x-kom hosting

Najcichszy dysk, 1 talerz, SATA2 pod Leoparda

Sonido
utworzono
utworzono

Witam

Mam zamiar postawić sobie nowy OS, kórym będzie Mac OS X Leopard i szukam do niego odzielnego dysku. Musi być najcichszy, posiadać złącze SATA2, pojemność najlepiej powyżej 160GB, bo za 80GB trzeba zapłacić niewiele mniej, a mamy do dyspozycji dwukrotnie mniej miejsca, cena nie gra roli, ale napewno będzie to poniżej 150zł, bo nie potrzebuję aż 500 czy też 640GB dysku. Do bazy swoich danych mam już dyski, więc ten będzie jedynie na jakieś programy Mac'owe i muzykę, może jakiś film, ale grać na nim nie zamierzam. Zatem 320GB to absolutny max jeśli chodzi o jego pojemność.

Najlepszym wyborem byłoby zapewne coś z 1 talerzówek od Samsunga, bo najprawdopodobniej one będą najcichsze, tylko pytanie któy będzie najlepszym wyborem.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Może właśnie Samsunga SpinPoint F1 HD322HJ 320GB? W cenie powinien się zmieścić i jest na jednym talerzu.

Nie pomyl z HD321KJ, bo to już starszy model.

Duban
komentarz
komentarz

Z tego co pszeszukałem Googla wynika, że Właśnie obecne Samsungi są najcichsze ;) A do 150zł to nie wiem czy znajdziesz jakiścichszy ;)

Sam masz takiego (pojemnościowa różnica) "Sama" więc wiesz co jest ciche ;)

PS.

Na pewno nie Barracuda 320GB :/

Sonido
komentarz
komentarz

Może być i mniejszy i teraz w sumie doszedłem do wniosku, że 320GB to nawet nie wykorzystam w połowie :kwasny: I tutaj można by pomyśleć nad SSD, ale cena tych dysków zaczyna się powyżej 400zł. Tam cisza nawet nie istnieje, bo te dyski wogóle z siebie żadnych odgłosów nie wydają :P Jednak nieco cena za wysoka, więc możę znacie jakieś 40GB-80GB które byłyby szybkie i ciche, bo wiadomo, że są to przeważnie starsze konstrukcje i niestety, ale ciszą nie grzeszą.

Może właśnie Samsunga SpinPoint F1 HD322HJ 320GB?

Też się nad nim zastanawiam, ale może znajdzie się coś jeszcze lepszego.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Też się nad nim zastanawiam, ale może znajdzie się coś jeszcze lepszego.

wiesz trudno mi powiedzieć, przy takich pojemnościach jak 40-80GB, ciężko polecić coś sprawdzonego, teraz się ich nie produkuje, a w zasadzie trudno już kupić 120GB, bo są wycofywane z ofert sklepowych, poza tym 320GB może kosztować 50gr. za 1GB, czy nawet trochę taniej. Zostaje przyjrzeć się starszym testom na egiełdzie, czy podobnych portalach.

Sonido
komentarz
komentarz

Ten 322HJ mogę mieć za 135PLN (nowy), więc może jednak warto.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.