x-kom hosting

Drukarka nie odpowiada!

Angeliqueee
utworzono
utworzono

Witam,

gdy chcę wydrukować jakiś dokument (drukarka Canon s200x), na monitorze stanu wyświetla się komunikat 'drukarka nie odpowiada', mimo, że wszystko inne działa poprawnie :(

nie wiem na czym może to polegać, czy ktoś wie, co powinnam zrobić?

z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

nitro07
komentarz
komentarz

1. wejdź w panel sterowania --> drukarki i faksy i sprawdź czy jest tam ikonka od tej drukarki i czy nie jest przypadkiem "blada"

2. sprawdź też czy jest włączone zasilanie drukarki oraz czy kable są podpięte

Angeliqueee
komentarz
komentarz

Sprawdziłam i wszystko działa poprawnie :(

dar55
komentarz
komentarz

podłącz pod inne USB

wyciągni kabel USB i na załaczonym systemie wsadź spowrotem -> czy wyskakuje chmurka o podłączeniu urządzenia ?

Angeliqueee
komentarz
komentarz
podłącz pod inne USB

wyciągni kabel USB i na załaczonym systemie wsadź spowrotem -> czy wyskakuje chmurka o podłączeniu urządzenia ?

Tak, wyskakuje 'znaleziono nowy sprzęt (...)'.

dar55
komentarz
komentarz

jedziemy dalej ,to ->

1. wejdź w panel sterowania --> drukarki i faksy i sprawdź czy jest tam ikonka od tej drukarki i czy nie jest przypadkiem "blada"
jaka jest

2. wejdź do menadzera urządzęń , wtedy włącz drukarkę (guziekiem) powinna ci odrazu wskoczyć do listy urządzeń , poprawnie rozpoznana -> drukarka bla bla canon...

w drukarkach i fax sprawdź czy jest napewno on domyslna , różnie może być :D

wyświetlacza to ona nie ma , ale czy nie mrugają jakieś lampki na niej ?

Angeliqueee
komentarz
komentarz

1. Ikonka drukarki jest o normalnym zabarwieniu, wyświetla się taki 'ptaszek' (czyli, że ok), na samym dole pisze 'gotowe'.

Co chwilę pojawia się też kopia tej ikonki.

2. Czy tu jest w ogóle jakiś włącznik? Jest taki guziczek, ale to chyba do otwierania pokrywy drukarki. W każdym razie odłączyłam kabel i przyłączyłam spowrotem, po czym w menedżerze urządzeń pojawił się żółty znak zapytania z napisem 'iny sprzęt', a pod spodem canon coś tam. Następnie ikonka znikła i tyle śladu po drukarce <_<

dar55
komentarz
komentarz
Następnie ikonka znikła i tyle śladu po drukarce
tzn że nie jest zainatslowana . musisz ją zainstalowac , jak nie chce z automatu to ręcznie ją dodaj -> dodaj nowy sprzęt

sprawdź w menadzer urządzęń -> kontrolery uniwersalnej magistrali -> główny konetrator usb -> we właściwościach -> zasilanie -> odznacz Zazewalaj......... oszczedzania

rećznie usuń tą kopię drukarki

Angeliqueee
komentarz
komentarz

Wybrałam dodawanie sprzętu i od razu wykryło nowy sprzęt, komunikat że jest zainstalowany i gotowy do użycia.

Kontrolery uniwersalnej magistrali - niestety tego nie znalazłam :mellow:

Gdy próbuję drukować najpierw wyświetla się 'zbieranie informacji o stanie drukarki' następnie znów 'drukarka nie odpowiada' i chmurka, 'drukowanie dokumentu nie powiodło się' :unsure:

dar55
komentarz
komentarz

Kontrolery uniwersalnej magistrali - niestety tego nie znalazłam

:D musi być

menadzer urządzęń -> kontrolery uniwersalnej magistrali ->
szeregowej , to jest zwykłe USB
Angeliqueee
komentarz
komentarz

No dobra, dobra, było ja ślepa jestem :D

Ok, usunęłam kopię.

dar55
komentarz
komentarz

wyłączyłaś wyłączanie zasilania ?

Angeliqueee
komentarz
komentarz
wyłączyłaś wyłączanie zasilania ?

Tak.

dar55
komentarz
komentarz

to na tm moje pomysły sie skończyły bez dokładnego obejrzenia drukarki , jedynie co ci mogę jeszcz podpowiedzieć to podłacz ją do innego kompa by wyeliminować "awarię" twojego kompa

Angeliqueee
komentarz
komentarz

Ok, dziękuję bardzo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.