x-kom hosting

Athon i Phenom

qn6
utworzono
utworzono

Tak wiec ktory z tych procesorow waszym zdaniem lepiej nadaje sie do gier: Athlon 64 X2 6400+ BE czy Phenom X4 9950 BE? Wiem co powiecie... Dwurdzeniowiec bo prawie wszystkie gry pisane sa pod jeden lub dwa rdzenie ale... No wlasnie.

Przegladajac siec znalazlem te testy. W tescie co prawda nie ma Phenom-a 9950 ale jest Phenom 9850 (dosc podobny). Na stronie 10 i 11 tej recenzji pokazane sa wyniki benchmarkow z Crysis-a i GRID-a. O dziwo Phenom zyskal tam lepsze noty a przeciez podobno tylko Microsoft Flight Simulator i Lost korzystaja z czterech rdzeni (z gier oczywiscie).

Jak to jest wiec z tymi rdzeniami? Kazdy program korzysta ze wszystkich tylko nie kazdy robi to odpowiednio czy moze podczas pracy niektorych programow rzeczywiscie dziala tylko jeden lub dwa rdzenie a reszta jest wylaczona? :blink:

Akahan
komentarz
komentarz

O ile się nie mylę Quad w Crysisie i GRID'zie też potrafi dać kopa, i to nie 1 test, w którym widzę, że w tych grach Quad jest szybszy.

Tak po za tym czytaj:

Jako nieliczny z gier przeze mnie posiadanych, dość ochoczo reagował na większą ilość rdzeni.

Tak jak sądziłem w GRID'zie, a w Crysisie też 4 rdzenie w niektórych wypadkach mogą się przydać.

qn6
komentarz
komentarz
O ile się nie mylę Quad w Crysisie i GRID'zie też potrafi dać kopa, i to nie 1 test, w którym widzę, że w tych grach Quad jest szybszy.

A w ktorych grach quady wyprzedzaja jeszcze dwurdzeniowce? Jak sie rzeczy maja z takim np. Oblivion-em?

Akahan
komentarz
komentarz

O ile pamiętam to Crysis, GRID, Lost Planet, Supreme Commander i kilka innych gier, ktoś coś mówił kiedyś o Assasins Creedzie, ale tu jestem na 33,3% pewien. Może z 5 gier by się znalazło, ale co do Crysisa i tak lepiej mieć 2 rdzenie, a dużo szybsze.

Gość
komentarz
komentarz

Assasin Creed też wykorzystuje 4 rdzenie, Crysis, i chyba Supreme Commander

qn6
komentarz
komentarz

Dzieki za odpowiedzi. Wnioskuje, ze duza wiekszosc przyszlych gier bedzie robiona pod 4 rdzenie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.