x-kom hosting

TUNER TV do starego komputera

kamilrozanski
utworzono
utworzono

Hej!

Mam komputer:

procesor: 1Ghz duron

płyta: ecs elitegroup K7S5A

pamięć: 256 MB ram DDR

grafika: NVIDIA GF2 MX/MX 400 64MB (niedługo dzięki kolegom ATI RADEON 9600 PRO :))

zasilacz: codegen 300W

napedy: DVD RW LG & CD RW LG

Potrzebuje z komputera zrobić TV. Nie mam kablówki, zwykła antena na dachu. Przy takim kompie jedyne co wiem to jest to, iż kodowanie musi mieć sprzętowe. Co byście za tuner polecili i ile pieniędzy muszę na to mieć? Dzięki za pomoc!

kamilrozanski
komentarz
komentarz

hej

dzięki za odp tylko ze to jest link do allegro bezpodania jakiś konkretów

ostatnio byłe w media markt i się pytam sprzedawcy jaki tuner by mi mógł polecić i dlaczego?

odpowiedział jakiś model Avermedia

pytam dlaczego go poleca a on no bo Avermedia

upierdliwie pytam no ale co on ma w sobie?

odp no panie to jest firma, dobra firma i tego polecam

Tak więc faktycznie media markt - nie dla idiotów. Co za dużo idiotów to nie zdrowo, sprzedawcy wystarczą:) pozdrawiam

kamilrozanski
komentarz
komentarz

tylko tą kartę co mi podałeś to ona ma chyba kodowanie programowe a nie sprzętowe

szukam karty która nie będzie obciążać i tak słabego komputera

mariuszek
komentarz
komentarz
Wymagania sprzętowe:

* procesor Pentium III 800MHz lub szybszy

* conajmniej 128MB pamięci RAM

* gniazdo kompatybilne z PCI 2.1

* system Windows 98SE, ME, 2000 lub XP

* karta graficzna obsługująca DirectX 8.1 lub wyższy

kamilrozanski
komentarz
komentarz

no to moment, bo ja się pogubiłem to jaka karta nie będzie obciążać komputera? ta którą mi podałeś? bo myślałem, że właśnie karty które mają podane wymagania sprzętowe komputera nie posiadają własnego kodeka i obciążają komputer

tazman
komentarz
komentarz

Karta TV która chcesz kupić z pewnością obciąży procesor i ram, dlatego że nie ma wbudowanego procesora redendrującgo obraz sprzętowo.

posiadają to dopiero Karty Wideo, a Karty TV bazuja na zasobach procesora, jeśli potrzebna ci jest tylko karta do oglądania nie do przechwytu to z pewnością możesz zainwestować w kartę tv, ale jeśli myślisz o zgrywaniu materiału i obróbce wideo, to na karcie tv będzie to czasochłonne.

kamilrozanski
komentarz
komentarz

chciałbym kupić kartę która nie będzie obciążać procesora ani pamięci

karta o której mowa wcześniej została mi polecona przez forumowicza, nie chcę jej kupować

chciałbym oglądać TV ale także móc nagrywać filmy z tv

co moglibyście mi polecić w rozsądnej cenie?

kamilrozanski
komentarz
komentarz

tylko na sat nie będę miał TVP 1 TVP 2, potrzebuję tuner TV najlepiej hybrydowy który nie bedzie obciążał kompa i będzie można nagrywać filmy z tv, kto mi pomoże??

tazman
komentarz
komentarz

Najbiedniej zainwestuj w Pixel Tv pro

albo w AVER TVGO/FM 007 PLUS

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.