x-kom hosting

GF 9800GT czy 9800GX2

tomis69
utworzono
utworzono

Witam.

Co bardziej się opłaca 9800GT czy 9800GX2?? Chciałbym konkretną odpowiedź i najlepiej jakieś uzasadnienie.

PaQre
komentarz
komentarz

9800GX2 ale jak to w przypadkach kart dwurdzeniowych,zdarzają się drastyczne spadki FPS-ów co chyba nie jest przyjemne.W tej cenie to kupiłbym Radeona HD4870 lub GF GTX 260

tomis69
komentarz
komentarz

Czytałem, że różnice między GX2, a GT to taktowanie rdzenia i taktowanie pamięci. GX2 to 600/2000MHz, a GT 650/1900MHz. Jak podkręce GT to będe mieć GX2??? Czy są jeszcze jakieś różnice między nimi?? Czy możesz mi podać linka, gdzie mógłbym poczytać troche o tych spadkach FPS'ów?? Radeonom troche nie ufam no i mam płyte pod nVidie. Troche mnie zmartwiłeś mówiąc o tych FPS'ach;/

P.S

No i mówie o wersjach 1Gb;)

BLizeR
komentarz
komentarz
Czytałem, że różnice między GX2, a GT to taktowanie rdzenia i taktowanie pamięci. GX2 to 600/2000MHz, a GT 650/1900MHz. Jak podkręce GT to będe mieć GX2??? Czy są jeszcze jakieś różnice między nimi?? Czy możesz mi podać linka, gdzie mógłbym poczytać troche o tych spadkach FPS'ów?? Radeonom troche nie ufam no i mam płyte pod nVidie. Troche mnie zmartwiłeś mówiąc o tych FPS'ach;/

Sama nazwa GX2 wskazuje, że karta ma 2 układy graficzne ;) Ty posiadasz 9800 GT, która ma 1 układ graficzny/procesor i co do wydajności to nawet po OC nie będziesz mieć tak wielkiej wydajności jak GX2 ma ;)

Jak masz już kupować kartę to Radeona HD 4870 lub GTX 260 ;)

tomis69
komentarz
komentarz

No tak, ale po zastanowieniu sądze, że różnica w cenie jest kolosalna i według mnie lepiej kupować nowe karty co rok (wiadomo nowe technologie itp.) :) Mam mobo Crosshair nVidia nForce 590sli więc radek odpada. A powiedzcie mi czy lepiej kupić Gainwarda 9800GT 1Gb czy Gainwarda 9800GT 512mb?? Różnica w cenie nie jest, aż taka duża. No i co mi daje dodatkowe 512mb pamięci więcej???

BLizeR
komentarz
komentarz
No tak, ale po zastanowieniu sądze, że różnica w cenie jest kolosalna i według mnie lepiej kupować nowe karty co rok (wiadomo nowe technologie itp.) :) Mam mobo Crosshair nVidia nForce 590sli więc radek odpada. A powiedzcie mi czy lepiej kupić Gainwarda 9800GT 1Gb czy Gainwarda 9800GT 512mb?? Różnica w cenie nie jest, aż taka duża. No i co mi daje dodatkowe 512mb pamięci więcej???

Dodatkowa pamięć umożliwia granie na większej rozdzielczości i mniejszym spadkiem fps, ale ta grafa jest zał słaba na nowości w rozdzielczości Full HD ale w rozdzielczości 1280x1024 pograsz :)

tomis69
komentarz
komentarz

Mówisz, ogólnie że 9800GT ( 512mb i 1 gb ) jest za złabe??

Markus123
komentarz
komentarz

9800 GT to karta jeszcze ciągle dosyć wydajna jak na potrzeby najnowszych gier, na pewno nie słaba ;). Co do tego 9800 GX2, to zależy za ile miałbyś szansę go dostać. Jeśli w tej samej cenie, co np. GTX 280, to oczywiście bierz GTX'a.

tomis69
komentarz
komentarz

Niedawno składałem kompa na phenomie 9850 i MSI GTX280:) Jeżeli kupiłbym tego gf 9800GT 1gb to każda gra mi pójdzie na full detalach (oczywiście, które są obecnie na rynku )??? No i na jakich rozdzielczościach mógłbym je uzyskać ( full detale )???

Markus123
komentarz
komentarz

Praktycznie każda, ale o graniu np. w Crysisa w 1280x1024 przy detalach ustawionych na maksa niestety musiałbyś zapomnieć.

qwertyzax
komentarz
komentarz
Mam mobo Crosshair nVidia nForce 590sli więc radek odpada

Przeciez do tej plyty tez mozna wlozyc Radeona..

tomis69
komentarz
komentarz
Praktycznie każda, ale o graniu np. w Crysisa w 1280x1024 przy detalach ustawionych na maksa niestety musiałbyś zapomnieć.

Ale na niższych rozdziałkach na full bedzie śmigać???? Na jakich jeszcze grach moge mieć problemy z full detalami??

Przeciez do tej plyty tez mozna wlozyc Radeona..

A nie bedzie się gryzła grafa z mobo?? Czy osiągne na tej mobo 100% możliwości grafiki??

Markus123
komentarz
komentarz
Ale na niższych rozdziałkach na full bedzie śmigać????

Powinno śmigać, ale bo ja wiem, czy gra w 1024x768 to obecnie jakaś specjalna przyjemność ;). Tym bardziej, jeśli masz monitor LCD, dla którego rozdzielczość natywna to np. 1280x1024.

A nie bedzie się gryzła grafa z mobo?? Czy osiągne na tej mobo 100% możliwości grafiki??

Spokojnie Radek rozwinie na niej 100% swoich możliwości.

qwertyzax
komentarz
komentarz
A nie bedzie się gryzła grafa z mobo?? Czy osiągne na tej mobo 100% możliwości grafiki??

Nie powinna. Tak wogole podaj konfig swojego komputera.

tomis69
komentarz
komentarz

AMD Athlon 64 X2 3800+

Asus crosshair 590SLI

1Gb 667MHz Corsair

Tagan 430-u15

GF 7950GT

Ale i tak zostanie same mobo reszta pójdzie w ... Proc będzie Phenom prawdopodobnie 9850, ram 4gb 1066MHz, zasiłka 600W, a o grafice nie musze chyba juz mówić;)

qwertyzax
komentarz
komentarz

W takim razie proponowalbym Radeon 4870 lub GF GTX260. Napisz jeszcze jaki monitor do tego

tomis69
komentarz
komentarz

Philips 190x6 to monitor:) Nie wiem czy wydole z kasą;/ mam mase rzeczy do opłacenia. A z radeonów coś tańszego?? Tylko nie może być słabsze od 9800GT 1gb;)

qwertyzax
komentarz
komentarz

Jesli to jest 19' to mozesz wziac Radeona 4850, i tak powinno wszystko na nim smigac na full ;)

tomis69
komentarz
komentarz

Powinno, ale mnie ciekawi czy wszystko pójdzie na 100% no i czy ten 4850 jest dużo gorszy od 4870??? Oczywiście mówisz o 4850 1Gb??:) Jeżeli było by to 21' to już bedzie grafika kuleć??? A jak ogólnie grafika się prezentuje? Miałeś z nią jakieś doświadczenia??

P.S

Proszę o jakiś link, w którym opisują 4850 1Gb i tej samej klasy Gf 1Gb:)

Akahan
komentarz
komentarz

Co ty z tym 1GB powiem tyle w grach to g**no Ci da(wyjątki są, taki STALKER, ale 512 spokojnie starczy), a na 19 cali nawet 256 mb by wystarczyło... Bierz 512mb i najlepiej z zmienionych chłodzeniem...

Inaczej mówiąc wydasz więcej, a różnicy w porównaniu do 1GB nie zobaczysz...

Markus123
komentarz
komentarz

Przy kartach klasy GF 9800 GT czy Radeon 4850 inwestowanie w 1 GB VRAM nie jest konieczne moim zdaniem. No i co do procesora, to radziłbym coś ze stajni Intela, najlepiej dobrego dwurdzeniowca (np. E8400) + porządne chłodzenie i wykręcenie go o kilkaset megaherców.

a na 19 cali nawet 256 mb by wystarczyło...

No, w drugą stronę też nie ma co przesadzać ;) .

tomis69
komentarz
komentarz

Ale moje mobo nie obsłuży Intela. Czyli 4850 512mb wystarczy ( a te dodatkowe VRAM to tylko przyda się przy najwyższych rozdzielczościach tak?? )??.

Radek 4850 i 9800 GT to są 2 podobne karty?? Jakiego radka moglibyście mi polecić + chłodzenie o którym pisze Akahan;)

Markus123
komentarz
komentarz
Ale moje mobo nie obsłuży Intela. Czyli 4850 512mb wystarczy ( a te dodatkowe VRAM to tylko przyda się przy najwyższych rozdzielczościach tak?? )??.

Radek 4850 i 9800 GT to są 2 podobne karty?? Jakiego radka moglibyście mi polecić + chłodzenie o którym pisze Akahan;)

Zapomniałem, że przecież nie będziesz zmieniał płyty ;) . W takim wypadku ten Phenom to dobre rozwiązanie. Warto go będzie jednak podkręcić możliwie najwyżej, jak się da, czyli nie zapomnij o dokupieniu dobrego chłodzenia na niego (jeżeli jest taka możliwość, to kup procesor bez wiatraczka firmowego, a te zaoszczędzone kilkadziesiąt złotych dołóż do np. na jakiegoś Scythe'a).

Wydajnościowo Radek 4850 i GF 8800 GT/9800 GT to rzeczywiście zbliżone karty. Żeby się dokładnie dowiedzieć, jak przedstawia się między nimi różnica w wydajności, przejrzyj testy, których w necie jest mnóstwo.

Akahan
komentarz
komentarz
Wydajnościowo Radek 4850 i GF 8800 GT/9800 GT to rzeczywiście zbliżone karty. Żeby się dokładnie dowiedzieć, jak przedstawia się między nimi różnica w wydajności, przejrzyj testy, których w necie jest mnóstwo.

Gdzie kiedy? 4850 jest sporo szybszy niż 9800GT, a o ile to już zależy od testu, ale w najgorszym przypadku jest to około 15% różnicy.

tomis69
komentarz
komentarz

A czy ten radek 4850 nie będzie się gryzł w moją mobo?? Chodzi mi o to czy w 100% wykorzystam jej możliwości na tej płycie;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.