x-kom hosting

Spowolniony komputer

Marko_91
utworzono
utworzono

Witam, niewiem czy dobrze wybrałem temat. Ale wydawał mi się najodpowiedniejszy.

Nie wiem co mam zrobić komputer chwilami chodzi mi jak stary rupieć. Ale wkońcu niejest taki stary. Maci jakieś pomysły aby komputer nie zamulał?

Format wykluczony. Tak się już dzieje ze po ok. 2-3 mc po instalacji windowsa po zainstalowaniu duzo programo i gier komputer zaczy na mulić jak macie jakies propozycje jak to rozwiązać żeby kompek chodził jak zaraz po instalacji windowsa. Piszcie może znacie jakies programy układające pliki albo coś poprawiającego wydajność.

qArteXp
komentarz
komentarz

przeczyść CCleaner`em. Przeskanuj antyvirem. Albo daj na forum logi z Combofixa i HiJackthis

Psycholandia
komentarz
komentarz
kelloco2
komentarz
komentarz

Tak w sumie to nie wiem czy CCleaner dużo pomoże. Po prostu nie instaluj tyle programów i gierek (których nie używasz).

damib
komentarz
komentarz

uruchom defragmentowanie oczysc dysk ze zbednych programow mozesz takze wylaczyc autouruchamianie niektorych programow

gostek
komentarz
komentarz

Mozesz tez do tego wyczyscic kompa z kurzu...

Marko_91
komentarz
komentarz

defragmentacja pomaga w bardzo niewielkim stopniu.

A co do kurzo to niewydaje mi sie aby on bardzo przeszkadzal bo jak bym zrobil formata to by wszystko bylo ok.

Akahan
komentarz
komentarz

A co ma brudny komp do formata? Przecież jak zrobisz formata to Ci się komp nie wyczyści...

kelloco2
komentarz
komentarz

Dokładnie, poza tym komputer przede wszystkim da się przyśpieszyć fizycznie. Warto od czasu do czasu otworzyć komputer i wyczyścić go od środka sprężonym powietrzem. Trzeba tylko uważać żeby nie dotykać płyty głównej bo gdy ładunek elektryczny (np, z ubrania) przebije na płytę to koniec. Sam miałem taki przypadek z Asusem, z płytą nie dało się nic zrobić, wymiana. ;/

Mag Magik
komentarz
komentarz
Sam miałem taki przypadek z Asusem, z płytą nie dało się nic zrobić, wymiana. ;/

jak widać na wszystko jest sposób, w tym wypadku wystarczyło założyć lateksowe rękawiczki i bawełnianą koszulkę :)

__

a optymalizację wykonałeś, czy Ci się nie chciało?

wywal zbędne wpisy z autostartu etc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.