x-kom hosting

Ati HD3200 HD3850 a odtwarzanie x264

bikejoshua
utworzono
utworzono

Niedawno złożyłem nowy komputer w konfiguracji:

AMD Athlon 5200+ 65W

Gigabyte GA-MA78GM-S2H (bios: F5)

2x2gb DDR2 800MHz Kingston Dual-Channel

powyższa płyta ma wbudowany układ graficzny Ati HD3200, niemniej jednak zdecydowałem się na dokupienie jeszcze dodatkowej karty, wybór padł na Palit HD3850 1GB DDR2

Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że po włożeniu nowej karty filmy w formacie *.mkv (x264) 1080p tną się niemiłosiernie i to bez względu na odtwarzacz (MPC, WMP itd.) - nic takiego nie miało miejsca przy wbudowanym układzie, wszystko chodziło bardzo płynnie. Jaka może być tego przyczyna? Co prawda mam Vistę Premium 64-bit, ale to nie tłumaczy dlaczego na jednej karcie filmy HD chodzą dobrze a na drugiej (zewnętrznej) nie. Tryb Crossfire oczywiście nie działa w Viście 64-bit no i uruchomienie wspomagania Avivo graniczy z cudem (MPC nie obsługuje, a PowerDVD nie odtwarza .mkv)

kodeki zainstalowane: K-Lite Codec Pack i Vistacodecs

Mario20
komentarz
komentarz

ja nigdy nie instaluje dwóch różnych kodeków bo później się ze sobą gryzą :/

odinstaluj to wszystko i zainstaluj ACE Mega Codecs Pack

ja mam podobny zestaw jak Ty i jest wszystko OK :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.