x-kom hosting

POWERCOLOR ATI Radeon HD3650 512MB problem

piotrekoonpl
utworzono
utworzono

Witam

Niedawno kupiłem sobie tę karte POWERCOLOR ATI Radeon HD3650 512MB DDR2 / 128bit TV / DVI AGP

Podczas grania odnosze wrażenie że nie jest ona na tyle wydajna na ile mogła byc.Chociażby ekran początkowy jakiejś gry ma słabszą rpzdzielczośc,albo ilośc FPS w grach jest dziwnie niska(na porzedniej karcie miałem więcej FPS a było gorsza od tej)

Może wie ktoś w czym tkwi problem?

Akahan
komentarz
komentarz

Po pierwsze jakie gry? Po drugie jaka była poprzednia karta(bo jeszcze okaże się, że gorszą kupiłeś), jaki masz procesor i sterowniki najnowsze?

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

Poprzednia to Gigabyte Geforce 7600 GT z pasywnym chłodzeniem. zapomniałem dodac że obie karty na AGP.Zauważylem też że filmy mają mniejszą jakośc(no ale sciagne najnowsze kodeki żeby sprawdzic czy to akurat w tym tkwi problem)

Procesor:Intel pentium 4 3.0 GHz

A sterowniki mam z płyty dołączonej do karty,ale są najnowsze bo na necie jak szukałem to znalazłem ich starsza wersje.

A jeśli chodzi o gry to np CoD4,Cod2 bo najczęsciej w nie gram i widze że cos jest nie tak.

robertos08
komentarz
komentarz

Poczytaj ten temat o hd2600xt to prawie ta sama karta (Problem na 100% dotyczy sterownikow tez tak miałem ;):

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=70063

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

No dobra sprawdze, a nóź coś się uda:)

Lipton
komentarz
komentarz

Miałeś 7600GT na DDR3 czy DDR2 ?

Akahan
komentarz
komentarz

No tak, ale jak 7600GT na DDR3 to może być szybsza od 3650 na DDR2...

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

DDR 2.na nowej mam GDDR2

Lipton
komentarz
komentarz

To problem leży w sterownikach, bo HD3650 DDR2 jest szybsze od 7600GT DDR2.

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

Ściągne Hotfixa 8.8 może to pomoże.

Może ma ktoś tą karte i zna jakiś działający sterownik??

robertos08
komentarz
komentarz

ja miałem dokladnie ten sam model.. I musisz probować. ;) pamietaj aby wyczyscic komp z poprzednich sterow. Spruboj jeszcze 8.7 ,8.6 hotfix

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

Robertos08,ale jak udało ci sie już zainstalować poprawne sterowniki to karta działa normalnie??Jak ją oceniasz? Spróbuje 8.7 i 8.6 hotfixa, bo 8.8 nic nie pomógł,aktualnie zasysam sterownik z PowerColor może oni mają odpowiedni sterownik.

Driver ze stronki PowerColor też nie wiele pomógł.A ten Hotfix 8.6 jest dobry pod moją karte??

robertos08
komentarz
komentarz

Hotfixy sa robione pod karty AGP. U mnie zadziałało z 8.6 ale to jest rożnie. Pamietaj o czyszczeniu driver cleanerem.

piotrekoonpl
komentarz
komentarz

Zaobserwawałem również w ATI tray tool że karta jest ustawiona na 13.50 MHz na Rdzeniu i pamięci :/ :/ ,jak tylko rusze suwak to zmienia się na standardowe wartości MHz ale jak chce je zatwierdzić to komp się resetuje:/ O co tu chodzi ?:( To dalej wina sterowników czy już co innego?

Próbowałem podkręcić karte za pomocą AtiTool,ale gdy właczam funkcje znajdowania max Mhz dla Core i Memory po kilku sekundach program się wiesza.

Lipton
komentarz
komentarz

Zainstaluj Rive Tuner i tam poprze suwaj zegary.

damib
komentarz
komentarz

a mnie na HD2600XT nie dziala riva czemu?

Zdank
komentarz
komentarz

A Ja mam znowu taki problem z tą kartą, że jak gram w gry typu CS czy Medal of Honor, które potrzebują bodajże 32 mb pamięci na karcie, gra chodzi tylko na najniższych detalach. Jeśli włącze wyższe detale, gry po kilku minutach wieszają się. Kupiłem ją miesiąc temu i zainstalowałem sterowniki które były. Macie jakiś pomysł co to może byc? Byłbym wdzięczny za odpowiedź :)

  • 1 miesiąc później...
pakeroso
komentarz
komentarz

Dokleję się troszkę do tematu, bo mam podobny problem i niemal identyczny sprzęt.

Kupiłem PowerColor'a ATI Radeon HD3650, 512MB DDR2; proc P4 3GHz na płycie z MSI.

Problem polega na tym, że dźwięk na Viście strasznie się zacina, nie można słuchać muzyki. Na XP dźwięk zacina się w trakcie grania w jakąś grę.

Jest to o tyle dziwne, że od razu po zainstalowaniu sterownika wszystko śmiga jak powinno, problem pojawia się dopiero po zrestartowaniu komputera :(

Instalowałem już stery od PowerColora (8.6) i własnoręcznie przerobione od ATI (8.12 - bo oryginały chyba nie obsługują tej karty) i ciągle to samo.

Ręce już mi opadają :(

  • 2 tygodnie później...
Zdank
komentarz
komentarz

Znalazłem rozwiązanie swojego problemu, więc się nim podzielę :) Mianowicie, po prostu zasilanie nie wyrabia. Zrobiłem taki patent, że podłączyłem drugi zasilacz 350 W i robił on za zasilanie grafy. W ten sposób działa, i już się tak nie wieszał, ale po pewnym czasie, po uruchomieniu kompa wyskakiwał Mi komunikat, że nie ma żadnych sterowników zainstalowanych. Nie mam pojęcia o co chodzi, bo oryginalne z płytki instalowałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.