x-kom hosting

Problem z 8800GT przy grach...

ssttiifflleerr
utworzono
utworzono

Witam!

mam taką konfigurację komputera.

Athlona x2 5000+ @2.86GHz

ASUS M2N4 SLI

2GB RAM DDR II

Gigabyte GeForce 8800 GT 512MB (Zalman)

zasilacz enermax 460 napiecie na +12V 33A

windows xp sp3

i przy grach jest tak że chwile idzie normalnie itd a potem jakies pustaki, pój ekranu białe pół czarne z jakimiś kwadratami. gra normalnie idzie, tylko nic nie widać przez "ten błąd na monitorze" jak to rozwiązać?? :(

PaQre
komentarz
komentarz

Wina leży napewno po stronie zasilacza,który jest na czarnej liście zasilaczy.Kup markowy 400W np.Chieftec,Corsair,Be Quiet,Modecom MC.Ale jeszcze posprawdzaj temperatury.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Kup(...)

Najpierw pożycza się inny i się sprawdza, czy to właśnie zasilacz jest problemem. Chyba, że weźmiesz na siebie odpowiedzialność, jeśli założyciel tematu kupi nowy zasilacz, i oddasz mu pieniądze w przypadku gdyby się okazało, że wymiana nic nie pomogła? ^_^

ssttiifflleerr
komentarz
komentarz

temperatury:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8716F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury

Płyta główna 30 °C (86 °F)

Procesor 25 °C (77 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 12 °C (54 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 7 °C (45 °F)

Aux 28 °C (82 °F)

Procesor graficzny 46 °C (115 °F)

Otoczenie procesora graficznego 29 °C (84 °F)

Seagate ST3250620AS 34 °C (93 °F)

Seagate ST3500320AS 29 °C (84 °F)

Wentylatory

Procesor 2336 RPM

Zasilacz 1667 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.31 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 4.87 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.78 V

VBAT baterii CMOS 3.06 V

więc wymienić zasilacz wystarczy?? a np który tak żeby uciągnął moją grafę?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
więc wymienić zasilacz wystarczy?? a np który tak żeby uciągnął moją grafę?

Najpierw postaraj się pożyczyć jakiś markowy 400W (lub więcej), np. Chiefteca GPS-400AA-101A, ModeComa MC-400ATX (nie Feel!!), Fortrona serii GLN lub HLN, Amacroxa Warrior, Corsaira, Seasonica, itp...

Możliwe też, że to karta graficzna jest rąbnięta... Obiło mi się o uszy, że 8800 GT z Zalmanem od Gigabyte'a bywają wadliwe. Poczekaj na więcej odpowiedzi, może ktoś będzie mieć dokładniejsze informacje.

PaQre
komentarz
komentarz

Zrób tak jak pisze Frogster.Pożycz od kogoś markowy zasilacz.I dobrze by też było gdybyś też pożyczył od kogoś kartę i sprawdził czy dalej będzie takie coś występować.

ssttiifflleerr
komentarz
komentarz

wcześniej miałem 7600 GT i nie było takich problemów.

czyli problem leży albo w grafice albo w zasilaczu.

nie np w procku?? ;p

Gość
komentarz
komentarz

W procu na 100% nie grafika albo zasilacz :P

PaQre
komentarz
komentarz

Najpierw pożycz zasilacz.I zobacz czy dalej będzie się tak dziać,jeśli dalej będzie to wina będzie po stronie karty.

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem czemu ale mam przeczucie że to wina karty. wiem nie od dziś że Gigabyte nie robi już tak dobrych produktów jak dawniej :(

ssttiifflleerr
komentarz
komentarz

a maiłem też 9600 GSO i nie było takich problemów..

falcon1984
komentarz
komentarz

Gigabyte z Zalmanem i pamięciami Quimonda są prawie wszystkie wadliwe, moim zdaniem to karta jest winna, oddaj ją na gwarancję albo wymień na inną firmę

Gigabyte robi słabe karty

Lipton
komentarz
komentarz

Nie przesadzajmy, że Gigabyte robi słabe kartę graficzne :)

Sam mam 8600GT z Zalmanem (pamięci Quimona poszły na 1600mhz bez żadnych artów.) i jakoś nie narzekam na razie, a karta jest z drugiej ręki.

falcon1984
komentarz
komentarz

Poczytaj mój post dokladnie, mówiłem o serii GF 8800GT od Gigabyte'a

Lipton
komentarz
komentarz

Napisałeś Falcon, że Gigabyte robi słabe karty, a to jest stereotyp, bo wliczasz w to także referenty 4850 oraz 4870 i inne podobne karty, na które jakoś nikt nei narzeka. Tak przynajmniej zrozumiałem to co napisałeś. Mogłeś w swoim zdaniu uwzględnic tylko serie 8800GT, a nie całą firmą.

Sorry, ale się zdenerwowałem :P

Gość
komentarz
komentarz

Sorry Lipton, ale czy nie zauważyłeś że nowe Gigabyte nie są już tak dobre jak stare ? Miałem też 8600GT Gigabyte, tyle że z pasywem. Cewki piszczały od urodzenia, ale też w końcu siadła. Jak będziesz brał nową grafikę to zastanów się 2 razu: cena czy jakość ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Dobra, bo zaraz mnie zjecie :D

Nigdy bym nie wziął płyty Gigabyte, ale nie narzekajmy na karty graficzne. Oczywiście pasywy tego producenta to był wielki nie wypał od serii 7300GT, gdzie występował w wersji DDR2, 7600GT wersja DDR2 i DDR3 pasyw oraz 8600GT wersja z pamięciami DDR3-czarny radiator- Te karty to było jedno wielkie nieporozumienie. Nie pamiętacie takiej karty jak 6600GT DDR3 na PCIex Gigabyte? Była przez wszystkich chwalona :)

Najbardziej bulwersującą rzeczą w Gigabyte jest produkcja właśnie karty z pasywnym chłodzeniem, gdzie oni do Radeona HD4850 dają pasywa. Natomiast jeśli chodzi o chłodzenia Gigabyte z Zalmanem czy innym wyrobionym chłodzeniem tej firmy to te karty są godne polecenia.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie wiem czy kiedyś słyszałeś w akcji Gigabyte 8800GT Zalman rev.B z chłodzeniem HeatPipe. To chodzi jak traktor, bardzo głośno szumi, w nocy oglądać na kompie film albo grać to katorga. Dlatego moim zdaniem nie polecam marki Gigabyte, co chwila jakieś wpadki, a to pasywne karty grzejące się do 120C, a to seria 8800GT która jest bardzo wadliwa, wali artefaktami i padają jak muchy a to rewizja B tej karty która nie jest już tak wadliwa ale za to chodzi jak tajfun.

Co do Radeonów HD4850 referentów od Gigabyte to nie mam uwag, takie samo wykonanie i jakość jak inne referenty ale z GF-orcami to mieli ostatnio mnóstwo wpadek ... :(

Gość
komentarz
komentarz

Już w życiu grafiki Gigabyte nie wezmę, lecz jak będe zmieniał platformę to wezme płytę Gigabyte, tylko dla tego że jest tania i nigdy nie miałem Gigasa. Co do grafiki - kijem nie rusze.

Lipton
komentarz
komentarz

O 8800GT Gigabyte rzeczywiście dużo złych opinii słyszałem, tylko nadal poruszamy się w kwestii samych Geforców, a w dodatku z serii 8800GT, może skończymy tą dyskusję :D

Przykazanie o Gigabyte Geforce:

1.Chrońcie swoje mobo i wejście PCIE przed 8800GT Gigabyte, jeżeli nie chcecie mieć artów i odkurzacza.

2. Chrońcie swoje mobo i wejście PCIE przed wszelkimi pasywnymi wyrobami Gigabyte, jeżeli chcecie mieć chłodno w budzie ( nie mylić z budą dla psa :lol:

3. Nie namawiaj bliźniego swego na Gigabyte swojego pasywnego. :P

Gość
komentarz
komentarz
zasilacz enermax 460 napiecie na +12V 33A
Wina leży napewno po stronie zasilacza,który jest na czarnej liście zasilaczy.

:blink:

enermax robi jedne z najlepszych zasiłek, o ile nie najlepsze.

(pamięci Quimona poszły na 1600mhz bez żadnych artów.

taktowanie 800mhz nie jest aż takie duże, quimondy nie dają rady powyżej 1000mhz w 8600/8800gt

Lipton
komentarz
komentarz

Tak, tylko że na fabrycznych miałem 700mhz. :)

Gość
komentarz
komentarz
1.Chrońcie swoje mobo i wejście PCIE przed 8800GT Gigabyte, jeżeli nie chcecie mieć artów i odkurzacza.

2. Chrońcie swoje mobo i wejście PCIE przed wszelkimi pasywnymi wyrobami Gigabyte, jeżeli chcecie mieć chłodno w budzie ( nie mylić z budą dla psa

3. Nie namawiaj bliźniego swego na Gigabyte swojego pasywnego.

Lipton, trzeba to do FAQ wpisać :haha:

A co do Quimonów nie pójdą wyżej niż 1200MHz -_-

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.