x-kom hosting

9600 GT

Yoda_GTW
utworzono
utworzono

Witam, posiadam następujący zestaw komputerowy:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4800+ @2,5 GHz, na jądrze Brisbane

Płyta główna: Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

Ram: 2 GB DDR2, Palit

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101 A, 350 W

I chciałbym sobie zakupić do tego kartę graficzną GeForce 9600 GT. Czy to doby wybór do tego sprzętu który mam?? Nie będzie np. za szybka w por. do procka, czy coś takiego?? Jest w tym przedziale cenowym, albo trochę tańszym coś lepszego, albo bardziej pasującego??

No i jest jeszcze problem z zasilaniem - teoretycznie ta karta potrzebuje zasilacz 400W, mój ma 350. Ale patrzyłem testy GF9600 i cały testowany zestaw nie pobierał więcej jak 210W, z tym, że na znacznie lepszym procesorze, Core 2 Duo Q9770 - on ma TDP 135W, a mój procek 65W. Wydaje mi się więc, że powinna pójść mi ta karta, ale wolę się upewnić... Jeśli trzeba, to mogę wrzucić zdjęcie nalepki na zasilaczu, żebyście zobaczyli napięcia na poszczególnych liniach...

Akahan
komentarz
komentarz

350 Szefa starczy do 9600GT, do tego procka to nawet dobry wybór, a i ram masz od Palita? 0.o Od kiedy on ramy produkuję, albo o czymś nie słyszałem.

Ebola
komentarz
komentarz

Z tymi ramami Palita to sie chyba pomyliles ;)

Co do 9600GT....do Athlona x2 2,5ghz ta karta bedzie dobrym wyborem, ale przydało by sie dac temu prockowi te 2,8ghz-3.0ghz ...wtedy karta pokazała by juz swoje mozliwosci w pełni.

Yoda_GTW
komentarz
komentarz

Ramy oczywiście Patriota, też na P więc mi się porąbało :D a jak podkręcę procka, to nie będzie mi za dużo prądu żarło dla tej zasiłki? :D

Lipton
komentarz
komentarz

Dla 9600GT 2.4-2.5 Ghz starczy :)

Do 8800GT już 2.6Ghz jest potrzebne.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101 A, 350 W

GPS-400AA-101A ma 400W (szczytowo 450W). 350W ma model GPS-350EB-101A. Sprawdź, jaki masz ;)

aras2391
komentarz
komentarz

natomiast jeśli chodzi o samą karte to do demonów szybkości raczej jej niemożna zaliczyć :D chociaż w wiele gier na niej grałem na full detalach:)

shclash1410
komentarz
komentarz
natomiast jeśli chodzi o samą karte to do demonów szybkości raczej jej niemożna zaliczyć :D chociaż w wiele gier na niej grałem na full detalach:)

Czy ktoś moze wie skad dorwać stery do tej karty : GeForce 9600M GT

lub wie czy mozna do tej karty zainstalowac stery od innych modeli.

Bylbym zobowiazany za udzielenie odpowiedzi.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie ze strony NVidii najnowsze stery do serii 9000 i będzie śmigać ;)

shclash1410
komentarz
komentarz

problem w tym ze tam nie ma serii 9M chyba ze piszesz o serii 9?

Yoda_GTW
komentarz
komentarz
GPS-400AA-101A ma 400W (szczytowo 450W). 350W ma model GPS-350EB-101A. Sprawdź, jaki masz ;)

faktycznie, popatrzyłem na naklejkę i jest tam napisane, że ma 400W :D a kupiłem go jako 350W :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czyli, że masz model serii AA, a nie EB? ;)

Yoda_GTW
komentarz
komentarz

Tak, mój to ten GPS-400AA-101A :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.