x-kom hosting

!!! HELP !!! dodanie pamięci=zepsuty komp...

madziorm
utworzono
utworzono

Witam mam problem z moim staruszkiem. Chciałam sobie dodac troche ramu do kompa wiec sobie załatwiłam (az 128 ;-) ) i podmieniłam w kompie (w miejsce starej karty -64 włozyłam nowa a na drugim miejscu ulokowałam starą)... I tu zaczął sie problem.. komputer się włączył ale:

- monitor reaguje(przy właczeniu komputera widac takie mrygniecie ale ciągle mam napis na monitorku "no sigmal)

- zawsze było tak ze przy właczeniu kompa było słychac taki krótki sygnał a teraz (po włozeniu tylko starego ramu za 1 razem po włączeniu kompa sygnał był bardzo długi a teraz sygnału nie ma wcale...

Co mam robić?? co mogło się posypać?? proszę piszcie

swidruxxx
komentarz
komentarz

troszke to zamotałeś :lol: czyli teraz komp nawet na tamtym starym ramie nie chodzi?

jaki ram miałeś? jaki wrzuciłeś? i jaka masz płyte?

madziorm
komentarz
komentarz

miałam ram 64... chciałam dołożyc 128 i sie skomplikowało... rodzaju płyty nie znam... jak rozbiore dzis kompa to napisze...

[ Dodano: 2007-04-13, 10:19 ]

aha na starym ramie nie chodzi :P

swidruxxx
komentarz
komentarz

madziorm, napisz bo to ważne jaki dokładnie ram!!! i jaka płyta

madziorm
komentarz
komentarz

oki to napisze jutro...

ktos mi poradził jeszcze jakis sposób(stwierdził ze mam problem z biosem) : "Co do ustawień BIOSu to na płycie głównej jest zworka opisana tak "Clear CMOS" lub podobnie. Będą tam trzy piny, na dwóch będzie założona ta zworka, trzeci będzie pusty. Musisz przełożyć zworke tak, aby znajdowała się na środkowym pinie i tym co wcześniej był pusty. Włączyć komputer (nie uruchomi sie, nawet diody sie nie zaświecą). Poczekać kilka sekund i spowrotem przełożyć zworke tak jak była na początku i uruchomić komputer. Powinno działać."

jak myslicie??

swidruxxx
komentarz
komentarz

raczej nie pomoże ale możesz spróbować najważniejsze napisz jaka płyta i jaki ram a jak nie chcesz sie bawić zworkami to wyciagnij na 5 sek baterie co jest na płycie i to samo bedzie

madziorm
komentarz
komentarz

a ktoś mi wyjaśni jak wygląda taka bateria?? :lol:

swidruxxx
komentarz
komentarz

no jak bateria od zegarka na reke tylko w 4krotnym powiększeniu

taka płaska okragła srebrna

madziorm
komentarz
komentarz

oki dzięki wielkie :*

swidruxxx
komentarz
komentarz

napisz czy coś w ogóle to da(choć wątpie)

madziorm
komentarz
komentarz

oki napisze jutro... a jezeli nie da to macie jeszcze jakies propozycje??

i wyjasnijcie mi dlaczego moj komputer nie piszczy przy właczeniu go... zawsze piszczał :) a teraz nie... jak sie go właczy to słychac ze chodzi, dysk tez pracuje...

swidruxxx
komentarz
komentarz

to to jest mało ważne nie musi piszczeć mi nie piszczał cały czas jak system nowy wrzuciłem to piszczy to jest cos z ustawieniami czy sterami

madziorm
komentarz
komentarz

to oki... dzieki za info... jak sprawdze ta baterie i nie zadziała to bede was meczyc dalej :)

[ Dodano: 2007-04-13, 11:18 ]

gdyby ci sie jeszcze przypomniało jakies rozwiazanie to prosze pisz. na forum lub gg

swidruxxx
komentarz
komentarz

bateri nie masz sprawdzać tylko wyciągnąć na 5 sek i włożyc spowrotem ale tak jak mówiłem wcześniej to raczej nie pomoże najważniejsze to podaj jaka płyta i jakie ramy wrzuciłas

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.