x-kom hosting

Nie wyświetla grafiki 3D

Chojny
utworzono
utworzono

Mam poważny problem z komputerem dopiero niedawno doszedłem do jego sedna.

Otóż, gdy gram w gry z dynamiczną kamerą 3d obraz albo zamraża się po pewnym czasie albo gra wywala do pulpitu lub monitor tak jakby przechodzi w stan spoczynku podczas gdy cały czas słychać dźwięki z otoczenia. Taki problem nie pojawia się gdy gram w gry 2D lub gry 3D bez dynamicznie obracającej się kamery. Dla przykładu podam Spore - na etapie komórki gdy kamera nie obracała się ani nie wykonywała żadnych ruchów wszystko było ok, w następnej fazie jak kamera zaczęła sie obracać gra z miejsca wyłączała się. To samo z NFS Most Wanted - ten działał do momentu rozpoczęcia wyścigu. Komputer mam czysty, dysk zdefragmentowany, sterowniki najnowsze.

HELP!

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj konfig komputera + temperatury

Chojny
komentarz
komentarz

temperatury są na pewno w porządku,ostatnio właśnie był z tym problem bo komputer się przegrzewał ale dodany był wiatraczek i teraz są jak najbardziej w porządku

Core 2 Duo 6300 1.86 GHz

1 GB RAM

GeForce 7600 GS 256 mb

Mbroziak
komentarz
komentarz
GeForce 7600 GS 256 mb

Więc może ta karta być zasłaba.

Akahan
komentarz
komentarz

Do Most Wanted za słaba?! Co ty gadasz... Jeszcze zasilacz podaj.

Rafał91
komentarz
komentarz

Ja miałem tą kartę. Z most wanted nie miałem żadnego problemu, leciało ile się da... Jaki zasilacz? Ile masz już tą kartę ?? Od jakiego momentu to się zaczęło dziać ?

Chojny
komentarz
komentarz

Problem zaczął się po formacie dysku twardego, stąd przypuszczenie że nie mam sterowników odpowiednich. Przed formatem Most Wanted śmigało na najwyższych detalach po pare godzin, teraz nawet Pearl Harbour II sie tnie i wywala do pulpitu.

Zasilacz ModeCom FEEL II 350 W

Ale wątpie żeby to była wina sprzętu. Komputer był składany (przez specjalistów żeby nie było), nie produkowany seryjnie. Użytkowany niewiele od ponad roku. Z ostatnich zmian w sprzęcie to tylko była klawiatura z hubem USB 2x i głośniki 5.1 Creative SBS 580.

Akahan
komentarz
komentarz
Ale wątpie żeby to była wina sprzętu. Komputer był składany (przez specjalistów żeby nie było),

No to podziękuj tym specjalistom, za super sprzęt szczególnie na zasilacz, a żeby jeszcze FEEL III była, ale to II tak czy siak ja bym go od razu za okno i wymiana na coś normalnego...

Chojny
komentarz
komentarz

Czyli to wina zasilacza?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Czyli to wina zasilacza?

Wg mnie nie, co nie zmienia faktu, że jest raczej słaby i w razie przypływu gotówki fajnie by było go wymienić.

Akahan
komentarz
komentarz

Spróbuj odinstalować te sterowniki co masz i zainstalować najnowsze, to samo z directx'em.

konrad199
komentarz
komentarz

Ja też mam podobny problem z grafiką. Przy dynamicznym przechodzeniu kamery pojawiają się problemy z grafiką... Obraz się psuje, pojawiają sie dziwne poziome małe paseczki i prostokąty, ale dżwięk nadal działa... obraz jest klatkowany na poszczególne klatki z szybkością przechodzenia ok 15 sekund... czasem wyłącza sie monitor podczas gdy cały system jest włączony...

Co dziwne problem pojawił się nagle. Grając w PES2008 (na najmniejszych detalach) przez ostatnie kilka dni nic się nie działo tak samo jak F1 Challenge 2007 (mało wymagająca gra). Aż wczoraj włączam te gry i dokąd nie ma dynamicznych kamer (menu) nic się nie dzieje, dopiero jak włączam mecz albo wyścig. Czym szybsze przechodzenie kamery tym więcej paseczków i tym wolniejsze klatkowanie (jeżeli można to wogole nazwać klatkowaniem bo według nie to pokaz slajdow). Z tego względu nie mogę nazwet zrobić screena bo komp sie bardzo wiesza.

Sprawdzałem temperature radiatorka na grafice i jest ok, nie parzy... inne temperaturki też są raczej w porządku.

Z góry dzięki za pomoc. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.