x-kom hosting

Problem z karta

marcin10_19
utworzono
utworzono

Mam taki problem co jakiś czas wyskakuje cos w tym stylu: ~~~~~~ takie fale kolorowe, nie wiem co to jest, wcześniej tak nie było, dzisiaj zrobiłem reinstalke systemu i wszystyko chodziło ok, włączyłem grę a mianowicie F1 2008 Deluxe odciągnąłem wzrok na chwilkę i patrze a tu komunikat że jakiś sterownik przestał pracować i żebym zapisał dane bo mogą zostać tracone. Moja karta to GF 7300 GT i zmieniałem chłodzenia na Accelero s1 rev2 i chodziło bez problemu przez jakies dwa miesiace az do teraz. bałem się że karta padła, bo po ponownym włączeniu kompa nic widac nie bylo tylko jakies fale zamazane, ale wszedlem w tryb awaryjny i odinstalowalem stery i chodzilo wszystko ok ale znowu po zainstalowaniu zaczelo sie ale w mniejszym stopniu co to moze byc?? tylko nie mowcie ze karta sie pali :( temteratury sa w porzadku: temperatura rdzenia graficznego to max 43 stopnie a napięcia juz podaję:

Temperatury

Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 50 °C (122 °F)

Procesor graficzny 42 °C (108 °F)

Seagate ST3160827AS 38 °C (100 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.35 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.86 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.09 V

poradzcie co zrobic bo to juz moja druga karta grafiki i nie chce jej stracic

Nocturn
komentarz
komentarz

Instalowałeś najnowszą wersję sterowników? Próbowałeś instalować inną wersję?

marcin10_19
komentarz
komentarz

nie za bardzo, może jeszcze raz zrobię reinstalkę systemu z tym że zainstaluję najnowsze stery?? tylko skad je sciagnac GF 7300 GT

Akahan
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz?

Nocturn
komentarz
komentarz

Ze strony producenta: www.nvidia.pl

marcin10_19
komentarz
komentarz

Zasilacz to Tracer 400W karta GF 7300 GT 512mb 128bit

Akahan
komentarz
komentarz

No to nie dziwie się, że Ci karty się palą, ten zasilacz to nawet zasilacz nie jest wymień na coś normalnego, a nie jakieś g***o trzymasz...

Lewy12
komentarz
komentarz

Oj coś mi się zdaje że jest to wina zasilacza niestety jeśli to już 2 karta to napewno jest to wina zasilacza.Podkręcałeś karte może?

marcin10_19
komentarz
komentarz

No właśnie nic nie podkręcałem, ale to jest dziwne że karta chodzi już pół roku i nic się nie działo z nią. Zrobiłem reinstalke systemu i od czasu do czasu takie kolorowe fale o dł max 3 cm ale jak daje odśwież to znika to i jest wszystko ok. Ciekawi mnie jedno że komp zaczął wariować od monitu że jakis sterownik przestał pracować. A może cos z monitorem?

Lewy12
komentarz
komentarz

Możliwe że jest to tylko jakiś błąd windowsa.Nie wiesz co to był za sterownik?

marcin10_19
komentarz
komentarz

Kurde nie wiem :( ale z tego co skojarzyłem to jest na pewno cos od grafiki, te paski kolorowe porównałem do starego telewizora, na starzych telewizorach były przebicia np jak samochód jechał to tak się to objawia, np gdy gram to widze migające takie kolorowe przebicia

Akahan
komentarz
komentarz

Tak czy siak jak Ci się już coś popaliło to wymień ten zasilacz, bo na grafię może się nie skończyć...

marcin10_19
komentarz
komentarz

Nie wiem czy się coś spaliło raczej nie bo wszystko chodzi jak nalezy tylko te przebicia. A tamta karta graficzna nie spaliła się z powodu zasilacza tylko z mojego powodu zawiniłem jak montowałem takącześć :( a miałem wtedy zasilacz 300W i chodziło bez problemu wiec nie wiem co to może być

Lewy12
komentarz
komentarz

Co montowałeś uszkodziłeś coś na płycie głównej ?

marcin10_19
komentarz
komentarz

Montowałem nowe chłodzenie do karty graficznej starej ale wtedy byłem laikiem jeszcze w te sprawy :P nic nie uszkodziłem na płycie wszystko jest w porządku, to wszystko jest dziwne teraz np nic nie wyskakuje jest w porządku :(

ibox514
komentarz
komentarz

Jak koledzy wyżej stawiam na zasilacz... Co prawda z tego co słyszałem nie jest to takie gó*** jak ktoś powiedział , bo są zdecydowanie gorsze , ale może trafiłeś na kiepską partię... Miałem problem identyczny jak Twój , z kartą ATi 9250. Tyle że ten radek nie wytrzymał spotkania z moim zasilaczem , lub poprostu kupiłem zepsuty egzemplarz...

marcin10_19
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.