x-kom hosting

Quad czy Core Duo?

Gość
utworzono
utworzono

Mam jedno pytanie,

Naczytalem sie porownan, testow Quada q6600 i C2D E8200.

Ale mam proste pytanie.

Czy gry dobrze dzialajace na C2D beda sie ciely badz zamulaly na C2Q?? (np. Assassins Creed, czy stalker Clear Sky)

Jak nie to naczym polega ta ,,lepszość" C2D?

(2GB RAMU, HD3850, ...)

n31T
komentarz
komentarz

Nie, nie będą się cięły.

falcon1984
komentarz
komentarz

Core 2 Duo ma wyższe taktowania zegarów (częstotliwość) i jest zrobiony w technologii 45nm i jest przez to wydajniejszy. Gry które korzystają z 2 rdzeni będą o wiele lepiej na nim chodzić. A że na 1 lub 2 rdzenie są w ogromnej większości pisane więc jak dla mnie nie ma sensu brać Quada absolutnie

Gość
komentarz
komentarz

Ale ja chce mieć komputer na ok 2 lata... a nie za kilka mieskow zmieniac procka z c2d na c2q

Ale przez co bedzie przejawiala sie w systemie ta wieksza wydajnosc c2d?? Jest mocno odczuwalna??

falcon1984
komentarz
komentarz

W samym systemie to nie odczujesz różnicy. A jak chcesz używać go do jakiś obliczeń lub przeróbki audio - video to już od programu danego zależy ile rdzeni obsłuży.

A stary Quad 6600 to nie jest wcale przyszłościowy wybór, procek ten jest starszy technologicznie, bardziej się grzeje i ma słaby O/C. Jeśli nawet za kilka lat wyjdą gry na kilka rdzeni to będzie to i tak za późno dla niego i będzie za stary tzw. przeżytek. kupowania go na tzw. :przyszłość" to głupota. Bierz E8xxx - to o wiele lepszy wybór

Gość
komentarz
komentarz

Falcon E8400, albo na poczatek e5200

Co myslisz?? <Stalker bd sie cial??>

n31T
komentarz
komentarz

Jeśli ma Ci służyć jeszcze w przyszłości, to bierz e8400.

Gość
komentarz
komentarz

Masz racje, a Ty Sheo widze masz taki procek, kreciles cos??

Jakas gra sie przycina?? :))

falcon1984
komentarz
komentarz

Żadna gra się nie ma prawa ciąć na E8400 z obecnych i przyszłych w tym i następnym roku minimum

E5200 też będzie ok, ale warto dołożyć od E8400

STALKER będzie płynnie chodził na obu prockach

n31T
komentarz
komentarz
Masz racje, a Ty Sheo widze masz taki procek, kreciles cos??

Jakas gra sie przycina?? :))

Kręciłem doputy, dopóki czujnika na płycie szlag nie trafił :P Co do gierek, to tak jak falcon napisał, póki co żadna się nie tnie.

Sonido
komentarz
komentarz
A stary Quad 6600 ... ma słaby O/C.

No tego bym nie powiedział, że słabo się kręci. Jednak na chwilę obecną lepiej kupić E8400/E8500, a w chwili gdy 4 rdzenie będą w pełni wykorzystane napewno zmienisz sobie C2D na coś nowego z segmentu cztero-jajowców.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.