x-kom hosting

Dwa rdzenie czy może cztery

km15
utworzono
utworzono

Mam pytanie lepiej mieć procesor dwurdzeniowy czy czterordzeniowy do PC?

n31T
komentarz
komentarz

Zależy do czego będzie Ci potrzebny komputer. Jeśli głównie do gier i chodzenia po internecie to dwurdzeniowy ponieważ gry na chwilę obecną nie korzystają z 4 rdzeni (są wyjątki :P). 4rdzeniowy bierz jeśli będziesz potrzebował komputer głównie do grafiki, renderingu itp.

Gość
komentarz
komentarz

a jak ktos ma 3way SLI (3x8800GT) to wtedy przyda sie wtedy 3ci rdzen

tak to 2rdzenia wystarczaja nawet do SLI (wazne by mialy w miare duze taktowanie)

ciaciama
komentarz
komentarz
a jak ktos ma 3way SLI (3x8800GT) to wtedy przyda sie wtedy 3ci rdzen

Wtedy bedzie potrzebne duze OC :P

Ja mam 4 rdzenie (Q6600), ale mysle ze do gier lepszy bedzie w podobnej cenie 2 rdzeniowy Penryn :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Dokładnie :

Do gier : Procesor 2 rdzeniowy na przykład Intel Core 2 Duo E8500 robiony w tehnologi 45 nm , dzięki temu mniej się grzeje , mniej zużywa energi itp .

Do projektwoania w 3d , konwertowania filmów np. z avi -> DivX : 4 rdzeniowy Quad Q6600 robiony starszej technoligi 65 nm .

Głupotą jest branie Q6600 do gier :

1. Gry nie używają pełnego potencjału procesora a on się ,, nudzi '' .

2. W testach gier 2 rdzeniowe procesory wychodzą lepiej niż 4 rdzeniowe mimo że 4 rdzeniowe też mogą dać ,, kopa '' .

3. Większej wydajności nie odczujesz mając Q6600 .

4. A jeszcze większą głupotą byłoby brać q6600 albo E8500 do samego internetu czy filmów , wtey lepszy 1 rdzeń ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.