x-kom hosting

Kingston Data Traveler Secure Privacy Edition - Problem

lizaard
utworzono
utworzono

Witam...

Mam pewien poważny problem ze swoim pendrivem. Jestem właścicielem pendriva Kingston Data Traveler Secure Privacy Edition i dzisiaj spotkało mnie coś niesłychanego. Dla niewtajemniczonych powiem tylko że ten pendrive jest urządzeniem wyposażonym w szyfrowanie w oparciu o 256 bitowy klucz i aby się do niego dostać, trzeba najpierw podczas włożenia go do usb i uruchomienia wpisać hasło, dzięki czemu można oglądać dane na nim. Ale przechodząc do sedna. Z logowaniem na pendriva nie mam problemu. Otóż problem tkwi w tym, że mimo zapisanych na dysku danych, nie widać ich. Po wpisaniu hasła i odszyfrowaniu dysku, funkcja autoodtwarzanie w windows xp listuje wszystkie katalogi, ale wyswietla pusty folder, pustą pamięć. Pendrive ma na sobie zapisane dane, ale po prostu ich nie widać. Z początku myślałem że może jakiś wirus wkradł się i poustawiał atrybuty plików na ukryte systemowe, ale tak nie jest. Nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i szczerze mówiąc nie wiem jak mógłbym te dane odzyskać, bo na pewno są na urządzeniu. Zależy mi na odzyskaniu danych bo na urządzeniu znajdują się ważne dla mnie dokumenty. Powiem tylko że nie działają żadne programy do odzyskiwania danych z urządzeń flash...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wejdź w: Start->Uruchom

Wpisz: chkdsk /R x:

gdzie x to litera pendrive.

lizaard
komentarz
komentarz

Niestety nie działa :( Chciałem jeszcze sprawdzić pod linuksem ale nie wiem jak to zrobić. Aplikacja do deszyfrowania włączająca się po włożeniu pendriva do usb jest napisana pod windowsa a na linuksie kompletnie się nie znam...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.