x-kom hosting

Problem z czytnikiem płyt

MAtello
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z moim czytnikiem płyt, a więc "wybiera" on sobie jakie czyta a jakie nie, na przykład mam jedną pękniętą płytę i czyta ją w sekundę, inną porysowaną także, natomiast kupiłem 3 nowe i ich nie chce czytac, w czym może byc problem?

n31T
komentarz
komentarz
Witam, mam problem z moim czytnikiem płyt, a więc "wybiera" on sobie jakie czyta a jakie nie, na przykład mam jedną pękniętą płytę i czyta ją w sekundę, inną porysowaną także, natomiast kupiłem 3 nowe i ich nie chce czytac, w czym może byc problem?

Jeśli te 3 płyty są nowe (czyste) to zrozumiałe, bo jak ma przeczytać je, skoro nic na nich nie ma ?

MAtello
komentarz
komentarz
Jeśli te 3 płyty są nowe (czyste) to zrozumiałe, bo jak ma przeczytać je, skoro nic na nich nie ma ?

Źle to napisałem, są nowe ale są na nich gry, kiedyś jedna z nich chodziła a teraz już nie chce też :/

Mam pytanie jeszcze, może to miec coś wspólnego z bardzo małym miejscem na dysku z Windowsem?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Mało miejsca na partycji systemowej raczej nie przeszkadza. Napisz dokładnie jakich płyt nie czyta, czy to są losowe płyty, czy na przykład nie widzi DVD a czyta CD-R. Sprawdzasz płyty tylko jednego producenta krążków, czy kilku?

Ostatecznie wgraj najnowszy firmware, może pomoże to rozwiązać problem.

MAtello
komentarz
komentarz

Wszystkie płyty są DVD, i nie czyta losowych, a w tych co czyta (to najdziwniejsze), znajduje się pęknięta płyta ;/ A nie czyta nie porysowanych, dlatego już całkiem tego nie rozumiem, dodam że kiedyś czytało wszystkie :P

Gość
komentarz
komentarz

No to najpierw spróbuj przeczyścić laser, chociarz dziwne że nie czyta nieuszkodzonych CD-ków <_< Po pierwsze: jaki to czytnik (firma) ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

być może pomoże Ci wgranie nowego firmware'u.

MAtello
komentarz
komentarz

A skąd go mogę pobrać?

Mag Magik
komentarz
komentarz

A jaki to konkretnie model?

MAtello
komentarz
komentarz

Gdzie to mogę sprawdzić?

n31T
komentarz
komentarz
Gdzie to mogę sprawdzić?

everestem, lub panel sterowania -> System ->Sprzęt -> menedżer urządzeń i będziesz miał po rozwinięciu karty Stacje dysków CD/DVD.

MAtello
komentarz
komentarz

Pisze mi takie coś :

HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N

KX5446K QRU146Q SCSI CdRom Device

Mag Magik
komentarz
komentarz
MAtello
komentarz
komentarz

Nadal nie działają te co przedtem ;/

MAtello
komentarz
komentarz

A znasz jakąś stronę, z której mogę pobrać te pliki :

ASPIXP.SYS v 4.70

WNASPIXP.DLL v 4.70

ASPI64.SYS v 4.70.8

WNASPI64.DLL v 4.70.8

Bo w google jest tylko jakieś gówno, z których strony wygasły i nie można już ściągać, a kojarzę że była jakaś strona o plikach, z której można ściągać takie rzeczy, ale nie wiem jaki był jej adres:/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.