x-kom hosting

Problem z nowym dyskiem i podłaczenie

Maniek5vip
utworzono
utworzono

Witam! Niedawno kupiłem nowy dysk twardy: Seagate 7200.11 500 GB. Po tygodniu pracy zaczął wolno działać, więc defragmentowałem go itp. następnie włączyłem SkanDisk, który pokazał mi 1200 kb w uszkodzonych sektorach. Siadam dziś rano z myślą postawienia systemu na nowo, formatuje, instaluje windowsa, wszystko gra. Uruchamiam ponownie komputer i system windows po załadowaniu, za każdym razem uruchamia się na nowo. Nie wiem co robić, chyba pozostaje odesłać nowy dysk na gwarancję. Problem w tym, że mam tam zdjęcia, piosenki, ważne dokumenty itd. Mam drugi dysk starszy Maxtor 120 GB. Teraz na nim działam, bo właśnie ten Seagate nie chce mi odpalić. Może mi ktoś pomóc jak mogę podłączyć ten Seagate do działającego Maxtora, żebym mógł zrzucić te zdjęcia itp.? Może ktoś poradzić co zrobić z tym Seagate? Proszę o pomoc!

Płyta główna: Epox 8K9A7I

Dysk twardy:

stary - Maxtor 120 GB ATA

nowy - Seagate 500 GB SATA

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Nowy podłącz jako master a stary jako slave chyba że jeszcze o coś innego ci chodzi.

falcon1984
komentarz
komentarz

Chyba nic innego jak oddać na gwarancję ci nei pozostało jak go nawet nie odczytuje teraz ...

Maniek5vip
komentarz
komentarz

Dysk kupiłem na allegro, mam go wysłać do sprzedającego czy do serwisu Seagate? Jak myślicie zmienią na nowy? Od czego to zależy?

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj go jeszcze podłączyć do innego kompa i zgrać dane i sprawdzić czy tam też są problemy

Maniek5vip
komentarz
komentarz

A jak podłączyć dwa dyski SATA, żeby inny dysk SATA czytał jako master, a drugi uszkodzony jako slave, przypominam że na płycie głównej mam dwa wyjścia SATA i oba są master.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jak masz SATA, to w BIOS'ie, gdzie też ustawiasz kolejkę według której jest uruchamiany system.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.