x-kom hosting

Problem z czytnikiem kart Pamięci

essasin
utworzono
utworzono

Witam mam taki problem z wewnętrznym czytnikiem kart pamięci, napiszę dokładnie o co chodzi

1.Klawiatura+myszka bezprzewodowe zwane dalej "zestawem" (podłączane pod 1 port usb) działają w porządku, chyba że podłącze czytnik kart usb do płyty głównej wtedy przestaje działać i już nic nie da się zrobić

2.Gdy ten "zestaw" podłączę do innego portu usb wyskakuje błąd że urządzenie ma awarię i nie działa przełożę z powrotem tam gdzie była i wszystko jest ok

3.Gdy "zestaw" jest podłączony i dołączę inną myszkę (dodatkową) do innego portu usb wyskakuje błąd instalacji urządzenia, odłączę ją i "zestaw działa ponownie bez problemu.

4.To samo gdy podłączę odtwarzacz mp3 - "zestaw" przestaje działać i odłączenie go tego nie naprawi, bo trzeba restartować komputer

Odkryłem tylko że czytnik działa jeżeli wyłączy się w biosie opcję "support usb 2.0" tylko że wtedy działa z tak zawrotną prędkością że szkoda gadać.

Wie możne ktoś jak rozwiązać ten problem ??

Mag Magik
komentarz
komentarz

Odłącz wszystkie wtyczki z gniazd USB kompa.

Menadzer urządzeń i odinstaluj wszystko co kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej - ma być pusto,restart kompa i system zainstaluje ponownie porty USB sprawdź jak się zainstalowały w menadzeże i czy wszystko gra.

Dodatkowo w kontrolerze uniwersalnej magistrali szeregowej i głównych koncentratorach USB(wszystkich) zakładka zarządzanie energią odptasz zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.OK restart kompa.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej.

I sprawdzaj działanie USB.

essasin
komentarz
komentarz

znowu nic, a nie wiesz może czy to może się tak dziać dlatego że przy instalacji windowsa był problem ze skopiowaniem pliku cab lub jakoś tak, więc pominęłem kopiowanie tego pliku. Może to być tego wina ?

takie coś mi wyskakuje sadasdarq9.th.pngthpix.gif i komunikat że urządzenie nie może działać poprawnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.