x-kom hosting

Nagrywarka DVD

don
utworzono
utworzono

Witam, wczoraj zepsuła mi się nagrywarka LG... i jestem zmuszony niestety kupić nową. Nie mam zbyt wygórowanych wymagań co do nagrywarki... wystarczy aby była solidna (dość dużo nagrywam na DVD, więc musi to wytrzymać), z bezbłędnym zapisem na nośnikach i miała porównywalne parametry z moja poprzednią nagrywarką tj. LG GSA-H20L. Bardzo proszę o pomoc gdyż nie wiem co dokładnie wybrać, a na pewno ktoś z Was mógł by mi coś polecić... Dziękuje z góry i pozdrawiam ;)

don
komentarz
komentarz

Właśnie ciekawi mnie to, co daje ten ,,SATA Interface" ? I drugie pytanie czy drukarka ma może LightScribe?... choć w sumie to i tak jest tylko dodatek (nieważny duperelek, ja mając LG stare nigdy tego jeszcze nie użyłem :)) :D... I tak thx za polecenie mi tej nagrywarki na pewno wezmę to pod uwagę :)... choć mam nadzieje że znajdą się jeszcze jakieś osoby chętne do pomocy :)...

falcon1984
komentarz
komentarz

SATA to sposób podłączenia nagrywarki - wąski kabelek SATA, a z kolei IDE lub ATA to te stare, szerokie kable

Nagrywarka nie ma LScribe

don
komentarz
komentarz

Mhm... czyli jak mam jeszcze starą nagrywarkę LG HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H20L którą wymieniam na nową z SATA to nie będzie problemu z podłączeniem... dochodzi tu jeszcze problem że mam drugi napęd zwykły DVD i czy będzie on również działał bez problemu z tą nową nagrywarką?

A teraz pytanie co do tej nagrywarki... czy miałeś może z nią jakieś problemy... chodzi mi o to, czy zapis jest dokładny (nie ma błędów), odczyt jak i zapis jest bezproblemowy (chodzi czy równie dobrze wypala na DVD-R jak i na DVD+R?). Dzięki z góry i tak za pomoc ;):D...

PS.: Jeszcze czytałem inny temat w którym poleciłeś Pioneer DVD+/-RW DVR-215D bulk black (Serial ATA) czym on się różni od 216 ?:|... Chyba że to jest ten sam model tyle że nowszy ?:>

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja nie mam Pioneera, ale wiem że są one solidne, mało awaryjne i ciche

Te nagrywarki to są prawie takie same.

A, żeby nagrywarką podeszła pod twojego kompa to płyta musi obsługiwać standard SATA. Z innymi nagrywarkami nie będzie się gryzła

don
komentarz
komentarz

Mam taką płytę główną: [AMD][AM2] Płyta Asus M2N32-SLI DELUXE czy da rade do niej podłączyć tą nagrywarkę?

enter
komentarz
komentarz

Tak - LINK - lewy dolny róg, czerwone złącza to SATA.

don
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje Wam za pomoc :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.