x-kom hosting

Wolna praca nagrywarki/pendirve/hdd

Adamicki
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Do wypalania płyt używam Nero. Problem mam taki: nagrywarka DVD wypala mi płyty w 30-40 minut. Z czasie wypalania poziom bufora skacze cały czas z 50% na 90%, a sama narywarka jest cichutka, wcale jej nie słychać. Przy kopiowaniu z płyty na dysk trwa to również strasznie długo, nie mierzyłem ile, ale wciąż napęd jest cichy. Wypalam cały czas na takich samych płytach DVD, jak zawsze, a płyty CD też idą bardzo wolno, więc chyba tutaj leży przyczyna.

Druga sprawa to kopiowanie danych na pamięć flash. 20 minut trwa kopiowanie 1GB danych. Na drugim kompie 1GB leci w 3 minuty. Nie jest to chyba port USB 2.0, no ale czy to aż 7 razy wolniej musi być dlatego, chyba nie..

Co się niedawno w kompie zmieniło: wymieniłem zasilacz z jakiegoś z "czarnej listy zasilaczy" na Modecoma Feel III oraz taśmę, ale po czym poznać czy to 40, czy 80-żyłowa oraz jaką wcześniej miałem, to nie wiem, jeśli to istotne, ale mam jeszcze starą uszkodzoną w razie czego. Mam dwa dyski na różnych taśmach podłączone i czas przy przenoszeniu danych z jednego na drugi lub z jednej partycji na drugą jest normalny.

Nie wiem czy mam sterowniki do płyty głównej, ale znowu skoro kiedyś było ok, to dlaczego teraz ma być inaczej? Dla próby nagrałem przed chwilą jedną płytę DVD programem CDBurnerXP i poszło 4,2GB z 8X z 11minut, co moim zdaniem jest dobrym czasem, ale kolejną 3,9GB za to z 16X w 14 minut.

Przejrzałem forum i zrobiłem na razie tyle:

Ustawiłem DMA na podstawowym i pomocniczym kanale IDE, podstawowy ma DMA 3, a pomocniczy DMA 4, bo wcześniej któreś z nich było PIO, ale w przypadku Nero wciąż nie pomogło.

Proszę o wskazówki i porady. Z góry dzięki.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Poprzestawiaj kable od nagrywarki, podłącz nieco inaczej może.

Adamicki
komentarz
komentarz

Nie sięgnie. :P Ale pomijając nagrywarkę, to co z pendrivem? 1GB w 20minut? WTF?

Mattix95
komentarz
komentarz

Może model penDriva podaj albo coś .

Podaj konfigurację sprzętu ( procesor , płyta główna , dysk , nagrywarka itp )

Adamicki
komentarz
komentarz (edytowane)

Pendrive to TDK Trant-it 2GB.

Komp:

Procesor: AMD Athlon™ XP 2000+

Płyta główna: Shuttle AK32V(N) 05/19/2003-KT266A+8235-C-00

Karta graficzna: NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 32MB

Pamięć: 512MB DDR 333MHz CL2,5 biega jako 266MHz

HDD: Dysk nr 1 - ST3120026A (111 GB) jakiś Seagate

HDD: Dysk nr 2 - ST320413A (18 GB) ???

Nagrywarka: Lite-On SHW-16H5S02C

Zasilacz: Modecom Feel III 350W

Przy kopiowaniu na Pendrive z drugiego dysku też 1GB idzie w 20minut.

Mattix95
komentarz
komentarz

A czy wiesz może jaką Pendrive ma prędkość zapisu i odczytu ?

Psycholandia
komentarz
komentarz
A czy wiesz może jaką Pendrive ma prędkość zapisu i odczytu ?

Szybkość odczytu, zapisu: 27MB/s, 10MB/s

Adamicki
komentarz
komentarz

Niestety, ale tylko na moim kompie Pendrive pracuje w obie strony z prędkością 0,5MB/s.

Jakieś koncepcje? Może mogę coś nagrać, jakieś sterowniki czy coś, co by pomogło?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.