x-kom hosting

Jaką kartę do mojego dziadka?

ibox514
utworzono
utworzono

Pierwszy post na forum - witam. Mam już bardzo leciwego kompa... Chcę dokupić kartę graficzną , taką żebym pograł przez dwa mieisiące w starsze tytuły. Za dwa miesiące biore nowy sprzęt.

Konfiguracja :

-Zasilacz : Rubikon 300 W (słyszałem że wytrzymują do pół roku , mój ma z 6 lat...)

-Płyta główna : ASRock K7VT2 AGP x4

-Pamięć Fizyczna : 2 * 512 DDR

-Procesor : AMD Athlon XP 2000+ 1667 MHz

-Karta Graficzna : GeForce 2 MX 400 , 64 MB :(

-HDD 40 GB

Podsumowując.. Komputer jest słaby , zasilacz podobno syf , ale raczej wytrzyma te 2 miesiące ... Szukam karty graficznej , która umożliwi mi komfortowe granie w takie tytuły jak Gta San Andreas , CMR 2004 lub 2005 .

Myślałem o takich kartach jak GF FX 5700 LE (256MB , 128bit), GF 5500 (128/128), GF 4 Ti (128/128)

Szukam czegoś , na co wystarczy mój zasilacz (popmińmy to że są delty 350 W za grosze) .

Po za tym , wie ktoś jakie jest zapotrzebowanie GF 5700 LE na prąd?

Jednym słowem : Im taniej tym lepiej , komputer ma obsłużyć stare gry . Nie szukam jakiejś niezawodnej karty , bo ma wytrzymać dwa miesiące. ATi mnie nie interesują.

Pozdrawiam , i dziękuje za odpowiedzi :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

ATI nie interesują? A to czemu? ATI w tej klasie kart jest raczej lepszym wyborem. Jeśli już koniecznie chcesz GFa, i koniecznie FX (to raczej nieudana seria; GF 4 Ti natomiast są już przestarzałe, obsługują sprzętowo tylko DX8), to unikaj wersji LE oraz XT - mają zaniżone taktowania.

Aha, i ŻADNYCH FX5200 i FX5500 :D Najsłabsze, nad czym można myśleć, to FX5600.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Aha, i ŻADNYCH FX5200 i FX5500

popieram, bo względem MX'a dużej róźnicy nie ma, dochodzi jakaś obsługa shader'ów, ale to i tam niewiele.

kozman
komentarz
komentarz

1.Geforce 6600

2.Radeon 9700pro

Lub coś z pokrewnych.

Zmiana z gf2 na fx5500 to nieporozumienie.

Nie opłacalna inwestycja, bo "wydajność" niedużo wyższa.

wojt2
komentarz
komentarz

GF 6600 lub FX5600.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W tej cenie to kompletne nieporozumienie, bo niewiele gorsze Pro kosztują około 120 zł lub taniej, a zwykłe 9800 poniżej 100 zł. Zresztą, 9800 żrą tyle prądu, że do tego zasilacza strach je ładować...

ibox514
komentarz
komentarz

jak już wspomniałem , nie chce kart firmy ATi.

Co do GeForce 6200 i 6600. Jest duża różnica wydajności pomiędzy nimi? Grzebie na allegro...

Walkman
komentarz
komentarz

no troche jest jak między 9550 a 9800 :P , ja bym radził albo zwykłego 6600 albo zwykłęgo 9800 :P , sam kiedyś miałem rubikona przez 6 lat (3 lata z gf4 potem 3 lata z 9550)

ibox514
komentarz
komentarz

Tak patrze na te radeony.. ALe ni echce bubla kupić , a to już mi sie zdarzyło.. Co myślicie o :

-ATI Radeon 9600pro 128MB

-AT Radeon 9550 256 MB

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Tak patrze na te radeony.. ALe ni echce bubla kupić , a to już mi sie zdarzyło.. Co myślicie o :

-ATI Radeon 9600pro 128MB

-AT Radeon 9550 256 MB

OK, pod warunkiem, że są markowe. 9600 Pro MUSI mieć taktowanie 400/600 MHz, bo zdarzają się też wersje 400/400 lub 400/466, a do takiego poziomu podkręci się niemal każdy 9550/9600... Uważaj też na 64-bitowe modele SE.

ibox514
komentarz
komentarz

Dzięki Frogster za radę :D Wynalazłem na allegro 9600 pro , tanio ale napisane czy sprawna oraz brak informacji o taktowaniach... Mam jeszcze pytanie co do dwóch staroci :D

Które będzie lepsze?

-GeForce3 Titanium 200 64 MB / 128bit

-GeForce4 MX440 / 64 MB

Oba to modele nieużywane , leżaki magazynowe

I jeszcze jedno... Pewnie wezme ATI Radeon 9600pro 128MB .. Ale mam pytanie... To będzie kompatybilne z procesorem i płytą główną?

cpu - amd athlon 2000+

płyta główna - ASRock K7VT2 AGP x4

Dzisiaj kończy się aukcja , więc prosił bym o jak najszybszą odpowiedź :D

Lipton
komentarz
komentarz

Tak wszystko będzie kompatybilne :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Które będzie lepsze?

-GeForce3 Titanium 200 64 MB / 128bit

-GeForce4 MX440 / 64 MB

GF 3 jest, wbrew nazwie, sporo nowocześniejszy i znacznie szybszy. GF 4 MX to niemal to samo, co GF 2 MX.

To będzie kompatybilne z procesorem i płytą główną?

Tak ;) Chcesz wziąć tego, gdzie nie podali taktowania?

ibox514
komentarz
komentarz

Właśnie pytam na gadugadu o taktowanie...

Jeszcze jedno pytanie xD Pomiędzi GF 3 Ti a Radeonem 9600 pro jest duża różnica wydajności ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, spora. Poza tym GF 3 jest mniej nowoczesny od 9600 Pro i na dodatek żre więcej prądu ;)

ibox514
komentarz
komentarz

A więc.. nabyłem ATi Radeon 9600 PRO roducent SAPPHIRE. Karta posiada : 128mb/256 bit , karta jest koloru czarnego. Posiada radiatorki na pamięciach. Poprzedni właściciel odczepił radiator i zamontował na jego miejscu wiatraczek (?)..

Wielkie dzięki wszystkim którzy odpowiadali w moim temacie :D

//Do moderacji : Temat do zamknięcia

FrogsterPL
komentarz
komentarz

I jak tam z taktowaniami? 400/600 MHz?

Chian
komentarz
komentarz

Aby nie tworzyc nowego tematu pozwolilem sobie napisac w tym, mam podobne pytanie jak kolega zakladajacy. Jaka karta do komputerka?:

AMD Athlon 64 3200+

Asus A8NE-FM (PCI-E)

1024mb ramu corsaira

karta w tej chwili to radeon x1600s ktorej sie próbuje pozbyc bo to najwiekszy szmelc na jakimkolwiek pracowalem..

Zasilka: Chieftec 350W GPS-350EB-101 A

Mam zamiar wydac cos okolo 300zl, jesli bedzie trzeba to wymienie tez zasilke

Lipton
komentarz
komentarz

Licytuj:

http://www.allegro.pl/item467935986_gf_pal..._gwarancji.html

Karta dojdzie do około 180 zł i tak będzie spowalniana przez procesor, lecz słabszej karty nie opłaca się kupować, bo różnice w cenie są minimalne. Zasilacz wystarczy :)

Chian
komentarz
komentarz

Hmm.. a ewentualna wymiana komputera, tj. ram, plyta, grafika i procesor, zasilacz do powiedzmy 1500zl to jaki zestaw bys proponowal?

Lipton
komentarz
komentarz

Napisz to w dziale zestawy komputerowe. Niestety nie jestem na czasie z nowymi płytami głównymi, procesorami i ramami :D Jedyne co mogę Ci doradzić na dzień dzisiejszy to kartę graficzną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.