x-kom hosting

Blue screen 0x000000EA

Matello_123
utworzono
utworzono

Witam, moj problem jest nastepujacy:

Kiedy wlaczam kompa pokazuje sie obraz, ktory zamieszczam ponizej.Nie zawsze pokazuje sie blad tego konkretnego pliku ale zawsze jest ten obraz i po kilka razy musze restartowac kompa zeby sie calkiem wlaczyl.Nastepnie kiedy juz wszystko dziala i odpalam jakas gre to po kilkunastu minutach grania obraz sie zacina, muzyka dalej gra, slysze odglosy z gry ale nie moge nic zrobic ani zminimalizowac ani ctrl+alt+del :/ Lecz kiedy przed graniem ogladam jakies filmiki np z youtube'a obraz po pewnym czasie tak jakby sie odswieza, czyli robi sie na sekunde czarny i znowu dziala.Po tym gra mi sie nie zacina OO lecz ostatnio nawet po odswiezeniu problem sie pojawia :/ Nie wiem czy to wina karty graficznej czy czegos innego...Dodam ze probowalem przeinstalowywac sterowniki do karty graficznej i directxa i nic...Prosilbym bardzo o pomoc!!

zdjcia0039pz0.th.jpgthpix.gif

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy procesor i/lub RAM są podkręcone? Jeśli tak, "odkręć" je. Jeśli nie, sprawdź RAM np. programem MemTest.

Jaki masz zasilacz i jaką kartę graficzną?

Mag Magik
komentarz
komentarz

jaki masz zasilacz?

podaj napięcia z BIOS'u i programu Everest Ultimate, do tego podaj temperatury podzespołów.

Od dawna masz te problemy?

Matello_123
komentarz
komentarz

Procesor/RAM nie byly nigdy podkrecane.Ram sprawdzalem i jest OK (mam 512).Zasilacz mam 300W, karta graficzna GeFORCE FX5200 (kupowana rok temu).Napiecie BIOS'u 1.5W.Temperatury podzespolow hmmm....jedyny program jaki mam do sprawdzania temperatur to SpeedFan, nie wiem czy to to ale podam:

Temp1: 47C

Temp2: 29C

HD0: 36C

:(

Lipton
komentarz
komentarz

Zobacz czy kondensatory na karcie graficznej nie poszły.

Sonido
komentarz
komentarz

Miałem podobny prpblem i zdaje się, że też taki BS wywalało.

Mi pomogło:

-wyjęcie bateryjki

-CCleaner

-skanowanie dysku

Spróbuj, może akurat pomoże.

Matello_123
komentarz
komentarz

Sory ale ja jestem w tym zielony :D Wyjecia bateryjki w srodku w kompie tam kolo plyty glownej?:D

CCleaner co to jest?:o

Dysk skanowalem i to nie raz :/

Rafał91
komentarz
komentarz

Tak, na płycie głównej masz baterie. Wyjmij ją. CCleaner to program: KLIK: DOWNLOAD . Pobierz i zainstaluj. Potem wywal wszystko co nie potrzebne i tylko zaśmieca system.

Matello_123
komentarz
komentarz

Zrobilem wszystko tak jak mowiles.Baterie wycianelem, wyczyscilem kompa ale problem dalej sie powtarza...A czy to moze byc problem karty raficznej jezeli wylacza mi sie przy graniu ale tylko wtedy gdy wczesniej monitor mi sie nie 'odswiezyl'?Moze jakies inne propozycje?:(

Sonido
komentarz
komentarz

Trzeba wszystkiego próbować. Wywal stery i wgraj jakieś starsze. CCleanerem napewno dobrze poczyściłeś? Cały rejestr do przeskanowania i Cleaner do analizy. Jak i to nie pomoże to pożycz od kumpal grafę i ją potestuj. Jeśli problem zniknie to masz grafę uwaloną.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
pożycz od kumpal grafę

Najlepiej też GeForce'a: FX, serii 6 lub w ostateczności serii 7. Nie będzie aż takiego bałaganu ze sterownikami, jak w przypadku, gdybyś pożyczył np. ATI Radeona.

Jakiej firmy jest zasilacz? Jaki to dokładnie model?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.