x-kom hosting

Czy to dysk?

adec
utworzono
utworzono

Witam wszystkich a zwłaszcza tych którzy mogą mi udzielić rad lub wyjaśnień ...co się dzieje

Jestem pierwszy rz na jakimkolwiek forum ponieważ wcześniej nie widziałem takiej potrzeby aby pytać o coś lub coś komuś wyjaśniać i....ta chwila nadeszłą ;)

ponieważ nigdy wcześniej nie miałem problemów z korzystaniem z komp. jakoś nie mogę uwierzyć w to że nie potrafię sobie sam z moim problemem poradzić...

Otóż:

posiadam taką konfigurację -

Celeron 2,93 na intel 915G 7MC

1024 ram

tylko jedno IDE na płycie więc :

Samsung Writemaster x16 (master)

WD 80 (slave) SYSTEM

WD 160 SATA (master)

GeForce 7600GT PCIEx

Pinnacle TV PCI

niestety nie wiem w którym problem pojawił się momencie,bo tej konfiguracji używałem od pół roku bez większych problemów. Od momentu podpięcia do sieci zacząłem używać klienta BitSpirit a co za tym idzie po jakimś miesiącu postanowiłem co nieco wypalić....

I zaczęło się...

Na początku spowolnienie kopiowania pomiędzy dyskami(partycjami),potem czasowe zaniki partycji dysku SATA(wykrzykniki na skrótach,brak dostępu z poziomu Windows a z czasem nawet nie wykrywanie po resecie,a nawet w BIOSie)

Defragmentacja,sprawdzenie chckdisk, - i dwa dni normalnie.

Po dwóch dniach podczas kopiowania plików na płytę DVD bufor zaczął skakać jak szalony po czym spadać do zera - (NEROinf:- błąd odytu)

Nowy system,usuniecie danych,format + usuniecie partycji z WD160 i założenie nowych o innej wielkości......

DWA DNI...

Teraz zaraz po tym jak NERO informuje o błedzie odczytu na skrótach do partycji z SATA wyskakują wykrzykniki czyli znika z systemu..Każdy restert(jak narazie) pomaga i wszystko wraca do normy - do momentu próby zgrania filmów z partycji SATA.

Czy to wina dysku,konfiguracji,czy oprogramowania.

Jeśli wina dysku to czy należy go wyrzucić czy jest jeszcze szansa na naprawę?

I naważniejsze czy BitSpirit korzystający non stop z bufora dysku do zapis/odczyt może zniszczyć dysk ten lub następny??(Po instalacji i pierwszym użyciu BS wyświetla monit:"BS zużywa dużo pamięci na bufor dysku...")

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje i życzę zdrowia i cierpliwości wszystkim komputerowym zapaleńcom.Pozdro Adrian.

[ Dodano: 2007-04-12, 00:18 ]

Co ciekawsze przed chwilą spróbowałem minimalnej prędkości nagrywania i pomimo że bufor odczytu stał w miejscu na 100% a bufor nagrywania skakał przez cały proces od 0 do 100 to wypaliło pomyślnie :/

Evil
komentarz
komentarz

Szczerze nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna, ale bardzo zastanwia mnie twój sposób podłączenia dysków. Dlaczego dysk na którym jest system jest podłączony jako slave a nagrywarka jako master. Moim zdaniem jesli tam jest system to bardziej by pasowało podłączyć to odwrotnie.

Ale nie wiem czy to by mogła być tego przyczyna.

adec
komentarz
komentarz

dzieki za zainteresowania,wczesniej bylo podpiete tak jak mowisz,ale by sprawdzic czy przyczyna nie jest podpiecie nagrywarki jako slave (bo czytałem ze nagrywarka powinna byc na master) ... Dysk nadal szaleje ,przy kopiowaniu dysku na dysk jeden giga kopiuje sie 15 minut...

Evil
komentarz
komentarz

to nie jest powiedziane ze musi być na slave :)

Ja zawsze daje ten dysk na ktorym jest system jako master a za nim cd-rw :)

Przemek
komentarz
komentarz

Najlepszym rozwiazaniem jest podpiecie dysku do tasmy na ktorej nic wiecej nie jest... transfer pomiedzy napedami a plyta nie przebiega jednorazowo w obie strony... raz z plyty do napedu a nastpenie z napedu do plyty... takze jesli chcesz podpiac tak zeby uzykac jak najwieksza przepsutowosc to dajesz nagrywarke na Secondary a dysk na Primary...

Evil
komentarz
komentarz
tylko jedno IDE na płycie więc :

Będzie problem :) Więc dysk radze dac na master a napęd na slave

Przemek
komentarz
komentarz

adec, a jaka Ty masz plyty glowna ze masz tylko jedno IDE? Podaj symbol

adec
komentarz
komentarz

Cześć i dzięki za pomoc (tyle o ile:))

Jak już wcześniej napisałem w profilu sprzętowym mam i915G 6LS

mniej więcej -> http://www.foxconnchannel.com/Product/moth...id=en-us0000104

tyle tylko że ja mam 915G 6LS z czego 6 to 6+1 speakers; L to LAN on board; S to chyba serialATA

[ Dodano: 2007-04-14, 00:10 ]

i...żeby nie było:) nie był to zakup z powodu płyty głownej tylko z powodu ceny za zestaw:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.