x-kom hosting

Formatowanie partycji

kisiel92
utworzono
utworzono

Wczoraj przyszedł nowy komputer, z poziomu instalacji Windowsa sformatowałem jedną partycję, i myślałem, że z wolnego miejsca druga się automatycznie sformatuje. I teraz mam tylko dysk C (30 Gb), a ponad 560 Gb mam nieprzydzielone. Jak teraz sformatować, żeby to wolne miejsce stało się partycją (najlepiej z poziomu Windowsa)?

system: Vista Ultimate 32 bit.

nitro07
komentarz
komentarz

panel sterowania --> narzędzia administracyjne --> zarządzanie komputerem --> Magazyn

PS. nazwy mogą sie trochę różnić bo piszę Ci jak jest na XP, a na Viście jest podobnie

dar55
komentarz
komentarz

panel sterowania --> narzędzia administracyjne --> zarządzanie komputerem --> Magazyn
-> zarządzanie dyskami
kisiel92
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc. Udało się.

Tylko teraz chciałbym jeszcze coś zmienić. Zamiast 30 Gb © i 570 (D) chciałbym mieć 60 Gb © i 540 (D). Rozmiar D mogę spokojnie zmienić, jednak partycji systemowej już nie. Da się do jakoś zrobić (najlepiej z poziomu Windows)?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Naciśnij prawy przycisk myszy na mój komp->zarządzaj->zarządzanie dyskami i masz tam pod prawym:

zmień literę

formatuj

usuń (jak jest partycja)

stwórz (jak klikniesz na wolne miejsce)

kisiel92
komentarz
komentarz

Ale nie ma jak rozszerzyć partycji systemowej

dar55
komentarz
komentarz

Gparted , ale jest myk że możesz stracić dane na C -> więc se skopij ważne dane na D i dopiero zmieniaj rozmiar C

kisiel92
komentarz
komentarz

Nie rozumiem.

Można to jakoś wytłumaczyć?

dar55
komentarz
komentarz
Nie rozumiem.

Można to jakoś wytłumaczyć?

czego nie rozumiesz ? zawsze pisz czego , a nie enigmatycznie

zassaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...;GParted+0.3.81 wypal jako OBRAZ na CD , zabootuj kompa za cd i odpali się soft , w nim zmieniasz rozmiar

możesz stracić dane na C
huhać na zimne więc skopiuj je -> zmniejszasz D , kopiujesz , zwiększasz C i masz:D
kisiel92
komentarz
komentarz

A nie da się z poziomu Windowsa?

dar55
komentarz
komentarz

nie , nie z xp , z visty tak

kisiel92
komentarz
komentarz

No ja mam Viste

Więc jak to zrobić z poziomu Visty?

Pomóżcie

...

dar55
komentarz
komentarz

Naciśnij prawy przycisk myszy na mój komp->zarządzaj->zarządzanie dyskami i masz tam pod prawym:
-> zmniejsz rozmiar ( dla D )
kisiel92
komentarz
komentarz

Ale jak zmniejszę D to wtedy powstaje po prostu trochę nieprzydzielonego miejsca. A nie widzę jak mogę C powiększyć.

Pomocy

...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.