x-kom hosting

dziwne zachowanie

4pm
utworzono
utworzono

hejka, mam mały kłopot otóż jakiś czas temu spalił mi się procek w kompie AMD Sempron 1,4 Ghz teraz kupiłem też semprona na wiadomo ten sam socket tylko trochę mocniejszy 3400+ czyli 2,0 Ghz no i podłączyłem nałożyłem pastę termoprzewodzącą i założyłem radiator. Podłączyłem kompa normalnie do prądu i monitora ale monitor nmie reagował, kontrolka na myszce i klawiaturze świeci płyta główna zdaje się działać wszystko się uruchamia lecz nie reaguje, nie wiem co jest nie tak, dodam że procesor wszedł w soket bez oporów a nawet jakby sam wskoczył na miejsce, co myślicie co może być nie tak? pomóżcie

enter
komentarz
komentarz

Odłącz wszystko i podłącz jeszcze raz. Pewnie czegoś nie podłączyłeś przez przypadek ;)

4pm
komentarz
komentarz

próbowałem i nic

swirek
komentarz
komentarz

Podaj konfig sprzetu. Jaka plyta glowna, RAM, zasilacz?

4pm
komentarz
komentarz

płyta Gigabyte K8NS s754 , ram 512 mb, zasilacz normalny 400W

enter
komentarz
komentarz

Zasilacz - koniecznie model i firmę podaj. 'Normalny' nic nam nie mówi. Zobacz co pisze na naklejce na jego obudowie.

4pm
komentarz
komentarz

tracer 4Life

Mag Magik
komentarz
komentarz

zasilacze nie są "normalne", są albo firmowe, albo badziewne.

W każdym razie skąd wniosek, że płyta jest dobra? Może ona również się uszkodziła.. jeśli jakiś kumpel ma podobny sprzęt przetestuj każdą z nich na jego sprzęcie.

// Edit:

tracer 4Life

a więc badziewny.

4pm
komentarz
komentarz

dokładniej model: 4life/400

Mattix95
komentarz
komentarz

Dokładnie zasilacz nie jest dobry :( ... Może wraz z nowym procem więcej prądu idzie a on nie wyrabia ... . Wymień go czym prędzej zanim wybuchnie :D ( bardzo często coś w no-nameach psuje się z hukiem , smrodem i dymem ) . Rzeczywiście nie ma go na czarnej liście zasilaczy KLIK ale nie jest też to taki cud technologi.

Wymień na jakiś markowy ;) Coś z serii Chiefteców na przykład :

CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ( jeśli chciałbyś jeszcze rozbudowywać swój komputer to wybierz ten , bardziej na przyszłość ) .

Chieftec 500W (GPS-500AB-A) ( w sam raz ;) dobrze jest mieć trochę watów w ,, zapasie '' )

i podaj oczywiście model i markę karty graficznej ... i czy też będziesz miał zamiar kupować jakąś nową ?

swirek
komentarz
komentarz
Gigabyte K8NS s754
To jest lista prockow, ktore obsluguje Twoja plyta: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=1784
zasilacz normalny 400W
tracer 4Life
Koledzy dobrze radza, wymien ten zasilacz jak najszybciej zanim Ci spali polowe kompa.

Sprobuj zresetowac BIOS.

4pm
komentarz
komentarz

resetowałem BIOSa, jeszcze dzisiaj coś pokombinuję, ale zacząłem sie rozglądać za nowym zasilaczem, jak coś to będę informował. ;)

dar55
komentarz
komentarz

ale monitor nmie reagował, kontrolka na myszce i klawiaturze świeci płyta główna zdaje się działać wszystko się uruchamia
sprawdź najpierw grafikę i kabel od monitora
Mattix95
komentarz
komentarz

Wykonaj czyszczenie komputera : O TAKIE ;)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Do tego sprzętu nie musisz kupować nic mocniejszego od Modecoma MC 350W.

Mattix95
komentarz
komentarz

A jeżeli by chciał odnowić go to ten ModeCom raczej nie pociągnął za długo jakiejś 8800 :D

Mag Magik
komentarz
komentarz
A jeżeli by chciał odnowić go to ten ModeCom raczej nie pociągnął za długo jakiejś 8800 biggrin.gif

MC 350W ma mocną linię 12V dlatego nie wiem o czym mówisz, ten PSU jechał na HD4850+ jakimś C2D i jakoś nie było problemów ze stabilnościami. Dla własnej satysfakcji możesz wziąć:

PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S - 460W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.