x-kom hosting

Nowa karta graficzna - problem pojawiających się pasów

Badylak
utworzono
utworzono

Witam

Jakiś czas temu zakupiłem nową kartę graficzną : GF 9600 GT. Zainstalowałem ją i po pierwszym odpaleniu gry (w tym przypadku był to Wiedźmin) zauważyłem niepokojącą rzecz. Ciężko mi to opisać, ale na ekranie pojawiają się takie pasy, które przechodzą z góry na dół, nie mają one określonego koloru, ale na miejscu styku dwóch pasków lekko załamuje się obraz (próbowałem zrobić screena, ale na nim nie widać tego problemu). Dodam, że na niektórych grach widać to bardziej, na niektórych mniej (najgorzej na Wiedźminie, na World of Warcraft jest lepiej). Poprzednio używałem GF 7600 i taki problem nie występował. Najgorzej widać owe 'pasy' na wszelkich menu gry (w przypadku Wiedźmina kiedy chcę, np. włączyć jakiś zapisany stan gry, w przypadku WoW jest to ekran logowania), podczas samej gry są one dużo mniej uciążliwe, ale nadal widoczne.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki, (do płyty głównej i grafiki) jednak nic to nie zmieniło (później instalowałem również starsze sterowniki, wynik był ten sam).

Konfiguracja komputera to :

Asus M2N

Athlon 64 X2 Dual Core 3800+

2 GB Ramu DDR2

no i obecna karta to tak jak pisałem GF 9600 GT 512mb.

Polecono mi, abym zmienił zasilacz (co zrobiłem), jednak jego zmiana nie przyniosła spodziewanego efektu. Aktualnie posiadam Modecom MC 400.

Jeżeli taki temat był, to sorry za założenie nowego, tylko poprosiłbym linka do poprzedniego.

Pozdrawiam.

PaQre
komentarz
komentarz

Może pamięci na karcie poszły się...Sprawdź temperatury karty.Albo coś jest z kartą albo z RAMem

Badylak
komentarz
komentarz

Temperatura karty : 48 stopni. (Przed chwilą sprawdziłem Everestem).

PaQre
komentarz
komentarz

No to w normie.Oddaj ją na gwarancje,może pamięci albo coś padło na tej karcie.Ale narazie zaczekajmy na opinie innyc userów,bardziej doświadczonych w takich sprawach

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.