x-kom hosting

"Zamulanie" kompa i pytanie o wymianę RAMu

jaa2
utworzono
utworzono

Witam,

od jakiegoś czasu zamula mi komputer. Jest to szczególnie zauważalne przy kopiowaniu plików, wtedy wszystko uruchamia się bardzo wolno. Windows dość świeży, instalowany 2-3 m-ce temu.

Moja konfiguracja:

Asus P5B

DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200)

Galaxy GeForce 7900 GS 256/256

WDC WD2500AAJS-22RYA0 (232 GB) SATA-II

Nanya M2Y1G64TU8HB4B-3C 1 GB DDR2-667 (333 MHz)

Windows XP Home Edition

Z tego co wiem to moje podzespoły są całkiem przyzwoite ;) wiec myslę że to wina albo RAMu, albo wolnego dysku. Co o tym sądzicie? I zamierzam zakupić jeszcze 2 GB RAMu. Jaki jest dobrym kompromisem jakościowo-cenowym? Czy opłaca się doinstalować nowy RAM czy lepiej wymontować Nanyę?

Dzięx za wszystko. pzdr :)

PaQre
komentarz
komentarz

Zrób formata,powinno pomóc.Co do ramów to wymontuj te Nanye i zamontuj jakieś proste 2gb 800mhz

jaa2
komentarz
komentarz

Dzięki. Ale właśnie nie wiem jakie RAMy brać pod uwagę :( chodzi mi o konkretne rzeczy, marka i model bo jestem dość zielony w tych sprawach ;) Jakie będą wydajne a jednocześnie przystępne cenowo?

snip91
komentarz
komentarz

Jak nie kręcisz, to powinny wystarczyć Ci zwykłe GoodRam'y 800MHz CL5 2x1GB za 80 zł.

jaa2
komentarz
komentarz

Thx. A propos kręcenia, to próbowalem zabawić sie w overclockera ;) tyle ze jak podnioslem GPU o 10 (do 460 MHz) w ATITool i wziąłem Set Clock to pokazały się paseczki i wyłączył się monitor. Ruszanie myszką nie pomogło i musiałem resetować. Wtedy odpalił normalnie. Czy tak musi być?

snip91
komentarz
komentarz

Jaka to karta? I jaka była jej temperatura?

jaa2
komentarz
komentarz

Galaxy GeForce 7900 GS, temperatury nie patrzyłem. Ale ogólnie tak powinno być?

Info z ostatniej chwili: Everest pokazuje 55 st. C po kilku godzinach dawania w necie

snip91
komentarz
komentarz

Przy podniesieniu o 10MHz? Dziwne.

Podkręcaj Riva Tunerem - lepszy dla GeForce'ów.

Sprawdź temperaturę grafiki.

falcon1984
komentarz
komentarz
Galaxy GeForce 7900 GS, temperatury nie patrzyłem. Ale ogólnie tak powinno być?

Info z ostatniej chwili: Everest pokazuje 55 st. C po kilku godzinach dawania w necie

Zobacz ile masz stresie. Ja na Galaxy 7900GS miałem 46C w idle kompa

jaa2
komentarz
komentarz

Ja wyciągnąłem 75 st. w NFS ProStreet. Ostatnio przycina mi się przy ładowaniu (nawet często) i czasami podczas wyścigu. Wtedy obraz stoi, muza przycięta i stoi parę sekund, potem chodzi normalnie. To przez tę temperature?

falcon1984
komentarz
komentarz

A jakie takty ma twoja grafika ? Podkręcałeś ?

Walkman
komentarz
komentarz

ja w idle mam 43 .. a wersje 600/1600 , aż nie możliwe ,że na 460 ci artefakty wyskakują , bardzo felerny model , ew. riva tunerem sprawdz , ja używałem ati tolla i mi na 650 działało bez problemu

jaa2
komentarz
komentarz
A jakie takty ma twoja grafika ? Podkręcałeś ?

To pierwszy raz. Standardowo 450/660 MHz

ja w idle mam 43 .. a wersje 600/1600 , aż nie możliwe ,że na 460 ci artefakty wyskakują , bardzo felerny model , ew. riva tunerem sprawdz , ja używałem ati tolla i mi na 650 działało bez problemu

Może moje chłodzenie szwankuje? Skoro u Ciebie jest taka niska temperatura... Artefakty to jedno, ale czemu monitor się wyłączył?! Oto jest pytanie... ;)

A co do RAMu, to jakie kości proponujecie? Nie zamierzam przechodzić na Vistę, zostaję przy XP-ku.

Jak nie kręcisz, to powinny wystarczyć Ci zwykłe GoodRam\'y 800MHz CL5 2x1GB za 80 zł.

Myślę że 2 GB wystarczy, nie wiem tylko czy wystarczą takie jak proponuje sniper45 czy jakieś mocniejsze.

edit: W 3DMarku mam 68 st.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.