x-kom hosting

problemy z procesorem pomocy! :(

arge
utworzono
utworzono (edytowane)

Panowie pomocy!!!! wymieniłem procesor w starym poczciwym komputerze brata, był celeron 500/128/66/2.0v mendocino w przejsciówce na slot, a wsadziłem pentium 500/512/100/2.0v slot. płyta główna to "tm-p2bx" pamięci ram 2x128mb pc100 i niestety mam problem taki że powsadzeniu procka na slot i uruchomieniu komputera wyskakuje napis pentiumIII 333mhz!! :( co mam zrobić żeby widział prawidłowo procek? zaznaczam że płyta jest bezzworkowa więc nieda się ustawić szyny na zworach :( a na biosie sie nieznam za dobrze! POMOCY!!!

swirek
komentarz
komentarz

wymieniłem procesor

był celeron 500/128/66/2.0v mendocino w przejsciówce na slot, a wsadziłem pentium 500/512/100/2.0v slot. płyta główna to "tm-p2bx" pamięci ram 2x128mb pc100 i niestety mam problem taki że powsadzeniu procka na slot i uruchomieniu komputera wyskakuje napis pentiumIII 333mhz!!
Trzeba przestawic takty lub/i mnoznik procka w BIOSie.
a na biosie sie nieznam za dobrze! POMOCY!!!
Czas sie poznac: http://www.elhvb.com/mboards/totem/manuals/Index.html pobierz sobie instrukcje obslugi. I tam masz slicznie pokazana konfiguracje w BIOSie :D Powodzenia :)
arge
komentarz
komentarz

Dziękuje za szybką i trafną odpowiedz, zastosowałem się do tego manuala od ciebie swirek i naprawdę jest ok już wykrywa jako 500mhz wszystko chodzi suuppeerr jak na taki stary sprzęt ale niewiem czym to jest że jak pochodzi z 5 min to radiator procka się mocno grzeje tak że parzy w palce ale komp niełapie zwisu, chłodzenie na tym procku jest pasywne i niewiem czy to jest normalne czy kombinowac jeszcze z czymś a z tego co widze po tym radiatorze to nigdy tam niebyło wiatraka co mam zrobić z tym chłodzeniem?

swirek
komentarz
komentarz
radiator procka się mocno grzeje tak że parzy w palce
Jesli parzy to znaczy ze temp przekracza 50*C.

Przede wszystkim pytanie czy posmarowales procek pasta termoprzewodzaca??? Jesli nie, to koniecznie posmaruj! Jesli nie jestes pewien ktore miejsce procka posmarowac mozesz nalozyc cienutka warstewke na radiator w miejscu gdzie styka sie on z procesorem.

Po drugie: sciagnij sobie program SpeedFan lub OCCT lub Everest lub RealTemp i zobacz jaka temperature osiaga procek?

chłodzenie na tym procku jest pasywne
Hmmm... O ile mnie pamiec nie myli to chyba tam byl jakis wiatrak, ktory dmuchal z pewnej odleglosci na radiator. Jesli takiego nie ma to oczywiscie mozesz cos skombinowac. Tylko sprawdz czy jest go gdzie podlaczyc do plyty gl. Jesli nie ma zlacza CPU FAN na plycie to zawsze mozesz skombinowac jakis wiatrak zasilany z molexa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.