x-kom hosting

Jaka grafa do tego sprzętu?

spinesi
utworzono
utworzono

Witam, mój kuzyn chce kupic nową karte graficzną. Jaką polecacie to tego sprzętu:

Procek: AMD Duron 1.8GHz

Płyta: Asrock - niestety modelu nie znam

Zasilacz tez pewnie jakiś no name ok. 350 - 400W niestety nie moge sprawdzic jaki jest bo kuzyn mieszka 100km ode mnie a sam nie jest w stanie tego sprawdzic.

PaQre
komentarz
komentarz

Sądząc po procku to jakiś stary model ze slotem AGP.Max do tego proca może wejdzie 7300GT+Modecom MC 350W

Ale nie wiem czy nie będzie spowalniana

Gawcio
komentarz
komentarz

Nich kuzyn sciagnie program Everest i poda model płyty głównej.

spinesi
komentarz
komentarz

komp ma 4 lata więc dlatego pytam jaka grafa żeby nie była spowalniana

Gość
komentarz
komentarz

Myslę że 7300GT będzie spowalniana przez proca, 6600GT max <_<

PaQre
komentarz
komentarz

Niestety nie wejdzie,bo ma slot PCI-Express.Płyta twojego kuzyna na 100% ma AGP.Ta będzie Dobra

Lipton
komentarz
komentarz

Do tego Durona maksem będzie Radeon 9800PRO lub 9800XT, w nic innego bym się nie pchał :D

spinesi
komentarz
komentarz

mam pełną nazwe płyty:

ASRock K7S8X v3

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Do tego Durona maksem będzie Radeon 9800PRO lub 9800XT, w nic innego bym się nie pchał biggrin.gif

Zgadzam się. Ważne, żeby Pro był 256-bitowy (XT zawsze są 256-bitowe, a Pro zdarzają się także 128-bit). Nie bierz kart marki Medion.

spinesi
komentarz
komentarz

On ma nVIDA GeForce mx 400. Opłaca mu się zamienia go na tego GF 6600GT czy tego Radeona?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Opłaca mu się zamienia go na tego GF 6600GT czy tego Radeona?

Zależy od cen. GeForce 6600 GT będzie do tego Durona prawdopodobnie za szybki, natomiast Radeony 9800 XT są raczej drogie (ceny na poziomie 6600 GT, a są wolniejsze). Alternatywą są sporo tańsze 9800 Pro (256-bit!!) oraz GeForce 6600 (bez GT), który to jednak jest najwolniejszy ze wszystkich 4 kart (aczkolwiek te GeForce'y są nowocześniejsze od tych Radeonów - obsługują ShaderModel 3.0).

Wydajnościowo: 6600 GT>9800 XT>9800 Pro>6600

Cenowo mniej więcej (zdarzają się wyjątki, i to często): 6600 GT>(lub =)9800 XT>6600>(lub = lub czasem <)9800 Pro

Gość
komentarz
komentarz

Jasne że się opłaca, bierz 9800XT albo 6600GT, i wymień procek ;)

spinesi
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystko (wszystkim)!

FrogsterPL
komentarz
komentarz
bierz 9800XT (...), i wymień procek

Jakbyś znał ceny 9800 XT to byś tak ochoczo ich nie proponował :P 256-bitowy 9800 Pro, który nie jest wiele wolniejszy, jest sporo tańszy. Co do zmiany procka - warte zachodu modele na Socket A mają na ogół horrendalne ceny. Przynajmniej jakiś czas temu miały, nie sprawdzałem ostatnio :lol: Tak czy owak, wg mnie procka nie warto zmieniać, Duron 1,8 GHz prezentuje poziom mniej więcej pomiędzy bodajże Athlonem XP 2000+ a 2100+ (mogę się mylić o 1-2 modele)...

spinesi
komentarz
komentarz

Sory, ale kuzyn się jeszcze pyta jakiego ma sobie procka kupić do zestawu:

płyta: ASRock K7S8X v3

grafika: nVIDA GeForce mx 400

PaQre
komentarz
komentarz

Nie ma sensu wymienać procka.

Gość
komentarz
komentarz

Jest gdy wymieniamy grafikę żeby pograć w stare gierki np. Barton 2500+ i 7600GS na AGP i grasz w Crysisa na maxymalnie niskich datalach :P

EDIT: Mój 400 post :bajer:

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Barton 2500+ i 7600GS na AGP

Co najwyżej 7300 GT GDDR3. Chyba, że miałeś na myśli 7600 GS GDDR2 xD

Gość
komentarz
komentarz

Sorry źle sie wyraziłem ;)

Mam na myśli Bartona 2500+ kręconego, wersja mobile (ma odblokowany mnożnik), i do tego 7600GS GDDRIII :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.