekać aż ikonki na pulpicie sie załadują itp.

I ogólnie windows sie wiesza..

Temperatury mierzyłem Biosem, Everestem, Speedfanem. Wszystkie zgodnie mierzyły.

Jak moge obniżyć temperature?

Na pewno potrzebuje dobrego coolera ale czy on da rade obniżyć temp. o te 20stopni?

Może sprobowć jeszcze raz nałożyć paste, cieńszą warstwe dać, nie wiem dałem tyle co pół ziarenka ryżu. Palcem nakładałem.

Lepszy zasilacz może?

Proszę o porady.

swirek
komentarz
komentarz
BEZ PASTY.
Oj, oj...
Jak moge obniżyć temperature?
Uzyj pasty.
Zasilacz Colorsit 300W -prawie nowy
Wymien ten zasilacz, moze powodowac niestabilna prace komputera i w ogole ryzykujesz ze Ci sie sprzet sfajczy.
Dzisiaj kupiłem paste, posmarowałem
No i dobrze :)
I tu niespodzianka temperatura BEZ ZMIAN 66-70 przy (włączonym winampie gg i operze)
To rzeczywiscie niewielka roznica.

Sprawdz czy nie uzyles za duzo pasty. Zbyt wiele moze odizolowac procka od radiatora i bedzie zle. Po drugie jaka to pasta? Silikonowa jakas zwykla czy moze cos lepszego? Sprawdz jakie masz napiecie ustawione dla procesora i obniz do minimalnego przy ktorym komputer bedzie chodzil stabilnie (nizsze napiecie = nizsza temperatura). Sprawdz czy radiator dobrze przylega do procka.

Na pewno potrzebuje dobrego coolera ale czy on da rade obniżyć temp. o te 20stopni?
Tak, dobry cooler potrafi znaczaco obnizyc tempy.
Lepszy zasilacz może?
Na pewno...
robert7000
komentarz
komentarz

Dzięki za szybką odpowiedź.

Paste kupiłem w sklepie za 10zł. nie wiem czy dobra, nazwa Spire-420 (spirecoolers.com)

Pasty dałem tyle co pół ziarenka ryżu, być może za dużo, pierwszy raz to robiłem. Najwyżej jeszcze raz nałoże tylko mniej.

Zamówiłem jakiś cooler na allegro ale zastanawiam sie czy nie zrezygnować, bo za 5 zł raczej nic dobrego sie chyba nie kupi;)

Nie wiem czy moge dać linka do aukcji na forum czy to nie wbrew zasadom http://tiny.pl/sw4r

Jak z mienić napięcie procesora? w Biosie w PC Health widze jakieś napięcia ale nie moge ich zmienić.

Jaki cooler byłby optymalny na ten procesor? I nie kosztował za dużo

Jaki zasilacz?

swirek
komentarz
komentarz
Paste kupiłem w sklepie za 10zł. nie wiem czy dobra, nazwa Spire-420 (spirecoolers.com)
Przecietna, ale zawsze lepsza taka, niz zadna. Dobre w miare jeszcze tanie pasty to Zalman STG1 i Arctic Silver 5.
Pasty dałem tyle co pół ziarenka ryżu, być może za dużo, pierwszy raz to robiłem.
Nie za duzo, w niate ok. Chodzi o to zeby warstewka byla cieniutka jak kartka papieru :)
Zamówiłem jakiś cooler na allegro ale zastanawiam sie czy nie zrezygnować, bo za 5 zł raczej nic dobrego sie chyba nie kupi;)

Nie wiem czy moge dać linka do aukcji na forum czy to nie wbrew zasadom

Linka dac mozesz :) Zasady nie zabraniaja.
Jak z mienić napięcie procesora? w Biosie w PC Health
To jest tylko monitoring temperatur i napiec podzespolow. TU: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/...=52&LanID=0 poszukaj swojej wersji plyty, sciagnij instrukcje obslugi i zobacz gdzie sie zmienia napiecie :)
Jaki cooler byłby optymalny na ten procesor?
Na przyklad taki: PENTAGRAM Freezone NXC-100 ALCU albo troche lepszy PENTAGRAM Freezone NXC-100 CU
Jaki zasilacz?
na przyklad ModeCom MC 350W (koniecznie MC byle nie jakis Feel), ewentualnie Chieftec 400W.
robert7000
komentarz
komentarz

Ok dzieki za porady, na początek mam zamiar kupić dobry zasilacz, i wstawić wiekszego wiatraka za pare zł by jakoś schłodzić procka.

Co do wieszania sie windy to problem rozwiązany, nie chodziło tyle o temp. procka a o virusa/robaka ckvo.exe i jeszcze jednego którego nazwy nie pamietam.

Usunąłem je tymi programami, bo antywiry nie wykrywały nic.

http://www.searchengines.pl/index.php?show...p;p=369724&

Windows teraz śmiga aż miło :D i temperatura spadła o 7 stopni albo to ta pasta lepiej sie "ułożyła"

Dzięki i pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.