x-kom hosting

problem z pendrive 16gb

djkwlk
utworzono
utworzono

Witam. Posiadam pendrive 16gb. Czasami pliki giną bądź tworzą się dziwne nazwy plików. Raz pendrive działa ok, raz nie działa tak jak powinien. Czy to moze byc przez system (posiadam XP z sp2)? Moze potrzeba go jakos odpowiednio sformatowac lub cos takiego;) czy ktos wie jak go "naprawic"?

Mag Magik
komentarz
komentarz

przeskanuj go antywirusem.

n31T
komentarz
komentarz

Sformatuj pendrive'a i zobacz czy problemy nadal będą występować. Na innych komputerach też tak się dzieje ?

djkwlk
komentarz
komentarz

po skanie antywirusem czysto. formatowalem wczesniej i tak samo. System plikow to Fat, czy jest mozliwosc sformatowania pendrive w NTFS?

na 2 kompie tez to samo (tez XP). Wlasnie slyszalem ze vista nie ma takich problemow natomiast w XP wyskakuja takie "kruczki", szczególnie jak jest wieksza pojemność. Wiecie cos o tym?:)

Psycholandia
komentarz
komentarz

Start--> Uruchom--> wpisz: convert d: /FS:NTFS /X

gdzie d to literka jaka przypisana do pendrive jest

  • 2 tygodnie później...
djkwlk
komentarz
komentarz

mam problem z tym konwertowaniem na NTSF. Daje screen z tego co sie wyswietla http://strony.aster.pl/djkwlk/screen.jpg I tak caly czas jest "konwertowanie systemu plikow". Nie wiem o co chodzi juz :blink: Istnieje jakis inny program ktorym mozna przekonwertowac Fat32 na NTFS? Moze jeszcze jakies propozycje ktos ma rozwiazania tego problemu? :)

bartek
komentarz
komentarz

Koniecznie sformatuj na NTFS, poniewaz na FAT'a nie bedziesz mogł wrzucać plików większych niż 4 Gb. Wiem że to banał, ale próbowałeś może prawym przyciskiem myszy na pendrive'a i Formatuj? Tam będziesz miał do wyboru system plików, wybierasz NTFS, reszta bez zmian.

Mag Magik
komentarz
komentarz

1. wchodzimy w Mój komputer

2. klikamy PPM(Prawy przycisk myszki) na napędzie Pendrive USB - wybieramy Właściwości

3. przechodzimy w zakładkę Sprzęt

4. z listy napędów wybieramy nasz Pendrive - zaznaczamy go i klikamy w oknie poniżej na Właściwości

5. otworzy się nowe okno, w którym przechodzimy w zakładkę Zasady

6. standardowo zaznaczona jest "Optymalizacja szybkiego usuwania", my zaznaczamy Optymalizacja wydajności

7. naciskamy OK zamykając wszystkie okna

8. przechodzimy znów do Mój komputer, zaznaczamy PPM nasz Pendrive i wybieramy Formatuj

9. z pola System plików wybieramy NTFS i formatujemy urządzenie

djkwlk
komentarz
komentarz

zrobiłem tak i nadal nie działa. Niby już dochodzi koniec formatowania a tu wyskakuje okienko takie jak w zalaczniku :(

screen_ok.bmp

screen_ok.bmp

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.