x-kom hosting

Dysk SATA 500GB

Tomiak
utworzono
utworzono

Potrzebuje dysk 320GB lub 500GB.

Moze być dość drogi ale żeby był dobry.

Konfiguracja kompa w sygnaturce.

Z gory dzieki za propozycje :)

jasiek23
komentarz
komentarz

Ja polecam dwie firmy: Seagate i Samsung.

1. Seagate Barracuda, 500 GB SATA II, 16 MB lub 32 MB cache(lepiej 32 MB) - jest cichy, nie grzeje się i dość szybki jest - ja mam ten dysk

2. Samsung...., 500 GB itd - słyszalem ze lubią być glosne, o grzaniu się nie słyszalem.

infor7
komentarz
komentarz

Ja Ci kolego odradzam Seagate dyski. Z praktyki i doświadczenia wiem że coprawda są ciche ale najbardziej awaryjne. Pozdr.

cubEE18
komentarz
komentarz
Ja polecam dwie firmy: Seagate i Samsung.

1. Seagate Barracuda, 500 GB SATA II, 16 MB lub 32 MB cache(lepiej 32 MB) - jest cichy, nie grzeje się i dość szybki jest - ja mam ten dysk

2. Samsung...., 500 GB itd - słyszalem ze lubią być glosne, o grzaniu się nie słyszalem.

a ja polecam WD, sam mam Caviara 400GB (taki jak w sygnaturce) i od 6 miesięcy nie miałem z nim najmniejszego problemu, jest bardzo szybki a do tego nie przegrzewa się

Mag Magik
komentarz
komentarz

@ Tomiak

najlepiej brać dyski, które są pojemności np. 320GB, czy 640GB. Chodzi o pojemność talerzy dysku, najlepiej jak najpojemniejszy czyli 500GB nie jest za dobrym rozwiązaniem, gdzie jest na 250GB talerzach.

Dyski o pojemności 320GB/640GB względem 250GB/500GB są lepsze.

Polecam:

Samsung F1 320GB HD322HJ (patrz na oznaczenia, jest też wersja HD321KJ mocno gorsza)

SAMSUNG F1 640GB HD642JJ

jasiek23
komentarz
komentarz
Ja Ci kolego odradzam Seagate dyski. Z praktyki i doświadczenia wiem że coprawda są ciche ale najbardziej awaryjne. Pozdr.

Nie prawda...zalezy na jaką serie produkcyjną się trafi a Ty widac trafiles na trefną. Równie dobrze i Samsung czy kazdy inny moze okazac sie awaryjny bo byl z awaryjnej serii produkcyjnej. Wczesniej mialem 80 GB i 30% sektorów uszkodzone i chodzil bezproblemowo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.