x-kom hosting

Pytanie odnośnie procesora

Biochemic
utworzono
utworzono

Witam

Czy zwieszanie się bardziej wymagających gier (CoD4) po parominutowej grze może być spowodowone tym że nienałożyłem na procek pasty termoprzewodzącej? Jedyna gra która obecnie mi nie zwiesza kompa to CS :P

Zasilacz mam nowy więc raczej nie on, karta graficzna też raczej nie, bo chłodzi ją duży wiatrak. Czy ten procek może być przyczyną? Temperatury w everescie niby normalne pare minut przed zwiechą, ale on niby kłamie :)

Poradźcie czy ta pasta pomoże, bo to troche denrwujące :)

pozdrawiam

3qm
komentarz
komentarz

Termopasty nie nalozyles? No CS jest mniej wymagajaca gierka, reszta wymaga wiekszej mocy obliczeniowej a co za tym idzie CPU bardziej sie nagrzewa. Załóż paste i powiedz czy nadal Ci sie zwiesza.

bush
komentarz
komentarz

NAKLADAJ ZARAZ PASTE! bez pasty- znikome przekazywanie ciepla na radiator= wysokie temperatury. To tak jakbys nie nalozyl radiatora wogule :)

damib
komentarz
komentarz
NAKLADAJ ZARAZ PASTE! bez pasty- znikome przekazywanie ciepla na radiator= wysokie temperatury. To tak jakbys nie nalozyl radiatora wogule :)

no nie wiem czy tak w ogóle... spróbuj uruchomic kompa bez radiatora:P

Mag Magik
komentarz
komentarz

Podaj temperatury z programu EVEREST, to po pierwsze.

Zasilacz mam nowy więc raczej nie on

co konkretnie kupiłeś? marka/moc.

Biochemic
komentarz
komentarz

zasilacz delta 300w, nowy.

temp w w everescie 41c tylko troche to dziwne bo anwet podczas gry tyle pokazuje a temp powinna byc wyzsza chyba :)

dzis lub jutro kupie te paste, tylko powiedzcie za ile mniej wiecej i jaka ilosc mozna dostac w sklepie komp?

BlackRaven
komentarz
komentarz

że nienałożyłem na procek pasty termoprzewodzącej?
LOL :D
zasilacz delta 300w, nowy.
LOL x2 :D Zasilacz tragiczny - do wymiany.
temp w w everescie 41c tylko troche to dziwne bo anwet podczas gry tyle pokazuje a temp powinna byc wyzsza chyba
Czujnik padnięty.
dzis lub jutro kupie te paste, tylko powiedzcie za ile mniej wiecej i jaka ilosc mozna dostac w sklepie komp?
Dobra jest arctic silver, ewentualnie pasta zalmana stg1.
Biochemic
komentarz
komentarz

ludzie jaki tragiczny, a niedawno poecaliscie go mojemu bratu ..., dzięki za nazwy past

Mag Magik
komentarz
komentarz

Delta o ile nie jest podrobiona (made in china) nie jest zła, a na pewno lepsza od jakiegoś feel'a czy no name xD

temp w w everescie 41c

czego to jest temperatura?

podaj wszystkie.

Druga sprawa, to podaj cały konfig swojego komputera.

W evereście podaj jeszcze napięcia.

Biochemic
komentarz
komentarz

Temperatury

Procesor 41 °C (106 °F)

Procesor graficzny 42 °C (108 °F)

WDC WD800JB-00ETA0 33 °C (91 °F)

Wentylatory

Procesor 2913 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.64 V

+5 V 4.75 V

+12 V 12.61 V

7600gs 2200+ 1.5gbRAM, 80gb, plytka glowna Foxconn 600A01 / K7V600A

Mag Magik
komentarz
komentarz

napięcia marne. Jeżeli włączysz obciążenie, problem gotowy. najlepiej sprawdź komputer na innym zasilaczu, jeśli na innym (markowym) problem nie będzie występował zmień zasilacz.

Biochemic
komentarz
komentarz

pasta kupiona, niebawem naloze i oby pomoglo. Na innym zasilaczu też wystepowal ten problem (noname z obudową), ale na nim napeicia skakały że szok 5+ było często poniżej 4.65 także mam nadzieje ze ejdnak ta pasta pomoze, bo na wszystkich forach jakich się pytałem każdy twierdził że zasialcz wystarczy bez problemu.

a i napieca nie 4.75 tylko 4.77 sa caly czas, sory za literówe

Sorry za dubla ale mam pytanie. Czy te wieszanie może być spowodowane słabą wentylacją w kompie? Braciak mi powiedział że brakuje mi 2 wiatraków, a 1 co mam to ledwie dyszy :D. Czy to też może być przyczyną?

Mag Magik
komentarz
komentarz

tiaa sprawdzać na no name, bardzo dobry pomysł, tak jak ten, żeby problemy z zasilaczem nadrobić pastą termoprzewodzącą;/

Biochemic
komentarz
komentarz

nie że sprawdzać tylko wcześniej miałem noname

Psycholandia
komentarz
komentarz
CYTAT(Biochemic @ Thu, 16 Oct 2008 - 14:44)

zasilacz delta 300w, nowy.

BlackRaven

LOL x2 biggrin.gif Zasilacz tragiczny - do wymiany.

BlackRaven zasilacz nie jest tragiczny, bo marka Delta jest w rankingu polecanych zasilaczy. Po prostu moc jest za niska.

Ranking polecanych zasilaczy: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=51648 . Powinieneś kupić jakiś z większa mocą, gdzieś 450W. Polecałabym: Chieftec GPS-450AA-101A. Nałóż koniecznie tą pastę termoprzewodzącą no i powietrzem sprężonym możesz psiknąć w wentylatorki. A i wieszanie się kompa może być spowodowane słabą pracą wentylatorka, powinieneś kupić nowy.

Biochemic
komentarz
komentarz

hmm moc za niska, a wszedzie pisali ze spokojnie wystarczy ... :(

pasta bedzie dzis zalozona, jak to niepomoze, kupie nowe wentyle

Gość
komentarz
komentarz
Po prostu moc jest za niska

Moc nie jest za niska, wystarczająca dla kofingu. Problem w tym, że ten zasilacz to prawdopodobnie podróbka.

Biochemic
komentarz
komentarz

Niewiem czy podróbka, ale sklep zapewniał że oryginał :)

BlackRaven
komentarz
komentarz

BlackRaven zasilacz nie jest tragiczny, bo marka Delta jest w rankingu polecanych zasilaczy.
Andziorka: ale w polecanych jest chyba zasilacz 400W, a nie 300W... Nawet jeśli jest oryginalny to jego moc może być niewystarczająca dla konfiguracji innej niż biurowa.
Biochemic
komentarz
komentarz

A więc tak : pasta nałożona, poprawy brak :(. Ciekawe jest to że gdy gram w WARCRAFT 3 : FT na pelnym ekranie po około 20minutach gry następuje zwiecha (dotyczy to też gry WoW), natomiast gry odpale ją w oknie wszystko jest OK. Także w czym upatrujecie wine? W zasilaczu? Moj stary noname 350W zachowywal sie tak samo :(, czy moze pomoc lepsza wentylacja kompa? Bo tak jak mowilem zamaist 3 wiatraczkow mam 1 do tego slabo sie krecacy. Aha napeicia pdoczas gry niezmienne.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Niewiem czy podróbka, ale sklep zapewniał że oryginał smile.gif

to sprawdź w jakim języku są opisy na naklejce ;D

Biochemic
komentarz
komentarz

a po jakiemu powinny byc lub ich nie byc? Bo ja tu widze po angielsku i chińsku :D

BlackRaven
komentarz
komentarz

A więc tak : pasta nałożona, poprawy brak
Jakie temperatury procka i grafiki po nałożeniu pasty??
Biochemic
komentarz
komentarz

to samo co przedtem z tym ze tak jak ktos wspominaltutaj juz, pewnie czujnik padniety :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.