x-kom hosting

Niewidoczny napęd CD

kaz1k
utworzono
utworzono

Niedawno miałem zamiar zainstalować na moim starym komputerze win98, ale ten niestety nie chciał współpracować. BIOS nie widział ani napędu CD, ani twardego dysku. Zamieniłem taśmy przy kontrolerach IDE i nagle, komputer zobaczył napęd CD! Wow, ale to ciągle za mało. Napęd nie wysuwa tacy, pomimo, ze niby reaguje, bo zaczyna się świecić lampka jak naciskam. Jeszcze fajniej, bo trochę się zdenerwowałem i rozkręciłem napęd CD, włożyłem płytkę i... Nadal napęd nie podejmuje współpracy i nie wiem co się dzieje... Czy moze to byc wina płyty (Dysan Black), bo słyszałem, ze niektóre czytniki nie czytają innych płyt, niż zwykłe, białe CD-R'ki...

bush
komentarz
komentarz

zworki dobre ? jak tacki nie wysuwa nawet to moze naped walniety.

Mag Magik
komentarz
komentarz

A słysz aby silniczek pracował podczas próby wysuwania tacki?

Na początek spróbuj podłączyć napęd pod inną wtyczkę zasilania, jeżeli to nie pomoże, to proponuję wysunąć raz do końca tackę za pomocą kawałka drutu (wkładasz go w niewielki otwór na przednim panelu napędu i dopychasz do końca), następnie ją zamknąć i spróbować tedy otworzyć napęd przyciskiem (być może coś się odblokuje). Jeżeli to nie pomoże, to chyba pozostaje Ci zajrzeć do środka napędu. Będziesz miał wtedy pewność czy to silniczek umarł, może coś się zablokowało, czy też układ przeniesienia uległ uszkodzeniu.

Jeżeli w środku jest jakaś płyta, to możliwe też że to ona blokuje napęd, ręczne otwarcie napędu powinno wtedy pomóc.

PS. Jak masz nagrywarkę na gwarancji, to jej nie rozkręcaj, tylko oddaj.

Może pomoże poluzowanie śrubek mocujących napęd do obudowy biggrin.gif

kaz1k
komentarz
komentarz

Silniczek nie pracuje, nie ma żadnego odgłosu, płyta nie blokuje napędu, bo bez niej również tacka sie nie wysuwała. gwarancji już dawno nie ma, ta operacja była raczej próbą (ożywienia) komputera, na którym kiedyś dużo grałem:) Spróbuję tego sposobu z drutem, może pomoże:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.