x-kom hosting

GeForce 7300 gt - komputer zawiesza się w stresie

AcidDrink
utworzono
utworzono

Hmm, mam taki maly problemik, a to ze lekki burak ze mnie jesli chodzi o komputery to potrzebuje porady

mam calkiem nowego kompa, moze nie zyleta, ale jakos sobie radzi, lecz z malym minusikiem. Podejrzewam, ze chodzi o karte graficzna, a nazywa sie ona GeForce 7300gt 512mb ddr2 TV PCI-Ex16. A problem polega na tym, ze jak wchodze w jedna gre sieciowa to mi sie wiesza komputer. Tzn nie probowalem jeszcze na innych bardziej wymagajacych grach, poniewaz aktualnie zadnej nie mam w zasiegu. W kazdym razie probowalem sciagnac nowe sterowniki ze strony nVIDIA lecz to spowodowalo, ze musialem wgrywac w trybie awaryjnym poprzednie sterowniki, poniewaz mialem czarny ekran.

Wiec moje pytanie brzmi, czy mi sie w kompie cos skopalo? Dodam ze wgralem sobie nowy system i problem sie powtarza, poprzednio dzialalem na Windowsie 2003, a teraz na XP. A jeszcze jakies 1,5miesiaca temu gra chodzila bez zarzutow, a z czasem zaczela sie coraz czesciej wieszac, na poczatku naprawde zadko, a teraz praktycznie po 5 minutach albo czesciej.

dodam jeszcze parametry reszty wnetrznosci dla komputera, jesli by to komus pomoglo mi pomoc :)

Plyta glowna Asrock Alive NF-6P-VSTA

Procesor AMD Athlon64x2 5400

DIMM 2GB DualChanal DDR800 Kingston

Zasilacz ATX 350W

no i ta nieszczesna karta - GeForce 7300gt 512mb ddr2 TV PCI-Ex16

Szopek_19
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz ?? jak No-name to na 99% to zasiłka, poddaj marke zasilacza.

AcidDrink
komentarz
komentarz

zasilacz jest firmy FEEL II albo FELL II, sam juz nie wiem, przedchwilka czytalem, ale jakos mi sie juz miesza, a nie chce mi sie rozkrecac 2 raz kompa, napewno jedna z tych 2 opcji :)

Dodam jeszcze ze zrobilem wlasnie sobie test na grafike w programie 3Dmark03 i chyba nienajlepiej wyszlo, za pierwszym podejsciem, komputer mi sie zawiesil po 48 sekundach drugiego filmiku, a za drugim razem po 8 sekundach pierwszego :)

no i jeszcze dzis rano zrobilem po calonocnym spoczynku komputera, to doszedl do 4 filmiku i w 48 sekundzie sie poddal :)

swoja droga calkiem niezle te filmiki :)

webber
komentarz
komentarz

Zmiana systemu nie pomogła > problem najprawdopodobnie natury sprzętowej. Objawem są zwiechy kompa, dodatkowo nasilają się one z czasem - faktycznie, najprawdopodobniej winowajcą jest zasilacz.

Masz możliwość pożyczenia jakiejś firmowej zasiłki, choćby zwykłego Chiefteca albo Amacroxa? To wyjaśniłoby sprawę, choć Feela prędzej czy później i tak wypadałoby zmienić ;)

Temperatury w normie?

AcidDrink
komentarz
komentarz

hmm, mozliwe :) tyle ze sie tak zastanawiam, no bo jak mial bym klopoty z pradem, to byla by jakas roznica miedzy tym ze test na grafike robie na wypoczetym komputerze czy po kilku godzinach pracy? Bo testy pokazuja ze jest roznica. Moze mi sie karta graficzna przegrzewa?? Tylko nie wiem jak sprawdzic temperature, a nawet jak bym mial program, to i tak zanim by odczytal maksymalna wartosc, to musial bym restarcik zrobic :)

Lub tez sobie przypomnialem, ze kiedys na starym komputerze mialem podobny problem, i chodzilo o to ze w biosie mi sie kosc ramu przestawiala ze 133MHz na 100MHz. Teraz mam chyba ustawiony ram na auto, i mam wybor 200MHz dla ddr2 400

266Mhz dla ddr2 533

333MHz dla ddr2 667

i 400MHz dla ddr2 800

wiec czy jesli mam to na auto to dobrze?? a jak zle to ostatnia opcja jest dla mnie??? no i czy moze to pomoc w jaki kolwiek sposob :)

Gość
komentarz
komentarz

Zobacz inny zasilacz bo cfeele, hmmm to są zasilacze do najprostrzych biurowych PCI'tów <_<

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.