x-kom hosting

N82 czy F480?

michal2528
utworzono
utworzono

Witam zamierzam kupić telefon i zastanawiam się nad tymi dwoama modeli.Mam nadzieje że mi pomożeczie wybrać.

n31T
komentarz
komentarz

Jestem szczęśliwym posiadaczem N82 :P i szczerze polecam Ci ten telefon :)

Jego plusy :

Dużo dostępnego ramu

Dobry aparat z xenonową lampą

Nagrywanie filmów w 30 fps

Wbudowany odbiornik GPS

Duży ekran jak na telefon bez slidera / klapki

Symbian - czyli mnóstwo gierek oraz aplikacji

Minusy :

Trochę trzeszczy obudowa przy naciskaniu klawiszy 1,4,7 (ale czy to minus ?:P)

Klawisze wbijają się trochę w palce jak się dłużej pogra

O samsungu za dużo nie powiem, bo go nie posiadam / nie posiadałem. Z tego co wiem to nie ma on żadnego windowsa więc i aplikacji na niego za dużo nie będzie.

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym brał 6110 Navigatora, jest o niebo lepsza od N82 (Wogóle g*wno nie telefon). GPS najlepszy procesor z wszystkich telefonów serii N oprucz N95 :) dużo ramu Aparat niby 2MPX ale zdięcia ostre xenonowa lampa. Ale z tych 2 co podałeś brałbym Samsunga.

n31T
komentarz
komentarz
Ja bym brał 6110 Navigatora, jest o niebo lepsza od N82 (Wogóle g*wno nie telefon). GPS najlepszy procesor z wszystkich telefonów serii N oprucz N95 :) dużo ramu Aparat niby 2MPX ale zdięcia ostre xenonowa lampa. Ale z tych 2 co podałeś brałbym Samsunga.

Ehh... Podeprzyj swą tezę argumentami a nie ogólnikami, chyba że procesor to dla Ciebie wszystko (n82 ma procesor ten sam co n95- 330mhz, 6110 ma 369mhz) Poza tym jak się kupuje telefon do nawigacji to telefon z windowsem (ewentualnie n95-2 z uwagi że ma duży ekran). GPS ? W N82 też jest, wrzucasz tomtoma i masz dobrą nawigację. Swoją drogą powodzenia z nawigacją na wyświetlaczu 2.2' (n82 ma 2.4') :D Co do tego super 2 m pixelowego aparatu, to o ile dobrze mi się wydaje nie ma on xenonowej lampy.

EDIT

N82 ma 2x więcej ramu niż 6110 nav, tak więc proszę Cię powiedz mi czemu N82 to g*wno nie telefon a 6110 nav jest dużo lepszy. :puknijsie:

Gość
komentarz
komentarz

miałem te 2 telefony, przedewszystkim szybkość działania, n82 ma taki sam ekran i nie pier*ol <_< Navigator ma wbudowany program do nawigacji i jest lepszy niż tomtom 5 którego też mogę na nim zainstalować -_-. Dalej. Wygoda trzymania w ręku. N82 trzyma się jak cegłówe (czyli jak E50 :P) - jest za szeroki. N82 - trzeszcząca obódowa. 6110 ma trochę ch*jowy slider. chyba wystarczy.

n31T
komentarz
komentarz
miałem te 2 telefony, przedewszystkim szybkość działania, n82 ma taki sam ekran i nie pier*ol <_< Navigator ma wbudowany program do nawigacji i jest lepszy niż tomtom 5 którego też mogę na nim zainstalować -_-. Dalej. Wygoda trzymania w ręku. N82 trzyma się jak cegłówe (czyli jak E50 :P) - jest za szeroki. N82 - trzeszcząca obódowa. 6110 ma trochę ch*jowy slider. chyba wystarczy.

1) Ekrany mają różne (tak jak napisałem przedtem, n82- 2.4', 6110 nav- 2.2')

2) No i co że ma wbudowany ? Każdy podłączyć umie chyba kabel PC do komputera... (o ile dobrze mi się wydaje to ta nawigacja jest darmowa przez miesiąc tylko, ale mogę się mylić)

3) Wiesz co, czytam to co piszesz i nie mogę uwierzyć że można pisać takie bzdury, bo n82 jest szersza tylko o 1mm od 6110 nav... Co do e50, to jest o pół centymetra węższa od 6110 nav.

Gość
komentarz
komentarz
Wiesz co, czytam to co piszesz i nie mogę uwierzyć że można pisać takie bzdury, bo n82 jest szersza tylko o 1mm od 6110 nav...

CO ?? :haha: stary Ty chyba 6110 nie miałeś w ręce. Obudowa w N82 trzeszczy a aplikacja Nokii jest o wiele lepsza od TomTom'a (v.5.0) i nie jest przez miesiąć darmowa tylko cały czas <_< No i 6110 ma 2 głośniczki które grają naprawde głośno. Do tego obsługuje karty MicroSDHC czego N82 nie obsługuje. Jednak zgodzę się z tym że N82 wygląda o niebo lepiej.

n31T
komentarz
komentarz
CO ?? :haha: stary Ty chyba 6110 nie miałeś w ręce. Obudowa w N82 trzeszczy a aplikacja Nokii jest o wiele lepsza od TomTom'a (v.5.0) i nie jest przez miesiąć darmowa tylko cały czas <_< No i 6110 ma 2 głośniczki które grają naprawde głośno. Do tego obsługuje karty MicroSDHC czego N82 nie obsługuje. Jednak zgodzę się z tym że N82 wygląda o niebo lepiej.

N82 obsługuje karty microsdhc, więc nie gadaj bzdur. Mapy noki może i są lepsze od tomtoma 5, ja używam map od 6 (nawet na zwykłym tomtomie) i ani razu w pole mnie nie wyprowadziły.

@down

stary jak jeździsz na tomtomie to lepiej z miasta nie wyjeżdżaj... ^^ tomtom mobile ma pokrycie lekko ponad 50% z tego co pamiętam...

Nie chcę robić już offtopa więc napisze to tu. Jak zacząłeś coś czytać o mapach z TT i 50% pokryciem polski, to trzeba było doczytać do końca że jest to pokrycie adresowe a nie pokrycie dróg i autostrad. Sam jeżdżę na mapach tomtoma (podobnie jak wiele moich znajomych) i nie słyszałem jeszcze aby któryś wypadł z kursu.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

stary jak jeździsz na tomtomie to lepiej z miasta nie wyjeżdżaj... ^^

tomtom mobile ma pokrycie lekko ponad 50% z tego co pamiętam...

a NokiaMaps można odblokować 2 plikami i ma się boską nawigację za darmo...

a jeśli coś wgrywać to tylko Garmina...

jeżeli te 2 telefony - wziąłbym n82 jeśli możesz jednak to weź n95 8GB

Gość
komentarz
komentarz

O Sheo nie chce toczyć wojny, bo to nie ma najmniejszego sensu. Poprostu wypowiadam się w tym topicu bo miałem N82 i mam do teraz 6110 Navigator, i poprostu polecam to co wg. mnie jest lepsze. Jeżeli wg. Ciebie N82 jest lepsza - nie ma sprawy nic do tego nie mam. OK koniec off'a :)

NoVyKoMp nie chodzi mi o program Nokia Maps, tylko model 6110 ma na stałe zainstalowany program Nokia Navigator. Ale Nokia Maps to jest dopiero shit. Ale do aplikacji garmina nic nie mam - jest świetna ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.