x-kom hosting

Problem z temp. na rdzeniach.

AirUpThere
utworzono
utworzono

Mam mały problem z temperaturą poszczególnych rdzeni... Konfig kompa w sygnie.

Martwi mnie duża różnica temperatur między rdzeniami. Nie wiem czym to może być spowodowane. Może być tak że np jeden rdzeń "myśli" więcej niż drugi? Acha CPU jest lekko podkręcony VCore jest auto, i taka różnica temp była też na standardowych ustawieniach FSB.

Załączam screena.

KLIK

3qm
komentarz
komentarz

A ja sie zastanawialem czemu mam roznice na rdzeniach 3 stopnie. Podaj konfiguracje komputera, wraz z chlodzeniami, rodzajem termopasty i zasilka.

a propo google nie boli tu masz podobny watek, poczytaj sobie http://forum.pclab.pl/t389773.html

AirUpThere
komentarz
komentarz

Już napisałem że konfig jest w sygnie^^.... Chłodzenie BOX pasta seryjna(wątpie żeby pasta miała coś z tym wspólnego)

3qm
komentarz
komentarz

No to czujnik masz zrypany. Sciagnij sobie najnowszy program do weryfikacji czujnika Real Temp 2.70.

AirUpThere
komentarz
komentarz

Kolejny niepokojący screen:

KLIK

3qm
komentarz
komentarz

Czujnik uszkodzony jak widac. Wrzuc jeszcze screena z test sensors real temp ( sciagnij nowsza wersje real temp 2.70)

AirUpThere
komentarz
komentarz

Taki jest wynik testu w IDLE:

KLIK

A co myślicie o tym zużyciu rdzeni w Evereście na poprzednim screenie?

Mattix95
komentarz
komentarz

Wiesz , u mnie wszystkie programy kłamią od MotherBoARDA , SpeedFana , , CoreTempa , Real Temp'a aż po Speed-Fana .

Ja sprawdzam temperatury w Biosie i tyle . Zawsze pokazują prawdziwe ( bo w końcu procesor który ma 102 stopnie a radiator jest zimny to prawda ... ) poprostu do niektórych typów czujników żaden program nie da rady . U mnie w evereście temperatura procesora to od 84 st. C aż po 136 :D:D:D ... :lol:

Po prostu sprawdź w Biosie ( chyba w zakładce Hardware Monitor ) a dopiero później zacznij się martwić

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.