x-kom hosting

Problem z DVD

cubEE18
utworzono
utworzono

Witam!

Ma problem z DVD. Polega on na tym że nie odczytuje ono płyt (w Windowsie np jak włoże płyte z systemem to znajdzie jeden plik, czasem dwa i to wszystko, a w BIOSie nie bootuje w ogóle bootowalnych płyt). Dvd jest nowe więc wykluczam jego uszkodzenie.

Moja konfiguracja sprzętowa:

ASRock 4CoreDual-SATA2

2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Intel Pentium 4 631, 3533 MHz (15 x 236)

NVIDIA GeForce 8600 GT (Omega 2.169.21) (256 MB)

WDC WD4000AAKS-00YGA0 (372 GB, SATA2)

DVDR LG GH-20NS15 OEM Black SATA

nikt nie wie jak to rozwiązać?

BIOS znajduje nagrywarkę (pokazuje jej nazwę pod nazwą dysku), ale gdy na przykład chce zbootować Windowsa to się nie da. Przez chwile próbuje, ale potem zaczyna sie ładować zainstalowany system.

Ta nagrywarka ma kilka dni, kupiłem ją bo pojawił sie problem z wcześniejsza...

cubEE18
komentarz
komentarz

przeinstalowałem ASPI według instrukcji, a to nadal nie pomogło

Nie wiem czy otwierając DVD nie strace gwarancji, a ma ono dopiero kilka dni.

tofik177
komentarz
komentarz

w takich przypadkach idziesz do sklepu i powinni ci wymienic.

  • 2 tygodnie później...
cubEE18
komentarz
komentarz

wymieniłem to DVD bo miałem ten sam problem z wczesniejszym (myślałem, że to już ze starości) więc wymieniłem.

Avast znajduje płytę (przy wyłączeniu komputera gdy jest płyta wyskakuje komunikat), BIOS wyświetla nazwę tej nagrywarki, ale nie bootuje płyt bootowalnych ani nie odczytuje płyt pod Windowsem.

Czy naprawdę powinienem wymienić te DVD?

Naprawdę nikt nie miał takiego problemu?

AspiChk

dyskyj6.th.pngthpix.gif

tu jest screen z podpietą nagrywarką i błędem przy nagrywaniu płyty (przy odczytywaniu tak jak z tym LG)

beztytuuad5.th.pngthpix.gif

a tu screen z 'zarządzaj komputerem' <oczywieście po odinstalowaniu kanałów ide i restarcie kompa>

err2pa4.th.pngthpix.gif

Jestem bezsilny bez waszej pomocy, a nie chce oddawać kompa na pogotowie komputerowe :(

EDIT:

Czytałem sobie Manuala do mojej płyty głównej, a raczej do RAIDu w jej wykonaniu i tam napisane jest o dwóch niezaleznych kanałach SATA. Czy według was aby działało mi to DVD muszę zainstalować sterowniki RAID i włączyć DVD i dysk w RAID?

BArdzo uciążliwe jest dla mnie korzystanie bez DVD z komputera więc BARDZO proszę o pomoc :)

EDIT ostateczny!: :)

DO ZAMKNIĘCIA

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.