x-kom hosting

Kłopotow z Galaxy 8800Gt CM ciag dalszy..

Majin33
utworzono
utworzono

Witam, zapewne wiekszosc pamieta moj niedawny temat. Niestety, zalozenie radiatorkow nie pomoglo, w grach (Race Driver:GRID i Crysis:Warhead) nadal widoczne sa artefakty. Sprawe zglosilem juz do sklepu w ktorym kupywalem sprzet. Poprosili sprawdzic temperature wewnatrz obudowy i jezeli jest to mozliwe popracowac przy otwartej obudowie. Niestety, nie pomoglo. Sprzet oddaje do serwisu, ale czy jest sens naprawiac i szukac usterek ? Czy moze odrazu upominac sie o nowa karte, mam takie prawo w tym przypadku ? Moze wy macie jeszcze jakies pomysly, konfiguracja sprzetu ponizej.

Duban
komentarz
komentarz

Masz możliwość o ubiegania się o nawą kartę o ile ta jest jeszcze na gwarancji. ;)

n31T
komentarz
komentarz
Masz możliwość o ubiegania się o nawą kartę o ile ta jest jeszcze na gwarancji. ;)

To zależy od polityki firmy. Zazwyczaj jest tak że sprzęt wymieniają na nowy jeśli zostanie zgłoszona usterka do 7dni, w przeciwnym wypadku czeka się do miesiąca czasu, ponieważ oni odsyłają sprzęt do producenta, ten stwierdza co jest nie tak i wtedy w zależności czy da się to naprawić czy nie, odsyła nowy lub naprawiony sprzęt.

Majin33
komentarz
komentarz

Karta ma ledwie miesiac, czyli praktycznie nowka. Odpisali mi, ze jeden z uzytkownikow mial podobny problem, ale okazalo sie, ze ma zla obudowe. U mnie te biadolenie odpada. Karta w stresie nie przekracza 68C, w spoczynku 44. Otoczenie karty w granicach 33-37C. Malo tego, zakupilem radiatorki Pentagrama na pamiec, bez skutku. Jedyne co mnie zostanawia to fakt, ze artefakty wystepuja w rozdzialce od 1280 w gore i przy wlaczonym AA... jakies pomysly ?

Duban
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić tą grafikę u kolegi/na innym kompie ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Kości na tej karcie masz Samsung czy Quimonda ?

Jak dla mnie to kości masz wadliwe ---> na gwarancję

Temp. masz super więc to nie ich wina. U mnie na tym Galaxy mimo że temp. dobijają czasami do 80C nigdy nie miałem artefaktów

Majin33
komentarz
komentarz

"Kości na tej karcie masz Samsung czy Quimonda ?"

Jak to sprawdzic ?

falcon1984
komentarz
komentarz

No na kościach powinno pisać: Samsung albo Quimond

U mnie Samsung pisze na każdej :D

Jak Samsung to ok, jak Quimond to niedobrze bo to ciulata firma

Duban
komentarz
komentarz

Pamięci Quimond się bardzo grzeją - widać po Radkach 4850 ;)

Więc jeśli masz małe temp na pamięciach to pewnie Samusngi. Tak myślę :)

Quimond to niedobrze bo to ciulata firma

Czy ja wiem czy taka zła :P

@down:

U mnie na słabych radiatorach na 1125MHz poszły :P z 993MHz

Lipton
komentarz
komentarz

Ja mam Quimondy na 8600GT Gigabyte, całkiem nieźle się kręcą i artów nie wywalają :D

Majin33
komentarz
komentarz

Pamieci sa Samsunga.. jakies pomysly :) ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Druga kwestia to moim zdaniem warto spróbować włożyć drugi kabel zasilający do karty i zobaczyć czy wtedy artefaktów nie ma

Trzeci sprawa to warto przestawić zworkę na karcie (żółty kolor zworki) w inną pozycję, karta zostanie wtedy bardziej dovolotowana i jest szansa że artefakty miną (ale do tego to raczej 2 kable zasilajace potrzebne)

Majin33
komentarz
komentarz

Do karty sa podlaczone 2 kable zasilajace z zasilacza.

A nie spali mi karty w cholere :) ?

falcon1984
komentarz
komentarz

No to najpierw odłącz jeden kabel i sprawdź czy może na jednym mu lepiej :P

Ja mam tylko 1 kabel wpięty :)

Jak to nie pomoże to wtedy zworkę zmień, karty na pewno nie spali, mogą temp. podskoczyć więc kontroluj czy wszystko ok

Majin33
komentarz
komentarz

Zrobilem wszystko to co napisales, artefakty jak byly tak sa. Ehh i wez tu miej czlowieku cierpliwosc do tego :/ .. masz jeszcze falcon jakies pomysly ?

falcon1984
komentarz
komentarz

A stery jakie masz ? Polecam 169.21 z płytki dołączonej do karty + najnowszy DX9 z sierpnia 2008

Jeśli nic nie pomoże to oddaj na gwarancję kartę. Usterki na tym Galaxy 8800GT CM-HP zdarzają się bardzo rzadko, ja pierwszy raz słyszę, że ktoś ma na niej artefakty bez O/C

Majin33
komentarz
komentarz

Zaraz to zrobie i dam znac. Przypomnialem sobie 1 rzecz. Pare dni temu dotykajac grafe (kiedy zaczynaly sie te problemy) zaraz przy tym wejsciu kabelkow zasilajacych, karta spowodowala restart komputera. Dlon trzymalem na niej moze z 5 sekund, czy to bedzie jakis kierunek do rozwiazania naszego problemu :) ?

Dla pewnosci zainstalowalem wlasnie Stalker: Clear Sky i Fife 09.. obie gry ustawilem w rozdzialce 1280 na full lacznie z AA.. i ku mojemu zdziwieniu w obu przypadkach artefaktow brak. Mimo, iz na pewno nie sa to gry tak wymagajace jak Crysis, to daje to chyba troche do myslenia.. ? Stery najnowsze ze strony Nvidia.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja kiedyś też dotykałem tył karty i mi się wtedy komp zawiesił. Ale po restarcie było ok

Spróbuj te stery bo jak inne gry nie wywalają artefaktów to może wina być sterowników

Majin33
komentarz
komentarz

Dziala !!!!!!! :):) zainstalowalem stery z plytki i wyglada na to ze smiga. Pobawie sie jeszcze troche, ale tam gdzie mi wywalalo artefakty, obecnie juz ich nie ma :) jezeli to sie okaze prawda to sie zabije ze smiechu. Po co bylo kupywac radiatorki (chociaz w sumie na pewno lepiej je miec niz nie miec) i tyle nerwow.. pomyslec ze jutro chcialem karte do reklamacji oddawac. Ale tak jak powiedzialem, pobawie sie jeszcze chwilke i zobaczymy.

falcon1984
komentarz
komentarz

Na tych nowych sterach od Nvidii (od 170 wzwyż) ja też miałem problemy i mi się gry do Windowsa wyłączały. Dlatego najlepiej zostawić sterowniki dedykowane do tej karty z płytki i wtedy problemów zwykle nie ma :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.