x-kom hosting

Komputer nie chce sie uruchomic...

SZyBa
utworzono
utworzono

Witam

Mam taki problem od miesiąca czasu że komputer nie chce mi sie włączyć. Po wciśnięciu przyciska POWER :D komputer chodzi a na ekranie nic sie nie wyświetla cały czas jest czarny. Ja myślę ze to coś z prockiem, bo mam płytę główna MSI KT4V i tam jest nie wiem jak to nazwać taki panel gdzie są 4 lampki i jeśli sie na czerwono świecą to w książce pisze tak: " SYSTEM POWER ON, The D-Led will hang here if the processor is damaged or not installed properly". Nie znam sie tak dobrze na kompach dlatego tu pisze i myślę że mi pomożecie robiłem już coś w stylu wyjmowania bateryjki i restartowaniu CMOS ale nic nie pomogło dalej to samo. Dzięki za odpowiedzi, pozdro.

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj rozłożyć wszystkie części na dywan i ponownie poskładać. Napisz, jak masz zasilacz.

SZyBa
komentarz
komentarz

Jeśli dobrze przeczytałem (Megabajt MGB-350ATXP4) to jest to 350

Odświeżam...

PaQre
komentarz
komentarz

Masz dziadowski zasilacz,który mógł ci zniszczyć procka.Pożycz od kogoś jakiś markowy zasilacz np.Amacrox,chieftec,corsair,be quiet,enermax i sprawdź czy dalej tak się będzie działo.Jeśli tak to znaczy że coś jest z prockiem lub grafiką

Mag Magik
komentarz
komentarz

1) Zobacz w środku komputera, czy wszystko dobrze siedzi (po dociskaj wszystko). Spróbuj wyciągnąć kartę graficzną, włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć.

2) Zrób reset biosu, zworką na płycie głównej lub wyciągając bateryjkę na parę minut (wszystko przy odłączonym od sieci komputerze).

3) Wyjmij pamięć i sprawdź czy zacznie "pikać". (To dobra oznaka, zrób reset biosu.)

4) Jak to nie pomaga trzeba by było sprawdzić z inną kartą graficzną oraz z innym zasilaczem. Warto tą kartę wyciągnąć (z boku może być klips, który ją trzyma) i przeczyścić styki, Robisz to zwykłą, białą kartką papieru bez linii/kratek

  • 2 tygodnie później...
SZyBa
komentarz
komentarz

Ok, dzięki, dzisiaj coś popróbuje...

No niestety, dalej sie nie uruchamia karta graf. jest dobra działa sprawdzałem u kumpla, z pamięcią tak samo, zmieniłem zasilacz na lepszy i dalej sie nie uruchamia dalej czarny ekran... Czyli procek siad...

Akahan
komentarz
komentarz

Lepszy, czyli jaki? A i rozkładałeś kompa i składałeś, może coś źle złożyłeś, może poproś kogoś kto umie dobrze składać, niech Ci od nowa zrobi.

dar55
komentarz
komentarz

wyciągnij procka , obejrzyj czu nie jest podniszczony , nóżki wszystkie itd , wsadź spowrotem , nałóż pastę , załóż cooler podłącz do płyty ,

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.