x-kom hosting

procesory 2 i 4 rdzeniowie, dlaczego nie chodzą na 100% ?

grappa01
utworzono
utworzono

Witam,

ostatnio miałem możliwość wykonania różnych procesów na różnych komputerach i zauwżyłem kilka rzeczy, które zinteresowały mnie a mianowicie wykonywałem następujące czynności:

1. pakowałem 1500 plików do 1 jednego zip o pojemnosci 1.1 Gb

2. przekompresowywalem avi do mpg (pojemnosc pliku okolo 600mb)

3. exportowałem w programie MemoriesOnTV prezentacje zdjec do pliku mpg (wielkosc wyjsciowego pliku w divx około 200mb)

zauwazyłem ze nastepujące procesy wykorzystywały procesor w taki sposób

1. komputer z procesorem z 1 rdzeniem - procesor działał na 100%

2. komputer z procesorem z 2 rdzeniiowym - procesor łącznie działał na ok. 60%

3. komputer z procesorem z 4 rdzeniem - procesor łącznie działał na 30-40%

dlaczego w przypadku procesorów wilerdzeniowych procesor nei wykorzystywał 100% mocy obliczeniowej ???

stivo
komentarz
komentarz

Być może

1. Programy może nie wymagały takiej dużej mocy pbliczeniowej

2. Programy nie obsługują wielu procesorów

wojt2
komentarz
komentarz

Procesor 1-rdzeniowy jest słabszy od 2 lub 4-rdzeniowego, więc program nie wykorzystywał pełnej mocy.

grappa01
komentarz
komentarz

a wlasnie dodam ze te programy czyli WinRar, MemoriesONtv, WinAviConverter, The FilmMachine w trakcie ich pracy na wykresach wszystkie rdzenie pracowaly, nie bylo tak ze pracowal tylko jeden rdzen a drugi w ogole jakby nie chodzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.