x-kom hosting

jaka grafika? Trudny wybór...

tomekk600
utworzono
utworzono

Szukam grafiki na płyte asrock 4coredual sata2. Pole mam zaweżone gdyz płyta ta ma pci-e x4 i obsługuje takie karty pci:

http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=4Co...s=775&c=VGA

nie wiem dlatego czy wybrac agp czy pci-e wolał bymto 2 gdyz sa tansze

a i wolał bym ati gdyz słyszałem ze geforce'y gryza sie z ta płyta

Mój config:

-w/w płyta

-e2180 @2,93ghz

-2gb ddr2 kingston 667mhz

-zasilacz (potem dopisze nazwe) 420w

-windows xp

Chciałbym abyscie pomogi wybrac mi cos Z TEJ LISTY za około 200-max 250zł (może i wiecej ale wolał bym nie)

Co myślicie o hd 3850??

Tylko jak w spisie jest tylko gigabyte'a to tylko ta moge wiac??

...

fball
komentarz
komentarz

Ja bym ci radził żeby zamiast tej karty graficznej kupić płyte główną najtaniej jakiegoś gigabyte , a dopiero puźniej grafike jak bedziesz miał kase.

tomekk600
komentarz
komentarz

Kupno nowej płyty nie wchodzi w gre wyraźnie napisałem ze chce karte z tej listy. zamiast odpowiedziec mi na pytanie czy ta karta jest dobra do tego sprzetu to napisałes zmien płyte..

tomekk600
komentarz
komentarz

a obsłuzy ja??

Na tej stronie producenta jak jest producent karty to przykładowo jest podany czy inny tez moze byc?? Inaczej czy jak płyta obsługuje np 8600gt to obsłuzy palita gigabyte'a gainwarda itd?? czy moze jakis nie obsługiwac ?? to samo pytanie do seri.. (gt gts gtx gso)

Lepiej agp czy pci bo ja mam pci-e x4 i napewno nie zmienie..

Czytałem ze róznica niewielka agp 2100mbit/s a pci-e x4 2000.. a cena to jest róznica xD

aha ja mam stary monitor CTX o maxie 1280x1024 i 75mhz odświerzanie takze wiesz.. te DVI..

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, ciężki wybór. Ja bym się chyba zwrócił w stronę AGP 8X, ale może koledzy nie będą podzielać mojego zdania, poczekaj jeszcze na opinie.

Jeśli chodzi o producentów - moim zdaniem to obojętne, przynajmniej jeśli karty są referencyjne. Jeśli niereferencyjne, to lepiej nie ryzykować.

tomekk600
komentarz
komentarz

inne opinie taa..

Akahan
komentarz
komentarz

Dokładnie PCI-E x4 będzie mocno ograniczać kartę, jak już to na AGP 3850 z DDR3, a najlepiej wymienić mobo, bo to szajs...

tomekk600
komentarz
komentarz

chyba jednak kupie ta na pci-e i jak uzbieram kaske to wymienie ta płyte. Ona mi miała słuzyc głównie przejsciowo a drogo za nia nie dałem wiec startny nie musze byc.. Na jakiej marki płyte zmieniac jak co?? Myslałem nad abit-em msi albo gigabytem

...

kaz1k
komentarz
komentarz

jeżeli chodzi o samą kartę graficzną, to myśl o ati była moim zdaniem najlepsza. Miałem juz dwa geforce'y, ale najprostszy radeon (9200), kładzie je na łopatki, pod względem wytrzymałości obliczeniowej. Pierwszy geforce przeghrzał sie masakrycznie po dosyć długiej grze, drugiego sprzedałem zanim to nastapiło, a mój obecny radeon radzi sobie z tym doskonale. Grafika nie psuje się pomimo zwiększonych parametrów grafiki i dużo dłuższej gry. Osobiscie polecam ati. :)

  • 3 tygodnie później...
tomekk600
komentarz
komentarz

Jakiego producenta hd 3850 na pci-e polecacie??

Chce zeby była cich i dobra do oc (fajnie jakby były radiatorki na ramie)

EDIT///////

Odświerzam temat gdyż cały czas mysle mysle i zdecydowac sie nie moge. Przypominam config

-e2180@2,6ghz

-2gb kingston @716 mhz

-as-rock 4core dual ((w przyszłosci abit ip35 i oczywiście oc dualcora conajmniej na 3,5ghz)

Moje pytanie to ATI:

hd3650 ASUS TOP ddr3 256mb/256bit -200zł

czy hd3850 sapphire zalman edition ddr3 512mb/256bit - 250zł

Chce grać w najnowsze gry na starym ctx'ie 1280x1024 czestotl-75mhz na full detalach AA i AL do lata przyszłego roku. Jakie jest wasze zdanie?? Pamietajcie monitor żadne full hd i 1600x1200 tylko stary ctx

Zjawa123
komentarz
komentarz

Lepszy będzie HD3850. Czy chcesz do niego dokładać to już Twój wybór. ;)

tomekk600
komentarz
komentarz

to ze lepszy to ja wiem tylko czy warto. chodzi mi o opinie kogos kto ma 3650 by powiedział czy ta karta narazie styka. Bo co znaczy lepszy dla ciebie?? To ze bedzie miał 25fpsów wiecej w crysisie?? Co z tego jeśli tu i tu bedzie ona chodziła płynnie o cos takiego mi chodzi lub o opinie odwrotna

aha mój zasialcz ATX Akyga 420W LPK12-23 styknie na hd3850??

...

kozman
komentarz
komentarz

Oczywiście że warto, wydajność znacznie się poprawia. Szczególnie odczujesz ją gdy zmienisz płytę główną.

Co do zasilacza, to nie znam marki.

Jeżeli to porządny zasilacz to pociągnie, jeżeli nie to zdany jesteś na wymianę na

chiefteca 400 lub modecom mc 400.

tomekk600
komentarz
komentarz

ten zasilacz kosztował 65zł :E hehe wiec wiesz chciałbym być pewny ze ta grafa wogóle odpali na nim xD

mozna zamknac załoze osobny temat w zwiazku z zasilaczem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.