x-kom hosting

Wymiana procka

Deadhorse
utworzono
utworzono

A więc tak, na dniach spodziewam sie kuriera z zakupami ;D Pierwszy zakup to procek - laikiem nie jestem, wiem o co biega, ale nigdy tego nie robiłem - czy wymiana procka jest skomplikowana ? czy dobre rady wujka na forum wystarczą by bezpiecznie i gładko wymienic procka i zamontowac wiatrak ? by nie zakładac kolejnego identycznego tematu zapytam o zasilacz ;D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zakładając, że procek nie jest Athlonem, Duronem, Athlonem XP bądź czymkolwiek innym z nieosłoniętym rdzeniem, powinieneś sobie poradzić bez problemu ;) Najważniejsze, żebyś przy montażu się nie spieszył, upewnił się, że procek umieściłeś tak jak powinien być. Pasty termoprzewodzącej nakłada się bardzo mało, ale skoro kupujesz nowego procka, to zapewne zamontujesz na nim chłodzenie BOXowe, na którym już fabrycznie nałożona jest pasta, więc prawdopodobnie nie będziesz się nią musiał martwić przy montażu :D

tofik177
komentarz
komentarz

pamietaj przed dotknieciem procesora dotknac czegos uziemionego np grzejnika, bolca uziemiajacego w kontakcie.. procesor bardzo łatwo zabić gdy mamy naelektryzowane dłonie.. wcale nie zartuje ;]

montarz nie jest wcale trudnu najgorzej z zapinaniem radiatora, trzeba to robic powoli,

a oco chodzi z zasilaczem?? tez montaż??

Deadhorse
komentarz
komentarz

Tak zasiłka tez do wymiany. Wracjąc do prcoka to obecnie mam athlona xp, a zamiar mam włozyc x2. A ten osłonięty rdzen czym sie charakteryzuje ? jak cos to go łomem ;). Co do chłodzenia to tak będzie BOXowe. Od zawsze chciałem odpiąc swojego starego by móc odkurzyc radiator i wiatrak, ale kazadym razem bałem sie ze nie dam rady powrócic go do stanu poprzedniego :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Wracjąc do prcoka to obecnie mam athlona xp, a zamiar mam włozyc x2

What? W jaki sposób chcesz zamienić Athlona XP (Socket A) na Athlona X2 (Socket 939 lub Socket AM2)? To jest fizycznie niemożliwe.

Upewnij się, jaki masz teraz procek, i jaki kupiłeś. Napisz dokładne nazwy modeli.

Gość
komentarz
komentarz

AMD Athlon 64 x2 - najczęściej jest na Soket AM2

Stary AthlonXP - ma zupełnie inny socket (socketA)

Deadhorse
komentarz
komentarz

chłopaki poraz kolejny sorki - oczywiscie ze mam procka 64 i stoi na AM2, wiec bez obaw ;) athlona xp to miałem ale kilka lat temu - miłe wspomnienia mnie nie opuszczają stad ta pomyłka ;)

Gość
komentarz
komentarz

W takim razie wszystko będzie ok ;)

Deadhorse
komentarz
komentarz

jutro moze rozkrece obudowe i zobacze jak stary jest zamontowany i postaram sie go wymontowac by ponownie go zamontowac - jak zadziłą t oznaczy ze umie to zrobic ;) mam tylko jeszcze pytanie: odczego zacząc ? :D klamerki kiedy sie wypina ?

bush
komentarz
komentarz

Po pierwsze odlacz zasilanie, pociagnij za klamerke iiii trzask :0 ladnie odskoczy ty zdejmiesz chlodzenie i pojawi sie... potwor! athlon :)

potem ta metalowa dzwigienke na boki bierzesz lekko na bok i ciagniesz do gory (moze byc to troche trudne :)) potem procesor wyjmujesz i wkladasz nowy i klamerka na sam dul. Proc siedzi. Teraz zakadasz chlodzenie i naciskasz klamerke. Gotowe

Trudnosci:

Mozesz miectrudnosc odklejenia radiatora od procka, ale pokrec nim troche napewno odejdzie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.