x-kom hosting

Zbyt wysokatemperatura - CrossFire 4850

Nocturn
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, piszę w imieniu kolegi otóż złożyłem mu jakiś czas temu komputer:

E8400

2 x 4850

DFI LAN Party X38 TR2

Chieftec 650W

Wszystko było ok, jednak jako że kolega nie obeznany w tematach stwierdził, że czasem w crysisie wyskakują mu dziwne kwadraty, powiedziałem mu, żeby sprawdził temperatury kart ( GPU-Z ) okazuje się że w IDLE mają po 80 stopni, wiem że radki z tej serii ( referncyjne chłodzenie ) dość mocno się grzeją. Zwisy / resety nie wystepowały. Dodam, że GRID zacina mu się na średnich, pomimo najnowszych driverów / aktualizacji. Powiedziałem mu, żeby na razie zwiększył obroty wentylatora poprzez RivaTuner, jednak występuje problem ponieważ pomimo instalacji wersji 2.11 pojawia się problem ( screen ). Zapewne bez wymiany chłodzenia się nie obejdzie do czego chłopaka przygotowuje, ale chciałbym na ten czas jakoś schłodzić mu te karty. Tak więc wie ktoś może z czym związany jest problem z RivaTunerem, i jakie chłodzenie byście polecili - coś w miarę niedrogiego. Sam myślałem nad AC Accelero S1 Rev2 + jakaś 120tka, ale pewnie nie wejdzie.

http://img263.imageshack.us/my.php?image=beztytuu4sh6.jpg

http://img263.imageshack.us/my.php?image=beztytuu3tk8.jpg

Dodam też iż Vista ( podobno - niestety w chwili obecnej nie mam dostępu do jego PC ) pokazuje mu przy teście sprzętu grafikę jako 1 pkt czyli najniższa

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jaka to wersja sterowników do tych Radków?

Na początku można by zrobić fanfixa do obu kart, co może być lekko ryzykowne, pamiętaj, że 2 karty to 2 BIOSy ;) . Obok tego kupić choćby Acutake Fan 120 i "wietrzyć te karty".

Zostaje kwestia manualna, czyli przeczyszczenie komputera z kurzu, sprężonym powietrzem, czy czymś.

Nocturn
komentarz
komentarz

Stery - 8.6, ale instalowane były już starsze, jedyne co na razie rozwiązałem to że windows widzi poprawnie karty. Komputer jest wolny od kurzu właściwie. Specjalnie wiedząc, że te karty tak się grzeją wziąłem CM 690 z 5 wentylami. Gdyby to był mój sprzęt na pewno bym zrobił fanfix'a aczkolwiek nie będę robił tego komuś kto nie zrozumiałby w razie niepowodzenia. Myślałem, że na dzień dzisiejszy obniżyć takty rdzenia o jakieś 50Mhz i pamięci o 100Mhz, podnieść nieco obroty wentylatora o jakieś 20% - aczkolwiek jak napisałem nie działa mu poprawnie riva tuner.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.